• Головна
  • Найцінніше: здоров’я, освіта, люди!
Политические новости
09:00, 3 вересня 2020 р.

Найцінніше: здоров’я, освіта, люди!

Политические новости

У Запоріжжі діє програма комплексних заходів: оновлення триває у лікарнях, амбулаторіях, школах, дитячих садочках. Реконструкції втілені й у бібліотеках, спортшколах та у центрах творчості молоді.

Що саме за 4 роки вдалося зробити у соціальній сфері – у зверненні міського голови Володимира Буряка, яке оприлюднило видання "Запорозька Січ"

Дорогі запорожці, земляки!

Знову хочу поговорити з вами про те, над чим ми працюємо і будемо працювати найближчими роками, про мою програму конкретних справ і комплексних заходів, із якою я і мої однодумці продовжуємо розвивати наше рідне Запоріжжя, наше улюблене і єдине місто.

Я вже розповідав про плани благоустрою міста, розвитку міського транспорту.

Cьогодні поговоримо про, мабуть, найважливіше: про медицину, про виховання і розвиток наших дітей, про допомогу та підтримку сім’ям і дітям, соціальні і культурні програми, які дозволяють розкритися найкращим рисам людей нашого міста, а самому Запоріжжю надають «залізобетонні» підстави вважатися справжнім культурним і гуманітарним європейським центром.

Якщо для міста немає нічого ціннішого за людей, які в ньому живуть, то для людей немає нічого ціннішого за здоров’я: власне здоров’я, здоров’я близьких, здоров’я дітей, які житимуть і будуватимуть наше місто після нас, здоров’я літніх людей, які побудували і захистили Запоріжжя.

Реформа децентралізації та медична реформа, які були запроваджені в Україні, змінили процеси фінансування і організації медичного обслуговування на місцях. Коли такі реформи відбуваються «по живому», це завжди викликає складнощі у перехідний період. Ми робимо все необхідне, щоб в Запоріжжі цей період не став болісним ані для людей, ані для медиків.

У Запоріжжі успішно реалізована Програма розвитку первинної медико-санітарної допомоги – одна з перших в Україні. Ми продовжуємо оснащувати наші лікарні новим медичним обладнанням, робимо ремонти, фінансуємо систему надання невідкладної медичної допомоги.

У 2017 році на базі 10-ї лікарні був відкритий міський діалізний центр, який сьогодні щоденно рятує життя пацієнтам та надає можливість проводити понад 30 тис. процедур на рік. На базі клінічної лікарні №3 створено амбулаторний реабілітаційний центр для учасників бойових дій, ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Продовжує працювати госпітальне відділення для ветеранів війни на базі 2-ї міської лікарні. Щороку лікування тут проходять сотні ветеранів. Місто фінансує не лише роботу відділення, а й харчування, придбання медикаментів для ветеранів, які лікуються тут.

Важливо, що до розвитку міських лікарень у Запоріжжі підійшли комплексно. Один з прикладів – 5 міська дитяча лікарня. У 2017-2019 роках для медичного закладу придбали 10 апаратів ШВЛ, 2 реанімаційні системи для новонароджених, 4 діагностичні рентгенівські системи (одна з них працює у поліклініці), 3 стаціонарні апарати УЗД та портативний апарат УЗД, мобільну рентгенівську систему та інше. Загалом на ці цілі було спрямовано 27,3 млн грн. Було проведено низку ремонтів. Зокрема, у відділенні відновного лікування. У рентгенодіагностичному відділенні створено 3 рентгенкабінети.

Розвиток лікарні продовжується і цього року. Завершено ремонт у інфекційно-боксованому відділенні для дітей у віці від 3 до 18 років, відділенні інтенсивної терапії новонароджених.

Найцінніше: здоров’я, освіта, люди!, фото-1

Ми намагаємось оновлювати і закупати сучасне медичне обладнання для наших лікарень, щоб жителям Запоріжжя була доступна найсучасніша медична допомога. У 2016-2019 роках ми придбали медичне обладнання на суму понад 270 млн грн. Зокрема, 2 комп’ютерні томографи, цифровий мамограф, 17 рентгенодіагностичних систем, 9 ультразвукових апаратів експерт-класу, 4 фіброгастро- і бронхоскопи, 63 апарати штучної вентиляції легень; 85 моніторів пацієнта; 22 дефібрилятори, рентгеноскопічна система С-дуга, 29 стоматологічних установок; 4 операційні відеостійки.

Придбали сучасний ангіограф для Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги. За словами спеціалістів, ангіограф зможе врятувати сотні життів, адже серцево-судинні, судинно-мозкові захворювання продовжують залишитися однією з серйозних проблем. Зокрема, це стосується хворих з інсультами, інфарктами. Після встановлення сучасний ангіограф вже розпочав працювати.

