• Головна
  • На кожній АЗС повинні бути відкалібровані еталонні мірники
Новини компаній
11:00, 10 червня 2020 р.

На кожній АЗС повинні бути відкалібровані еталонні мірники

Новини компаній

З 14 січня 2020 року в Україні діє нова редакція Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджена постановою КМУ від 04.12.2019 № 1159. Цим документом врегульовано порядок роздрібної торгівлі пальним, оливами і мастилами на АЗС, а також регламентовано вимоги стосовно дотримання прав споживачів щодо належної якості та безпеки нафтопродуктів і рівня торговельного обслуговування.

Однією з ключових змін є те, що у новій редакції Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами встановлено допустиме відхилення об’єму рідкого палива або оливи під час продажу. Так, відхилення об’єму будь-якої фактичної дози рідкого паливачиоливиздинамічноюв'язкістю до 1000 мПа•с включно не повинне перевищувати 0,5%, а оливи з динамічною в'язкістюпонад1000мПа•стагазунафтового скрапленого – 1%. При цьому, якщо у споживача виник сумнів щодо кількості відпущеного пального, оператор АЗС на його вимогу зобов’язаний негайно провести контроль точності паливороздавальної або оливороздавальної колонки за допомогою еталонного мірника.

На кожній АЗС повинні бути відкалібровані еталонні мірники, фото-1

Містять оновлені Правила і вимоги щодо укомплектування автозаправних та автогазозаправних станцій еталонними мірниками для проведення перевірки точності відпуску дози нафтопродуктів. Так, для контролю точності паливороздавальних колонок (ПРК) продуктивністю до 100 літрів на хвилину повинні використовуватись еталонні мірники номінальною місткістю 10 або 20 літрів, ПРК продуктивністю понад 100 літрів на хвилину – мірники номінальною місткістю 20 або 50 літрів, а для контролю точності оливороздавальних колонок – мірники номінальною місткістю 2 або 5 літрів.

Крім цього, відповідно до Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами усі еталонні мірники, що застосовуються на АЗС, підлягають калібруванню.

Калібрувальна лабораторія ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» акредитована НААУ на компетентність виконувати калібрування мірників еталонних у відповідності до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2017 з оцінкою невизначеності вимірювань (атестат акредитації 40047 від 20.09.2019).

Запрошуємо учасників ринку нафтопродуктів, і власників автозаправних станцій зокрема, до співпраці! Висококваліфікований і досвідчений персонал нашої калібрувальної лабораторії у поєднанні із сучасним вимірювальним обладнанням є гарантією якісного обслуговування наших замовників та отримання достовірних, надійних і неупереджених результатів вимірювань!

Чекаємо на Вас за адресою: м. Запоріжжя, вул. Антенна, 10

Тел.: (061) 289-98-71, (061) 221-05-04.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...