• Головна
  • Освіта, спорт, культура. Олександр Свистун розповів про важливі зрушення у гуманітарній сфері
Политические новости
11:00, 30 вересня 2020 р.

Освіта, спорт, культура. Олександр Свистун розповів про важливі зрушення у гуманітарній сфері

Политические новости

Гуманітарний напрямок у Запорізькій області довгі роки потерпав від бездіяльності місцевої влади. Нам добре знайомі проблеми освіти, спорту та культури в регіоні — мізерне фінансування, занедбаність об’єктів, а головне — відсутність вправних керівників. Із приходом до Запорізької ОДА учасника команди «Слуга Народу» Олександра Свистуна ситуація змінилася. Молодий, енергійний заступник голови Запорізької облдержадміністрації доводить, що значущі зміни можна робити швидко.

Ваше призначення прийшлося на старт вступної кампанії. Як вдалося налагодити роботу з навчальними закладами області?

Нам вдалося залучити до вишів областей більше студентів, в тому числі з інших областей. Ми створили Єдину інформаційну платформу для просування та підвищення привабливості закладів вищої освіти Запорізької області, який об’єднав в собі основну інформацію про ВНЗ нашої області. Провівши соціологічне опитування, ми встановили, що абітурієнтів цікавлять три речі — спеціалізація вишу, вартість навчання, кількість бюджетних місць. Ми створили інтернет-сторінку, на якій чітко представили цю інформацію. Одночасно ми запустили чат-бот з квіз тестом, що допомагає абітурієнтам визначитися зі своєю спеціалізацією. Все це дало позитивні результати. Сервісом скористалися 15 тисяч абітурієнтів. А головне — цей проєкт дав змогу залучити до наших вишів абітурієнтів із сусідніх областей. Пишаюся, що ми встигли зробити все дуже швидко, проєкт запрацював 1 серпня — одночасно зі стартом вступної кампанії.

Також вперше за 20 років ми створили регіональне замовлення для обдарованих дітей та абітурієнтів із малозабезпечених сімей. Про це йшлося на зустрічах з ректорами. Нам вдалося переконати облраду проголосувати за це рішення.

Зазначу, що ми подвоїли кількість стипендій обласної ради та обласної адміністрації для студентів, які мають відповідні успіхи у навчанні. Тепер в бюджеті області передбачені кошти на 20 таких стипендій від обласної ради та 20 - від обласної державної адміністрації.

Окремим досягненням вважаю зрушення з місця проєкту капітального ремонту гуртожитків. На це у донорській програмі Європейського Інвестиційного Банку було передбачено 68,8 мільйона гривень, але виші протягом трьох років не отримували кошти через непідписання Угоди між Міносвіти, Мінрегіоном, Мінфіном та Запорізьким національним та Бердянським державним педагогічним університетом про передачу коштів на реалізацію проєкту. Мені вдалося налагодити комунікацію з трьома міністерствами, як результат, угода - підписана. Тепер наші виші отримають кошти на оновлення гуртожитків — капітальний ремонт фасадів, фундаментів, заміну інженерних мереж, вікон, дверей, утеплення.

У нас полюбляють багато розповідати про підтримку спорту. Що відбувається насправді?

Головною проблемою з мого першого дня на посаді була кредиторська заборгованість перед нашими спортивними закладами. Цю проблему майже вирішено. Погашено 3,2 мільйона гривень заборгованості, що значно зняло напругу. Крім того, повністю вдалося погасити кредиторку 2019 року.

Про спорт і справді говорять багато, а от фінансують дуже неохоче. Ми проаналізували, скільки коштів на спорт витрачається з депутатських фондів. Сума виявилася жалюгідною. З моєї ініціативи на розгляд сесії обласної ради винесено проєкт рішення, що зобов’яже депутатів відраховувати зі своїх фондів на спорт щонайменше 5%. Від загальної суми у 84 мільйони гривень, якою розпоряджаються депутати, це становить близько 4 мільйонів гривень. Цього буде цілком достатньо для вирішення наших нагальних проблем у спорті. Сподіваюся, обласна рада підтримає цей проєкт.

Для залучення меценатських коштів на розвиток спорту ми запустили проєкт Sports Donations. Це простий інструмент, що дозволяє кожному робити мінімальні внески на розвиток спортивної сфери. Вже є перше значне досягнення. Нам вдалося за кошти донаторів-меценатів транспортувати з Луцька до Запоріжжя сектор для стрибків з жердиною вартістю 3 мільйони гривень. Тепер наші легкоатлети мають у Запоріжжі увесь необхідний спортивний інвентар. Ми можемо приймати змагання з легкої атлетики найвищого рівня!

Дуже важливо, що ми відновили роботу кабінету спортивної медицини у Запоріжжі. Справа в тому, що після ліквідації Спортдиспансера, наші спортсмени були змушені проходити необхідні для участі у змаганнях медичні обстеження в приватних клініках або сусідніх областях. Наразі спортивний кабінет вже працює у Центрі серцево-судинних захворювань. Нами погоджено, аби обстеження наших спортсменів проводилися за мінімальну ціну. А на наступний рік погодили її збільшення та кошти для цього в обласному бюджеті.

Запорізька область шукає шляхи для розвитку туризму. Чи буде у цьому врешті прогрес?

Прогресу не було, тому що не було чіткого плану дій. Виявилося, що Стратегія розвитку туризму в Запорізькій області, де були б прописані конкретні дії, просто відсутня. Зараз ми створили робочу групу, яка складе такий документ. До неї залучені дуже різні фахівці, а головне — люди, що насправді віддані Запоріжжю.

Зараз вже завершується розробка брендінгу Запорізької області. Для цього провели соціологічні дослідження, залучили найкращих дизайнерів. Вони змогли в мінімалістичному стилі відтворити ті головні асоціації з Запоріжжям, які ми отримали від фокус-груп. Це Дніпро, море, степ, Хортиця, скіфські знахідки, козацтво. Незабаром ми презентуємо айдентику та повний брендбук Запорізької області, з яким можна буде виходити на всеукраїнській та світовий рівень. Ви будете приємно вражені!

Олександр Свистун увійшов до команди «Слуга Народу», аби зміни, про які різні представники влади у Запоріжжі говорять роками, стали реальністю. Лише за кілька місяців він зміг довести, що працювати швидко та ефективно можливо! Все залежить від готовності працювати для людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Олександр Свистун #Слуга Народу
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...