Зазначимо, що у Запоріжжі протягом років діє низка програм для малозабезпечених літніх громадян, які фінансує бюджет міста. Зокрема, заміна кришталика ока, ендопротезування.

В нинішньому і наступних роках ми продовжимо ремонти і оснащення лікарень, медичних амбулаторій та Центрів первинної медично-санітарної допомоги.

За попередні кілька років нам вдалося багато що зробити для створення у Запоріжжі мережі сучасних амбулаторій, виконавши низку ремонтів. Вважаю це правильним, адже таким чином забезпечуємо належні умови як для пацієнтів, так і для медиків.

Зокрема, у 2018 році після капітального ремонту відновили роботу дитяча амбулаторія на вул. Ладозькій, 17 у Бородінському мікрорайоні, сімейна амбулаторія по вул. Істоміна.

У 2019 році відкрито після реконструкції амбулаторії в Шевченківському районі по вул. Брюллова, 6, завершено капітальний ремонт дитячих амбулаторій на вул. Автозаводській, 8б та вул. Карпенка-Карого, 7, реконструкцію дорослої амбулаторії по вул. Новокузнецькій, 20а.

Всі ці амбулаторії не лише відремонтували. У них оновили меблі, медичне обладнання, створивши комфортні умови як для пацієнтів, так і медиків.

Вже найближчим часом після завершення реконструкції приміщень розпочне роботу нова сімейна амбулаторія по вул. Дорошенка, 3 у Хортицькому районі.

Найбільшу увагу ми приділяємо тому, щоб в Запоріжжі комфортно і безпечно було жити сім’ям і дітям.

У Запоріжжі діє міська програма «Діти Запоріжжя». Зокрема, вона спрямована на допомогу дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім’ям. За рахунок бюджету міста надається матеріальна допомога новоствореним дитячим будинкам сімейного типу, новоствореним прийомним сім’ям, щомісячна допомога на кожну дитину-сироту, дитину позбавлену батьківського піклування, яка виховується у дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях. Збудовано комплекс з 4 дитячих будинків сімейного типу у Хортицькому районі.

В березні 2019 року розпочав роботу Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Затишна домівка». Це – єдиний заклад подібного типу в Україні, який фінансується з міського бюджету. Тут проживають діти-сироти після досягнення ними 18 та до 23 років, мами з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Завершена реконструкція приміщень для відкриття інклюзивно-ресурсного центру у Хортицькому районі. У ньому, зокрема, надаватимуть допомогу школярам. Там працюватимуть логопеди, психологи і т.д. Він має запрацювати у вересні. У планах – створення ще одного такого сучасного інклюзивно-ресурсного центру. Відповідний проєкт вже готовий.

Окрім державних програм соціального захисту у Запоріжжі діє Міська комплексна програма соціального захисту населення. Зокрема у 2019 році у межах цієї програми допомогу отримали 18 тис. запоріжців.

Ми плідно працюємо над скороченням черги до дитячих садків.

Нестача місць у дитсадках ще 4 роки тому була реальною проблемою в усіх районах. З тих пір реалізується міська програма створення додаткових місць до дошкільних навчальних закладів. На початку реалізації міської програми черга складала понад 1600 дітей, зараз практично ліквідована.

Найцінніше: здоров’я, освіта, люди!, фото-2

За рахунок чого це вдалося зробити? У першу чергу за рахунок відновлення після реконструкції роботи дошкільних закладів, які були зачинені багато років тому.

У 2017 році після реконструкції відновлено 3 заклади дошкільної освіти №100 (Шевченківський р-н), №144 (Комунарський р-н), №186 (Вознесенівський р-н). 2019 рік – відновлення після реконструкції роботи дошкільного закладу №169 (Заводський район), частини дошкільного закладу №217 (Шевченківський район).

Планується завершити реконструкцію та відновити роботу дошкільного закладу №220 (Дніпровський район).

Психологи та вчителі вкрай стурбовані: ми все менше читаємо книжок. Особливо небезпечно це для молодшого покоління: через відсутність звички до читання погано формуються структури мозку, які відповідають за уяву, увагу, довгострокове планування. Натомість телебаченням, соціальними мережами в інтернеті формується, так зване, «кліпове мислення», яке несумісне із розумовою працею, здатністю до аналізу та творчості.

Щоб витримати конкуренцію із новими інформаційними технологіями, книгарням і бібліотекам теж доведеться модернізуватись, стати більш привабливими для нового покоління читачів.

Бібліотеки теж можуть бути сучасними. Для цього ми створюємо нові моделі: бібліотеки української літератури, медіатеки; центри безперервної освіти, коворкінги.

