Ніна Южаніна: «Європейська Солідарність» йде на вибори, щоб професійно продовжити всі реформи»

Днями до Запоріжжя приїхала народний депутат України, голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна. Членкиня партії «Європейська Солідарність» розповіла про ті зміни, які відбулися в Україні за останні 5 років, а також про завдання політичної сили у новому складі парламенту.

– Ніно Петрівно, чому Ви були довіреною особою кандидата в президенти України Петра Порошенка та стали членом команди партії «Європейська Солідарність»?

– З Петром Олексійовичем Порошенком я знайома і співпрацюю з 2003 року. Нас життя звело, коли я почала працювати незалежним аудитором, створила власну компанію і вже мала репутацію. Весь період часу до роботи у Верховні Раді я з ним співпрацювала, виконуючи свої професійні функції. Можу сказати, що настільки всесторонньо грамотної людини я раніше не зустрічала.

В чому такий успіх Петра Олексійовича, як бізнесмена? Адже він не торгує природними ресурсами, він не міг заробляти на різного роду операціях, отримуючи кошти з бюджети. Він підняв абсолютно вбиті, нікому не потрібні підприємства в галузі, яка, здавалося б, ніколи би не могла вийти на світовий ринок. Його приклад – це справжнє якісне управління бізнесом. Управління бізнесом – це і розуміння всіх процесів, і фінансової складової, і певні бізнесові хитрощі, і цілеспрямований рух вперед.

Коли я стала парламентарем, я почала працювати у фракції «Блоку Петра Порошенка» і роблю це якісно. Це колись нас і поєднало – бажання професійно виконувати свої функції.

Ми з «Європейською Солідарністю» йдемо у парламент 9-го скликання. Йти у політику партійним складом дещо складніше. Тому що всі члени команди мають працювали на результат, бути активними. Мені здається, якраз в «Європейській Солідарності» на цьому етапі відбувається «цементування» і взаємопідтримка команди.

Коли на нашого лідера виливається дуже багато бруду, ми тільки стаємо сильнішими. Тому що знаходимо аргументи для того, щоб довести людям: ми зможемо продовжити всі розпочаті президентом Порошенком зміни.

– З якою метою оновлена партія «Європейська Солідарність» йде до парламенту?

– Наша партія оновилася настільки вдало і професійно, що, мені здається, нам вдасться зі своєю командою досягти значних успіхів. Звісно, хотілося б потрапили до парламенту у більшому складі, ніж нам зараз прогнозуються. Чому? Тому що серед у 60%: списку – це оновлені склад. Не просто ночі обличчя, а люди, які досягли успіхів кожен у своїй сфері. Це – велика перевага оновленої «Європейської Солідарності». До нашої команди доєдналися люди, які є справжніми експертами у своїх питаннях. Мені дуже приємно зараз бачити в офісі людей, які горять бажанням докласти зусилля до запропонованих нашою партією змін.

Подивіться, як представники нашої першої десятки виступають на телеефірах. Здається, вони потрапили у зону ворога. Про них говорять виключно погані слова, звинувачення. Я хотіла б зауважити: таке відношення до дій президента, до абсолютного вірного і правильного курсу, на який він спрямував країну, це не по-людськи.

Осмислення того, що було зроблено за ці 5 років, звісно, прийде згодом. Так буває у переважній більшості країн, які досягли успіху. Керівники держави, які запровадили зміни, одразу ніколи не користуються великою популярністю серед населення.

Але нам і Петру Олексійовичу потрібно залишатися в політиці тільки тому, щоб важкі роки змін не пройшли даремно. «Європейська Солідарність» точно не дозволить змінити курс, не дозволить повернутися до нашого минулого. Рішення про український європейський курс мають приймати не через референдуми, а з допомогою спеціалістів галузі. Саме на їхню думку ми спиралися попередні 5 років.

Зараз до Петра Порошенка лунає безліч безграмотних закидів, які слугують засобом промивки мізків наших громадян. «Роттердам+» називали схемою незаконного збагачення президента. З 1 липня цю методику скасували, але ціна не зменшилася, а навпаки – зросла. Де логіка? Створений ринок електроенергії розвивається і на нього не можна вплинули штучним шляхом.

– Які найважливіші здобутки Україна отримала за 5 років президентства Петра Порошенка?

– Впевнена, на зовнішньополітичній арені ми отримали досягнення, які складно не оцінити. За 5 років ми згуртували навколо себе союз держав, які підтримали нас у боротьбі з агресором. Без цієї підтримки ми в жодному разі не змогли б втриматися з тою навалою, яка розпочалася в Україні.

Зовнішня політика, підтримка іноземних країн і сильний санкцій пакет проти Росії – все це здобуток виключно Петра Олексійовича Порошенка. Санкційний пакет фактично зупинив швидкий агресивний рух Російської Федерації. Що б вони там не говорили, але насправді за 5 років цей пакет економічний санкцій дуже ослабив Росію у економічному і фінансовому плані. Також зіграв велику роль пакет політичний санкцій проти посадовців Росії. Це все наші спільні зусилля. Петро Олексійович Порошенко представляв Україну кожного дня. І ніхто не має про це забувати.

