Новини компаній
09:00, 24 березня 2020 р.

Як легалізувати роботу АЗС?

Новини компаній
Як легалізувати роботу АЗС?, фото-1

Сьогодні, щоб легально працювати на вітчизняному ринку нафтопродуктів, суб’єкти господарювання, які займаються виробництвом, зберіганням, оптовою та роздрібною торгівлею пальним, повинні отримати відповідні ліцензії, зареєструвати усі свої склади у системі електронного адміністрування, а також обладнати їх витратомірами-лічильниками і резервуарами, що відповідають вимогам чинного законодавства.

Відповідно до п. 230.1. Податкового кодексу України витратоміри-лічильники, які використовуються для визначення обсягів реалізації та залишку пального на акцизних складах, а також рівнеміри, які мають бути встановлені на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, повинні бути повірені. У разі відсутності позитивного результату повірки вони вважатимуться невстановленими. При цьому за кожне необладнане місце відпуску пального наливом зі складу і кожен необладнаний резервуарчинним законодавством передбачено штраф у розмірі 20 тисяч гривень.

Зазначені вимоги поширюються і на автозаправні станції, які згідно із пп.14.1.6.Податкового кодексу України підпадають під визначення акцизного складу. У якості витратомірів-лічильників вони можуть використовувати паливороздавальні та оливороздавальні колонки, які мають позитивні результати повірки. Також відповідно до «Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами», затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1997 №1442, усі АЗС повинні бути укомплектовані відкаліброваними еталонними мірниками для проведення перевірки точності відпуску дози пального.

Звертаємо увагу операторів ринку нафтопродуктів на те, що Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» витратоміри-лічильники, рівнеміри, паливороздавальні та оливороздавальні колонки віднесені до законодавчо-регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці. Це означає, що повірка таких засобів вимірювальної техніки в обов’язковому порядку проводиться після закінчення встановленого міжповірочного інтервалу, після ремонту, у разі пошкодження повірочного тавра та/або втрати свідоцтва про повірку, а також при виникненні сумнівів у коректності результатів вимірювань.

ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» уповноважене на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (свідоцтво про уповноваження від 09.08.2019 № П-39-2019), у тому числі резервуарів для зберігання нафтопродуктів (вертикальних і горизонтальних), лічильників рідких нафтопродуктів, паливороздавальних колонок та рівнемірів. Також наше підприємство акредитоване Національним агентством з акредитації України відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2017 на право проведення калібрування мірників еталонних з оцінкою невизначеності вимірювань (атестат акредитації 40047 від 20.09.2019).

Запрошуємо учасників ринку нафтопродуктів, і власників автозаправних станцій зокрема, до співпраці! Висококваліфікований і досвідчений персонал нашого підприємства, сучасна еталонна база та допоміжне обладнання забезпечують якісне і своєчасне надання послуг з повірки та калібрування!

Чекаємо на Вас за адресою: м. Запоріжжя, вул. Антенна, 10

Тел.: (061) 289-98-71, (061) 221-05-04.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ #повірка Запоріжжя
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...