У 2019 році після реконструкції відкрили Центральну бібліотеку для дорослих на вул. Гоголя, 66. У 2020 році – по пр. Маяковського, 7 та пр. Соборному, 173. Продовжується реконструкція ще кількох бібліотек, які плануємо відкрити у поточному році.

За моїм дорученням у Запоріжжі розроблено та затверджено програму розвитку міських бібліотек. Вона передбачає оновлення, реконструкцію всіх бібліотек, підвищення заробітних плат бібліотекарям. Водночас не буде скорочено жодного працівника. За 5 років планується оновити всі бібліотеки міста. Реалізація програми вже принесла перші результати.

Найцінніше: здоров’я, освіта, люди!, фото-3

Запоріжжя продовжує фінансувати міські школи мистецтв, музичні школи. 8 музичних шкіл, 4 школи мистецтв, дитяча художня школа – них займаються тисячі дітей. Місто продовжує розвивати ці школи. Зокрема, закуповуються музичні інструменти.

Продовжується робота над покращенням умов для роботи та навчання. Цього року вдалося орендувати додаткові приміщення для музичної школи №5, тепер на її базі зможуть займатися більше дітей.

У Запоріжжі також збережено мережу Центрів дитячої та юнацької творчості. Подібні центри існують у всіх районах міста. Також працюють Міський центр дитячої та юнацької творчості, станція юних техніків, Міський ботанічний сад, Центр науково-технічної творчості, Центр військово-патріотичного виховання «Школа джур». Загалом у місті діють 13 міських закладів позашкільної освіти. У гуртках цих центрів займаються тисячі дітей. Також гуртки працюють у міських палацах культури, при бібліотеках. Плануємо реалізувати масштабний проєкт реконструкції Міського палацу дитячої та юнацької творчості за рахунок залучених коштів Європейського інвестиційного банку.

Ботанічний сад є однією з туристичних принад Запоріжжя. Його відвідують тисячі людей. Тут щорічно займається близько 800 дітей.

У травні 2017 року ми розпочали міську програму розвитку ботанічного саду. Її реалізація розпочалася реконструкцією теплиці «Зимовий сад», площею 232,5 кв. м. Нову теплицю відкрили у 2018 році. У червні 2019 року стартував черговий етап реконструкції теплиць ботанічного саду. Замість 8 старих теплиць вирішено створити сучасну оранжерею площею близько 1 тис. кв. м. Вже восени цього року будівництво буде завершене.

Найцінніше: здоров’я, освіта, люди!, фото-4

Місту вдалося зберегти дитячо-юнацьку футбольну школу «Металург». Замість приватної школи було створено комунальну, і діти змогли і далі займатися спортом. Міська влада продовжує працювати над укріпленням матеріальної бази школи. Зокрема, цього року вдалося викупити майно колишньої приватної футбольної школи «Металург», яке ніколи не належало місту.

2 роки тому після численних звернень батьків було відкрито відділення ДЮСШ «Салют» з хокею, де зараз займається 126 дітей. До мене звернувся голова міської федерації хокею з ініціативою побудувати льодову арену на місці зруйнованого стадіону «Будівельник». Цю занедбану будівлю, яка не належить місту, викупив приватний підприємець. Він готовий звести там льодову арену, а в подальшому – зали для тренувань, спортивно-оздоровчий центр і хостел для спортсменів. Місто, зі свого боку, має виділити землю та допомогти в наведенні ладу на території.

Бажаючих займатися цим спортом вдосталь. Тому будемо його розвивати та давати дітям змогу займатися та ставати спортивною гордістю міста.

Загалом місто фінансує 20 міських дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які представляють понад 30 видів спорту. Бокс, боротьба, художня, спортивна гімнастика, гандбол, футбол, східні єдиноборства, плавання, легка атлетика, волейбол, баскетбол, фехтування, хокей, академічне веслування і так далі.

У них займаються майже 7 тис. дітей. У Запоріжжі не лише не закрили ці школи, а і продовжують їх розвивати. Кілька років реалізується програма оновлення спортивного інвентарю у цих школах.

Найцінніше: здоров’я, освіта, люди!, фото-5

У Запоріжжі було започатковано низку масштабних музичних фестивалів, зокрема, Zaporizhzhia Jazzy та Khortytsia Freedom. Їх учасниками стали відомі українські виконавці. Їх відвідали десятки тисяч глядачів. Серед них не лише запоріжці, а й гості з інших регіонів України.

Ми обов’язково продовжимо розвиток медицини у Запоріжжі, допомогу сім’ям і дітям, створення для них найкращих умов для виховання, спортивного і культурного розвитку та відпочинку. Адже люди в нашому місті мають не виживати, а жити яскравим, комфортним і насиченим життям!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...