• Головна
  • Из запорожских нардепов только один подписал письмо к Зеленскому против консультативного совета с ОРДЛО
18:47, 15 березня 2020 р.

Из запорожских нардепов только один подписал письмо к Зеленскому против консультативного совета с ОРДЛО

60 народных депутатов партии "Слуга народа" выступили против создания Консультативного совета при Трехсторонней контактной группе, в которой наравне с Украиной смогут участвовать оккупированные территории, а Россия - выступать гарантом наравне с Германией и ОБСЕ. Нардепы написали открытое письмо к Владимиру Зеленскому. Среди подписантов - только один запорожский нардеп, Юлия Яцык.

Об этом идет речь в тексте открытого письма, которым также на своих страницах в Facebook поделились подписанты и подписантки. Так, пост нардепки от округа №79 Юлии Яцык можно найти по этой ссылке.

Из запорожских нардепов только один подписал письмо к Зеленскому против консультативного совета с ОРДЛО, фото-1

11 марта в Минске состоялась встреча Трехсторонней контактной группы. 13 марта стало известно, что были подписаны соглашения о создании консультативного совета, в которой ОРДЛО будут представлены как субъект, а Россия в статусе гаранта-наблюдателя оказалась на уровне с Германией, Францией и ОБСЕ. Как стало известно из документов, опубликованных в "Зеркале недели", согласно тексту документа, таким образом критерии и порядок назначения членов Совета определяются Украиной, отдельными районами Донецкой и Луганской областей Украины, Российской Федерацией, Федеративной Республикой Германия, Французской Республикой и ОБСЕ самостоятельно.

Позже Глава Офиса президента Андрей Ермак заявил, что стороны договорились создать общую платформу с представителями отдельных районов Донецкой и Луганской областей, которые не контролируются правительством Украины.

По мнению некоторых партийцев "Слуги" создание такого совета противоречит украинскому законодательству и национальным интересам страны. Также подписанты и подписантки обратились к Зеленскому с просьбой обязать делегацию Украины на переговорах с Россией регулярно консультироваться с Верховной Радой и информировать ее о ходе этих переговоров.

Полный и дословный текст обращения:

"#відкритезвернення

Ми, народні депутати України – представники політичної партії «Слуга народу» не можемо не звернути увагу на низку подій навколо переговорів з Російською Федерацією.

 Поділяємо стурбованість громадськості триваючими заявами різних посадових осіб щодо можливості відновлення постачання води до окупованої Автономної Республіки Крим; неприйнятними заявами про те, що на сході України відбувається внутрішній конфлікт та ін. Не можемо також не помітити схвалене представниками України в рамках Тристоронньої контактної групи рішення про створення Консультативної ради в рамках політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи.

 Тривогу викликає той факт, що до утворюваної Консультативної ради увійдуть на рівних правах представники України та окремих районів Донецької та Луганської областей України, як сторони консультацій.

У зв’язку з цим вважаємо за доцільне заявити, що згідно з положеннями Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» № 2268 від 2018 року Російська Федерація здійснює тимчасову окупацію територій в Донецькій та Луганській областях.

 Відповідно до законодавства України на тимчасово окупованій території України, узурпувавши виконання владних функцій, діють окупаційні органи влади Російської Федерації.

 Відтак, українське законодавство унеможливлює визнання в будь-якій формі будь-яких органів влади так званих ЛНР, ДНР, ОРДЛО і таке ін. Усі переговори щодо забезпечення прав та інтересів громадян України, а також щодо припинення збройної агресії повинні вестись винятково з Російською Федерацією та її представниками. Легітимність представників так званих ОРДЛО може бути визнана лише в тому разі, якщо вони призначені законними представниками України чи законними органами влади нашої держави.

 Ми усвідомлюємо, що створювана Консультативна рада є лише дорадчим органом без права прийняття рішень. Разом з тим, на наше переконання, реалізація на практиці оприлюдненого українськими ЗМІ положення про згадану Консультативну раду закладає основу для того, щоб поставити під сумнів закріплену в законодавстві України позицію нашої держави про те, що на сході України відбувається збройна агресія з боку Російської Федерації, яка тимчасово окупувала Автономну Республіку Крим, місто Севастополь та території в Донецькій та Луганській областях.

Такий підхід може поставити під сумнів продовження санкцій наших західних партнерів. Крім того він жодним чином не вирішує безпекову складову конфлікту на Донбасі.

 У зв’язку з цим ми звертаємось до Президента України Володимира Зеленського щодо необхідності, в умовах суперечливої громадської реакції на останні Мінські ініціативи, надання доручення представникам України в Тристоронній контактній групі та усім переговірникам України повернутися в рамки законодавства України та не допустити реалізації оприлюднених рішень щодо створення Консультативної групи у спосіб і формах, які не знаходять підтримку народу України, протирічать діючому законодавству держави та національним інтересам.

Також закликаємо Президента України Володимира Зеленського зобов’язати делегацію України на переговорах з Російською Федерацією проводити на регулярній основі консультації та інформувати Верховну Раду України щодо підходів та стану переговорів".

Спустя сутки у некоторых подписантов текст обращения пропал с личных страниц.

Напомним, ранее Юлия Яцык единственная из запорожских нардепов от "Слуги Народа" воздержалась от голосования за основу законопроекта о рынке земли. Подробнее здесь. А вот что обещали запорожские мажоритарщики-победители, читайте по ссылке.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#запорожье #запорожская #область #депутат #нардеп #Яцік #Яцик #война #ордло #переговоры
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...