Як Олена Обухівська в Запорізькому університеті осучаснила кейси Бернейса, - ФОТО, ВІДЕО

Як визначити власні сильні компетенції? Наскільки актуальні в наших реаліях найвідоміші класичні піар-кейси? Як осучаснити Гегеля і Платона? Хто придумав прес-реліз? Як по-сучасному інтерпретувати Лі та Бернейса? Як правильно застосовувати піар-технології та техніку маркетингу?
З мотиваційною лекцією перед студентами-піарниками Запорізького національного університету нещодавно виступили Олена Обухівська, директорка з комунікацій комапнії Arricano, та Вардуі Батракова, директорка ТРК City Mall.
"Моя ціль - вмотивувати студентів знайти свою сильну сторону. Оскільки ми сьогодні спілкувалися зі студентами зі спеціалізації "реклама, маркетинг, піар", мені хотілося зробити саме мотиваційну лекцію а також інтегрувати фундаментального філософського критичного мислення у практику. Та найголовніше було - це "розбити на молекули" класичні піар-кейси: Айві Лі, Бернейса... Наприклад, про сніданки - "яєшня та бекон". Про мило - чому воно плаває? Хто придумав прес-реліз? Як Айві Лі врятував репутацію Рокфеллера?
Власне, ми повправлялися на життєвих кейсах та в тому, як можна їх інтегрувати у свої майбутні професійні стартапи", - каже Олена Обухівська.
Про мотиваційний характер візиту додає Вардуі Батракова:
"Мета нашого візиту сьогодні до Запорізького національного університету - мотивувати молоде покоління до більш успішного формату життя у подальшому, показати, що вже у молоді роки вони можуть створити власний бренд. Пояснити, як правильно використовувати піар, як правильно використовувати техніку маркетингу? Сподіваємося, що у майбутньому їм ці знання допоможеуть".
Обидві лекторки не лише поділилися зі студентами цікавою та корисною інформацією, але й використовували активні форми спілкування, залучаючи слухачів до процесу подачі нової інформації, пропонуючи формат "питання - відповідь".
Лекція Олени Обухівської була цікавою не лише за формою подачі, але, насамперед, за змістом, адже лекторка, розказавши про найвідоміші класичні піар-кейси, детально розповіла про те, як сьогодні можна застосовувати їх у діяльності піарника. А ще вона дала пораду щодо найважливішого, що турбує активну молодь - з чого почати свою професійну діяльність? Куди рухатись? Як зрозуміти, яка дорога гарантовано приведе до успіху?
За словами директорки з комунікацій компанії Arricano, головне - правильно визначити власні сильні компетенції, вміння, таланти, здібності, про котрі може знати тільки сама людина. Точне визначення власної сильної сторони підкаже і сферу застосування цих здібностей, у якій людина зможе їх розвинути, самореалізуватися і стати успішною.

Цікава презентація, ерудиція лекторки, володіння нею комунікаційними інструментами для зацікавлення і мотивації аудиторії мали вплив на юних слухачів, котрі не лише схотіли детальніше з'ясувати деяку інформацію, але й послухати лекції Олени Обухівської у майбутньому.
Практичною і мотиваційною була інформація директорки ТРК City Mall Вардуі Батракової, адже вона поділилася з молоддю дуже особистим досвідом, який, водночас, може мотивувати інших.
Як здолати стереотипи у спілкуванні з роботодавцем і очолити велику компанію в період, коли жінку, зазвичай, взагалі неохоче приймають на роботу? Як поєднувати значні професійні навантаження з особистим життям? Чому важливо навчатися "тут і зараз", а не сподіватися на те, що у майбутньому на це ще вистачить часу?

Всі ці питання були відверто розкриті перед студентами, вони також змогли уточнити окремі моменти, які їх зацікавили особливо.
Водночас Вардуі розкрила деякі власні професійні секрети, розповіла, як це - керувати великим торгівельно-розважальним комплексом? Які виклики бувають у її роботі? Як вдається поєднувати керівну посаду з родинними функціями?

Віта Березенко, завідувачка кафедри теорії комунікації, реклами та зв'язків з громадськістю, доктор наук із соціальних комунікацій, професор, подякувала гостям за цікаві лекції, відзначивши, що для студентів важливо спілкуватися з практиками. Відчувалося, що їм сподобалися цікаві кейси та інтегрування класичного у сучасну практику. При нагоді їм стануть і життєві поради з власного досвіду і приклади того, як можна осучаснити класичні технології, вже перевірені часом.

Віта Березенко висловила сподівання про наступні зустрічі у стінах Запорізького національного університету.
Завершилася зустріч спільною фотосесією.
