• Головна
  • Як підтвердити технічну компетентність лабораторії?
Новини компаній
09:00, 30 вересня 2020 р.

Як підтвердити технічну компетентність лабораторії?

Новини компаній
Як підтвердити технічну компетентність лабораторії?, фото-1

Звертаючись за послугами до тієї чи іншої лабораторії, що здійснює метрологічну діяльність, будь-який замовник хоче бути впевненим у точності та достовірності отриманих результатів вимірювань. У європейських країнах для забезпечення такої впевненості всі лабораторії періодично підтверджують свою технічну компетентність у незалежних спеціалізованих організаціях. Ця процедура є добровільною, однак відмовившись від неї, випробувальна або вимірювальна лабораторія зводить нанівець свої зусилля завоювати довіру клієнтів.

Технічна компетентність лабораторії означає, що вона має усі ресурси, зокрема відповідні засоби вимірювальної техніки, випробувальне обладнання, стандартні зразки, нормативні і методичні документи, а також кваліфікований персонал, які дозволяють на професійному рівні проводити певні вимірювання з необхідною точністю. Відтак, обираючи компетентну лабораторію, замовник мінімізує ризик отримання недостовірних результатів вимірювань і виробництва (постачання) неякісної чи небезпечної продукції. Натомість самій лабораторії незалежне підтвердження технічної компетентності дає можливість збільшити рівень довіри з боку замовників, посісти більш вигідну позицію серед конкурентів, а також мінімізувати вірогідність допущення помилки, яка може звести нанівець напрацьований впродовж років авторитет.

Вітчизняні лабораторії можуть підтверджувати свою технічну компетентність шляхом акредитації відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025. Для лабораторій, які проводять випробування з метою оцінки відповідності продукції технічним регламентам, ця процедура є обов’язковою. Для решти – вона добровільна.

Також в Україні існує альтернативна система добровільного підтвердження технічної компетентності лабораторій незалежною третьою стороною. В основу цієї системи покладено національний стандарт ДСТУ ISO 10012:2005 «Системи керування вимірюваннями. Вимоги до процесів вимірювання та вимірювального обладнання». Він є тотожним перекладом міжнародного стандарту ISO 10012:2003, який був розроблений з метою ефективного керування вимірюваннями та забезпечення придатності вимірювального обладнання, методик і процесів вимірювань для досягнення цілей щодо якості продукції.

На базі національного стандарту ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» розробило власний стандарт організації СОУ РГ 74.9-04725958-001:2016, який регламентує порядок проведення робіт з оцінювання вимірювальних можливостей та визнання технічної компетентності лабораторій на добровільних засадах.

Оцінювання вимірювальних можливостей і визнання технічної компетентності лабораторій при виконанні певних вимірювань проводяться виключно за ініціативою заявників на підставі укладених договорів. Вартість цих робіт залежить від галузі технічної компетентності лабораторії.

За позитивними результатами оцінювання видається свідоцтво про визнання технічної компетентності встановленої форми, яке засвідчує, що лабораторія забезпечує технічну компетентність при виконанні вимірювань у своїй галузі діяльності. Термін дії свідоцтва – три роки.

Наше підприємство має багаторічний практичний досвід проведення робіт з атестації вимірювальних і випробувальних лабораторій, висококваліфікований персонал, відповідне технічне оснащення та необхідну нормативну базу, що дозволяє нам якісно і на високому рівні виконувати роботи з оцінювання вимірювальних можливостей і визнання технічної компетентності лабораторій.

Запрошуємо всі зацікавлені підприємства, організації та лабораторії до співпраці!

Наша адреса: м. Запоріжжя, вул. Антенна, 10.

Тел.:(061) 289-98-68

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#метрологічну діяльність #метрологія #технічна лабораторія запоріжжя #запоріжжястандартметрологія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...