• Головна
  • Медичні заклади мають забезпечувати радіаційний захист своїх пацієнтів
Новини компаній
09:00, 10 вересня 2019 р.

Медичні заклади мають забезпечувати радіаційний захист своїх пацієнтів

Новини компаній
Медичні заклади мають забезпечувати радіаційний захист своїх пацієнтів

Радіологічні методи досліджень є невід’ємною частиною сучасної медичної практики. В Україні щорічно виконується понад 50 мільйонів обстежень із застосуванням різних апаратів променевої діагностики (флюорографів, мамографів, томографів, ортопантомографів, рентгенівського обладнання тощо), які допомагають правильно виявляти до 90% захворювань. Разом з тим, не варто забувати, що навіть невеликі дози іонізуючого опромінення, джерелом яких є ці апарати, не можуть бути абсолютно безпечними.

Одним з найпоширеніших сучасних методів первинної діагностики, що дозволяє лікарю швидко отриматичітку та детальну інформацію про стан внутрішніх органів, кісток, м’яких тканин і кровоносних судин пацієнта, є комп’ютерна томографія. Це покрокове (спіральне) сканування за допомогою рентгенівських променів частин людського організму для отримання їх тривимірного зображення. Серед недоліків обстеження на комп’ютерному томографі є те, що пацієнт піддається відносно високому променевому навантаженню. Тому особливу увагу потрібно звертати на уникнення необґрунтованого призначення таких процедур, забезпечення радіаційного захисту пацієнта під час їх проведення, а також здійснення контролю вихідних параметрів комп’ютерних томографів. Стосується це й інших видів діагностичного радіологічного обладнання, зокрема рентгенівських апаратів та ортопантомографів (приладів для панорамних рентгенівських знімків зубів і щелепно-лицьової ділянки).

Медичні заклади мають забезпечувати радіаційний захист своїх пацієнтів, фото-1

Чинне законодавство обмежує дозволену дозу іонізуючого опромінення, отриману в процесі клінічної діагностики чи лікування. Серед основних причин її перевищення фахівці називають невідповідність технічного стану медичного обладнання встановленим нормам. Тому, відповідно до «Загальних правил безпеки використання джерел іонізуючого випромінювання у медицині», затверджених у 2017 році Держатомрегулювання та МОЗ України, адміністрація медичного закладу незалежно від форми власності має забезпечувати проведення перевірки дозоформувальних параметрів медичного діагностичного радіологічного обладнання з періодичністю, встановленою нормами та правилами з радіаційної безпеки та технічною документацією виробників даного обладнання.

Метрологічна служба ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» надає послуги з контролю вихідних параметрів медичного обладнання, зокрема:

  • рентгенівських діагностичних апаратів, флюорографів, комп’ютерних томографів, ортопантомографів (вимірювання потужності експозиційної дози, часу експозиції, поглинутої дози, стабільності вимірювання);
  • контролю ефективності засобів індивідуального захисту (вимірювання свинцевого еквівалента).

Висококваліфікований і досвідчений персонал, що має спеціальну підготовку, сучасна еталонна база та допоміжне обладнання забезпечують якісне і своєчасне виконання зазначених робіт!

Чекаємо на Вас за адресою: м. Запоріжжя, вул. Антенна, 10

Тел.: (061) 289-98-65

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Метрологічна служба ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ»
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...