• Главная
  • Острів Хортиця: туристичному Запоріжжю бути?!
Официально
11:00, 28 июля 2020 г.

Острів Хортиця: туристичному Запоріжжю бути?!

Официально

У 2020 році карантинні обмеження, як не парадоксально це звучить, актуалізували потенціал і можливості розвитку внутрішнього туризму. У Запоріжжі є чимало місць, привабливих для туристів. Саме тому головна мета департаменту культури і туризму Запорізької міської ради – зробити Запоріжжя всесвітньо відомим, популярним і туристичним!

Острів Хортиця. Саме ці слова асоціюються у більшості людей, коли говорять про Запоріжжя. Цінність і перспективність розвитку цієї туристичної зони очевидна – унікальні рослини (особливо у плавнях), тварини, артефакти різних археологічних й історичних епох, козацькі пам’ятки. Погодьтеся, далеко не в кожній країні Європи (та й світу) посеред річки і посеред міста є острів не просто з легендарною, а дбайливо збереженою для нащадків історією.

Не зважаючи на це, ми ніби потрапляємо у своєрідне замкнене коло: з одного боку, прогресивний погляд на туризм міського голови (це зроблений для міста новий сучасний аеропорт, про який навіть ніхто і не мріяв, гучні фестивалі та айдентика Запоріжжя) і профільний сучасний департамент, які роблять усе для розвитку туристичної Хортиці, для привернення уваги туристів і забезпечення доступності території острова для запоріжців і гостей нашого міста, для розвитку туризму на рівні національних і міжнародних стандартів.

З іншого боку, багаторічна проблема земель острова, повна відсутність туристичної інфраструктури і, як наслідок, неспроможність задовольнити потреби місцевих туристів, не говорячи вже про іноземних. Розібратись, здається, неможливо, але це тільки на перший погляд… Острів Хортиця – це національний заповідник, його землі охороняються законом, відповідно, будь-яка діяльність на них заборонена.

Місто і міський голова, який обрав туризм одним з основних напрямків діяльності і розвитку Запоріжжя, готові розвивати і вкладати кошти в Хортицю, але зробити цього не можуть через жорстку регламентацію статусу національного заповідника на рівні законодавства і підпорядкованості НЗК «Хортиця» Запорізькій ОГА.

Ще в 2005 році в прийнятій «Концепції Державної програми розвитку Національного заповідника “Хортиця” на 2006–2010 роки» зазначалося, що «відсутність розвинутої туристичної інфраструктури негативно позначається на загальній інформаційній та експозиційній значущості всього історико-культурного потенціалу Національного заповідника “Хортиця”», що Державна програма розвитку Національного заповідника “Хортиця” на 2006–2010 роки… повинна передбачати збереження унікальних пам’яток заповідника.., упорядження території заповідника, створення умов для відродження і розвитку патріотичних, історичних традицій запорозького козацтва, туристичної інфраструктури, що можливе лише шляхом вжиття невідкладних дієвих заходів та державної підтримки…»

Міська влада, міський голова Володимир Буряк, департамент культури і туризму Запорізької міської ради готові допомагати і в цьому питанні, як і готові розвивати інфраструктуру острова, формувати і просувати його як національну і міжнародну туристичну локацію.

Яким має бути шлях до розв’язання цих питань і чи є розуміння того, як здолати всі існуючі перешкоди? Про це розповіла начальница управління туризму департаменту культури і туризму Запорізької міської ради Катерини Сімонової:

«Однозначно, це діалог і полілог між різними гілками влади на рівні регіону, країни, бізнесу. Це одне з найгостріших питань, особисто для мене, як для очільниці туризму міста Запоріжжя. Уже не один рік наша команда визначає можливі шляхи розвитку Хортиці саме як туристичного магніту для України в цілому. Разом з представниками великого бізнесу та заповідника було розроблено план-концепцію перетворення Хортиці на справжнє місто відпочинку з готельними комплексами, ресторанами, розвагами, обговорювались різноманітні варіанти сімейного відпочинку тощо.

Звісно, не було забуто про статус Національного заповідника, враховані були всі особливості при створенні концепції. Сьогодні, нарешті, я можу сказати, що за дорученням міського голови ми розпочали багатоаспектний діалог з Міністерством культури та інформаційної політики України, з Державним агентством розвитку туризму України про надання повноважень щодо острова Хортиця.

На жаль, сьогодні місто не має жодного відношення до Хортиці (окрім того, що це острів посеред міста), а ми, відповідно, позбавлені будь-якої можливості його розвивати, дбати про безпеку його жителів, відпочивальників і туристів (запоріжці і гості наполегливо просять про патрулювання території поліцією, про встановлення біотуалетів тощо).

Розумію, що розпочатий процес складний і тривалий у часі, проте я впевнена, що ми в змозі зрушити питання Хортиці з мертвої точки і зробити її туристичним магнітом міжнародного рівня. Головне, мати бажання змінювати наше життя на краще і робити свою справу професійно, якісно і відповідально. Майже ніхто не вірив у те, що буде збудовано новий сучасний термінал аеропорту в Запоріжжі. Нам під силу змінити й ситуацію з Хортицею і зробити її відомим туристичним місцем.

Шляхом діалогу і компромісів Туристичному Запоріжжю бути!»

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Острів Хортиця #міський голова Володимир Буряк #Національний заповідник
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...