Новини компаній
09:00, 29 листопада 2020 р.

Що краще: Гарвард чи Єль?

Новини компаній
Що краще: Гарвард чи Єль?, фото-1

Багато хто мріє вчитися в університеті Ліги плюща, однак обрати ВНЗ буває складно. Дізнаємося, чим схожі й відмінні два дуже престижні американські виші.

Добре, коли є можливість обрати авторитетний відомий і дорогий американський ВНЗ. Однак, що робити, коли на чашах – Гарвард і Єль? Звісно, приємно «розриватися» між такими університетами, однак треба визначитися.

Історії університетів, початок конкуренції

Обидва університети знаходяться в США, Гарвард розташований в Кембриджі і є великим дослідницьким комплексом. Це найстаріший американський університет. Єль стоїть із ним фактично на одному рівні, адже є третім найстарішим ВНЗ країни і веде активне науково-дослідне життя.

Цікаво, що суперництво почалося з футболу, адже Гарвард і Єль проводять між собою спортивні змагання в кінці кожного навчального сезону. Поки що Єль веде із 50 перемогами проти 43 програшів.

Основні відмінності, порівнюємо головні фактори

Під час вибору ВНЗ, особливо якщо доведеться платити значну суму і пройти складні іспити, треба врахувати все:

  • Місцевість. Гарвард знаходиться в Кембриджі, де багато музеїв, ресторанів, барів. Тут дещо холодніше, ніж в Нью-Хейвені, де базується Єль. Його студенти можуть також відвідувати музеї, і як бонус – їздити до океану.
  • Навчання. Обидва університети славляться своїми програмами. У Гарварді треба відвідувати загальноосвітній курс із чотирьох предметів, тут є 50 освітніх напрямів, можна легко змінити спеціалізацію. Єль пропонує 80 напрямків на додаток до спеціальних програм першого курсу. Тут наука більш розвинена в той час як в Гарварді найкраще вивчати економіку, політологію, англійську мову та історію.
  • Проживання. Гарвард славиться студентським містечком, де проживають 97% його студентів протягом чотирьох років бакалаврату. Із другого курсу вони живуть у 12 гуртожитках. В Єлі таких інтернатів 14. Умови однаково гарні, в цьому пункті переможця немає.
  • Вартість. Обидва варіанти не з дешевих, однак Гарвард пропонує платити за освіту близько 48 000 доларів на рік. Якщо додати витрати на проживання, проїзд, сума зросте до 73 000-78 000 доларів. Єль потребує більше грошей на освіту (55 000), разом з усіма зборами це 75 000 доларів.
  • Фінансова допомога. Близько 50% студентів цих ВНЗ мають стипендію чи знижку на навчання. Подати заявку може кожен, діє «сліпа політика» (об’єктивне фінансування) і need-based, допомога за фінансової скрути. Це насамперед, а потім вже стипендії за видатний внесок в науку, культуру чи спорт університету.

Умови вступу, які є доволі непростими, об’єднують ці два університети. В обох випадках абітурієнт має пред’явити результати тестів ACT або SAT, TOEFL, IELTS. Вступний внесок майже ідентичний – близько 80 доларів. Необхідно також додати копії атестатів про середню освіту разом з оцінками. Потрібно написати листа-заявку, із чим швидко і професійно допоможе ресурс https://payforessay.net/. Можуть знадобитися резюме чи рекомендації, якщо іноземний студент встиг проявити себе під час підготовчих курсів ACT чи SAT.

Отже, обидва університети – достойний вибір. Гарвард більший за територією, кількістю студентів і спортивних секцій, але і дорожчий. Єль більш науково-розвинений, також тут активно діють братерства і сестринські групи. Потрапити до Гарварду дещо простіше, хоча під силу далеко не кожному. Треба мати видатні академічні успіхи, нагороди, рекомендації, високі результати мовних тестів і т.д.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...