У Запоріжжі активно обговорюють нову стратегію інвестування в нерухомость, в чому полягає її суть

У Запоріжжі активно обговорюють нову стратегію інвестування в нерухомость, в чому полягає її суть, фото-1

Кілька місяців тому в Запоріжжі вперше презентували нову стратегію інвестування в нерухомість під назвою IBIS. Абревіатура для українців абсолютно нова, а тому потребує детальних відповідей на ряд запитань.  Варто зазначити, за подібною схемою в Україні ще не будували, її розробники зібрали у ній найкращі європейські практики, щоб дати інвестору якомога більше гарантій, а співпрацю організувати максимально відкрито та прозоро. Очікується, що завдяки цьому  підходу партнерські відносини принесуть більше контролю та конструктиву, а значить – більше довіри, яка так необхідна в будівельній галузі. Ця сфера в Україні точно потребує інновацій і благо – вони розпочнуться із Запоріжжя.

Зовсім нещодавно в Запоріжжі анонсували старт будівництва згідно з новою стратегією, тож дехто вже встиг вивчити суть процесу й надійно вкласти свої заощадження в майбутнє. Об’єкт про який йде мова –ЖК «Олександрівськ», він незабаром з’явиться в районі Малого ринку по вулиці Олександрівська, 114. Там вже почалися підготовчі роботи, а як тільки процедура узгоджень та дозволів буде пройденою, в ЖК розпочнуть закладку фундаменту.

Об’єкт, згідно з проектом буде складатися з  дворівневого підземного паркінгу на 84 парко місця, двох поверхів нежитлових приміщень та шести житлових поверхів. Тут передбачені квартири двох типів – 60 смарт квартир площею від 37 до 42 квадратних метрів, та понад 36 кварти VIP класу – від 60 до 100 квадратів. Перша черга будівництва включає в себе планування квартир від найменшої з можливістю створення шикарного простору – квартир з мансардами.

Компанія, яка розробляла проект ЖК «Олександрівськ» – Архітектурна майстерня LUKASHEV architects буде супроводжувати будівництво на всіх етапах. Майбутній власник квартири вже на першому етапі може узгодити з забудовником та архітекторами усі нюанси, починаючи від зміни проекту окремої квартири до її внутрішнього оздоблення. Це дозволить інвестору замовити квартиру ідеально під свої смаки та потреби – хоч дворівневу, хоч з мансардою. Власне ця можливість сьогодні є доволі затребуваною в Запоріжжі, бо ж більшість проектів є стандартними.

Сама архітектура будинку є дещо незвичною для Запоріжжя, але в неї вже встигли закохатися чимало містян – сучасно, стильно, клубно та інноваціно…

Планується, що повністю роботи будуть закінченими  в першому кварталі 2023 року. Тож в інвесторів є достатньо часу для поетапного фінансування майбутнього житла.

То що ж таке IBIS та як з цим працювати на практиці?

Нова європейська стратегія інвестування гарантує захист коштів інвестора на всіх етапах будівництва. Передбачає спрямування коштів виключно на об’єкт, який зафіксовано в договорі. В основі стратегії – співпраця кількох сторін: забудовника – інвестора-банку – страхової компанії.

На першому етапі фінансування гарантії дає страхова компанія, на наступних – банк, він також виконує функцію контролю та буде наділений правом вимагати проміжні документи, які повинні засвідчити завершення будівництва кожного з етапів.

I B I S  передбачає три етапи:

Перший етап – підготовчій період протягом якого забудовник оформляє всю необхідну документацію, отримує дозволи, узгодження та експертизи. До цього майбутній власник квартири повинен вступити у кооператив, який офіційно буде представляти інтереси пайовиків протягом будівництва, а в майбутньому управляти будинком, якщо на це буде воля його членів. Після цього інвестор робить перший внесок, який складає 25% від повної вартості. У день отримання першого внеску гроші інвестора застрахують (коштом будівельної компанії, яка буде зводити об’єкт). Таким чином вже на першому етапі нівелюються будь-які ризики для пайовиків.

Другий етап  емоційно легший, тут вже відбувається інтенсивне будівництво. Взаємовідносини замовника та будівельної компанії відбуваються через банк.

Інвестор, згідно із стратегією, відкриває у банку рахунок ЕКСКРОУ, це відносно новий вид зберігаючих рахунків в Україні, який у сфері будівництва застосовують вперше в рамках стратегії I B I S. Рахунок інвестор буде контролювати самостійно та зможе його поповнювати коли зручно.

Концепція захисту коштів інвестора полягає у тому, що банк матиме право перерахувати гроші з рахунку клієнта на рахунок будівельної компанії лише після отримання документів, які засвідчать виконання останнім етапу, що вказаний у договорі. Крім банку, нагляд за процесом будівництва на цьому етапі здійснюється незалежними сертифікованими фахівцями з питань технічного та авторського нагляду. Цей підхід дає гарантії того, що кошти пайовиків будуть спрямованими не на фінансування невідомих їм об’єктів, а саме будівництва тих квадратних метрів, якими володітиме інвестор.

Третій етап – набуття права власності. На підставі контрактів, укладених відповідно до цієї програми інвестор набуває право власності на об’єкт нерухомого майна.

Таким чином нова стратегія ідеально налагоджує фінансову дисципліну і зводить до нуля можливість виникнення конфліктних ситуацій та спорів. Правила гри чіткі та зрозумілі. А перший проект, який стартував в рамках стратегії I B I S (ЖК Олександрівськ) вже найближчим часом зможе практично показати усі плюси та ефективність від її застосування.

Баннер ЖК
Баннер ЖК
IBIS ЖК «Олександрівськ» Архітектурна майстерня LUKASHEV старт будівництва
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 очень хорошо
(4 оценки)
Высокие оценки пользователей за Полнота информации
1 человек рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии