• Головна
  • Неповірене офтальмологічне обладнання може зіпсувати зір
Новини компаній
09:00, 27 вересня 2019 р.

Неповірене офтальмологічне обладнання може зіпсувати зір

Новини компаній
Неповірене офтальмологічне обладнання може зіпсувати зір

За даними ВООЗ, близько 300 мільйонів людей у світі мають проблеми із зором. Незважаючи на доступність контактних лінз і лазерної хірургії, одним із найпопулярніших засобів корекції в офтальмології сьогодні залишаються окуляри. Проте, якщо вони підібрані неправильно, це може стати причиною постійної перевтоми очей, виникнення головного болю та подальшого погіршення зору.

Окуляри – це, передусім, медичний виріб, призначений для корекції зору. Тому підбирати їх мають фахівці (лікар-офтальмолог або оптометрист), після проведення комплексного обстеження. Відтак зовсім не варто купувати окуляри у непризначених для цього місцях (супермаркетах, підземних переходах, на ринках тощо).

Сучасні офтальмологічні центри та салони оптики можуть надати повний комплекс послуг з обстеження та підбору окулярів. Поставити правильний діагноз і виписати коректний рецепт на окуляри лікарю-офтальмологу допомагає цілий арсенал різноманітного оптичного обладнання. Наприклад, автокераторефрактометри, які використовуються для вимірювання рефракції ока пацієнта, кривизни рогівки,діаметру зіниць і відстані між ними. Останнє вимірювання необхідне для забезпечення максимально точного центрування оптичних лінз в оправі окулярів. Якщо цього не робити, виникає розбалансування бінокулярного зору, а при великих відхиленнях настає прихована косоокість. Такі ж наслідки можуть бути і тоді, коли відстань між зіницями визначена неправильно через некоректну роботу автокераторефрактометра. Адже навіть сучасне високоточне обладнання з часом і за певних умов експлуатації втрачає свої початкові метрологічні характеристики і може видавати помилкові показники. Щоб запобігти такій ситуації автокераторефрактометри та офтальмометри відповідно до чинного законодавства віднесені до законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці (контролю відповідності метрологічних характеристик встановленим вимогам, зокрема щодо точності та достовірності результатів вимірювань).

Неповірене офтальмологічне обладнання може зіпсувати зір, фото-1

Періодичний контроль метрологічних характеристик мають проходити і набори пробних окулярних лінз і призм, за допомогою яких визначається необхідний рівень корекції зору. Адже відповідно до ст. 7 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», результати вимірювань можуть бути використані у сфері законодавчо регульованої метрології, до якої входить діяльність із забезпечення захисту життя та охорони здоров’я громадян, тільки якщо для цих результатів відомі відповідні характеристики похибок або невизначеність вимірювань. Це означає, що прилади, якими проводяться такі вимірювання, мають бути повірені або відкалібровані. Стосується це й іншого вимірювального обладнання, що застосовується в офтальмології. Зокрема, тонометрів, призначених для вимірювання внутрішньоочного тиску, та діоптриметрів, які використовуються для визначення сили лінз при виготовленні окулярів.

ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» має багаторічний практичний досвід, висококваліфікованих фахівців і сучасну метрологічну базу для якісного виконання повірки широкого спектру оптичного обладнання, зокрема автокераторефрактометрів і діоптриметрів усіх типів, наборів пробних окулярних лінз і призм, лінійок скіаскопічних, тонометрів внутрішньоочного тиску, у тому числі безконтактних пневмотонометрів. Право надавати такі послуги підтверджене свідоцтвом про уповноваження Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 09.08.2019 № П-39-2019.

Запрошуємо офтальмологічні центри та салони оптики до співпраці! Тільки повірені оптичні прилади можуть убезпечити лікаря-офтальмолога від помилки і надати об’єктивне уявлення про те, якої саме корекції потребує зір пацієнта!

Чекаємо на Вас за адресою: м. Запоріжжя, вул. Антенна, 10,

тел.: (061) 289-98-73.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...