Підписання угоди про Асоціацію між Україною та ЄС є здобутком, який дав необхідний курс Україні. Не треба нічого нового вигадувати. Імплементація європейського законодавства в Україні – це прозорість, це боротьба з корупцією, це ті правила, за якими має жити вся країна, це система змін по всім напрямках.

Щоб отримати безвіз, Україна мала імплементувати 140 вимог Європейського Союзу. Потрібно було ухвалити 140 проектів законів. Всі говорили нам, що це неможливо. Минуло два роки – і ми досягли своєї мети.

Але ми маємо усвідомлювати, що є дуже великий пакет більш складних змін, які нам ще не вдалося прийняти. Саме для цього «Європейська Солідарність» йде до парламенту.

–  Як Ви вважаєте, чи відчув за ці 5 років український бізнес зміни на краще?

– Нещодавно у нас з Петром Порошенком була зустріч з Європейською бізнес-асоціацією. Говорили про програму нашої партії і ті завдання, які бачимо перед собою. Ми почули  настільки багато добрих слів від тих, хто добре працює і сплачує податки. Бізнес бачить величезні позитивні зміни. Майже всі вони пов’язані зі змінами у податкове законодавство.

Маючи великий дефіцит бюджету, ми не могли змінювати податкові ставки. А тому розпочали зміни з системи адміністрування. Оптимізували контролюючі органи, створили сприятливі умови співпраці між платником і контролюючим органом, змінили адміністрування податків. Все це нам вдалося зробити. На зустрічі у вашому місті ми чуємо, наскільки добре електронний кабінет платника податків замінив спілкування з інспектором і запобігає корупційним схемам. Хоча так, він ще потребує удосконалення і розширення.

З 2016 року ми почали працювати в електронній системі, яка дозволили найголовніше – не дозволяти розкрадати величезні суми податку на додану вартістю і в автоматичному режимі відшкодовувати ПДВ.

Такого успіху не було б, якби не політична воля саме президента. Якби не консолідація зусиль, яку проводив президент Петро Порошенко, зміни у такому обсязі не відбулися б. Всі системи електронного адміністрування стовідсотково поборюють ті схеми зловживання, які існують в нашій країні десятки років. Рішення, які не могли прийняти двадцять років незалежності, прийняли під час президенства Петра Порошенка.

Громадяни України не знають, що у залі парламенту до мере підходять представники всіх фракцій і дякують за зроблену роботу. Вони відчувають позитив змін, спілкуючись з бізнесом у своїх регіонах. Але, на жаль, люди, які дякують мені при зустрічі, не роблять це з телеекранів. У переважній більшості вони просто покривають всі наші здобутки поганими словами.

Під час минулого візиту до Запоріжжя мені було приємно, коли на «Запоріжсталі» і директор, і робітники подякували за зроблені зміни. Прозоре відшкодування ПДВ допомогло підприємству повернути в обіг величезні кошти для заводу і реалізувати «Запоріжсталі» свої інвестиційні проекти.

Велика кількість нових сервісів допомагає подолає корупцію і все негативне, що твориться навколо несплати податків  в нашій країні. Я думаю, в цьому питанні зворотнього шляху вже не буде. «Європейська Солідарність» має зайти якомога більшим складом до парламенту, щоб професійно продовжити всі реформи. Ми взяли до увагу приклади тих країн, які досягли значного успіху. Важливо імплементувати ці зміни до законодавства і продовжувати правильний курс.

–  Чи відчуваєте Ви загрозу реваншу проросійських сил?

– Так. Особливо, коли закидають думку про неуспішність децентралізації або, навіть, необхідність федералізації. Слухайте, нам взагалі не потрібно повертатися до цієї дуже пагубної для України. Ми розуміємо, чим це може закінчитися. Для чого говорити про двопалатний парламент?

Обєднані територіальні громади – це яскравий приклад того, як місцева влада може реалізувати власне бачення розвитку регіону. Під час дискусії на тему децентралізації на телебаченні один з представників політичної партії, яка користується великою популярністю у вашому місті, заявив, нічого не змінилося. Чому місцева влада не озвучує населенню, в скільки разів, наприклад, збільшився місцевий бюджет? Був 2,9 мільярдів, а тепер – більше 9 мільярдів. Місцевий бюджет збільшився більш ніж у 3 рази! Зараз 60% сплаченого податку на доходи фізичний осіб залишаються в місцевому бюджеті. Нова система розподілення дозволила акумулювати такі величезні кошти на місцях. Ось один з результатів нашої реформи децентралізації.

Реванш може відбутися і щодо мови. Всі ми добре знаємо, що стовпами держави є територіальні цілісність, людський ресурс і державна мова. Всі ми розмовляємо у тих чи інших містах російською мовою. Ніхто ж не забороняє, жодного разу ні до кого не було претензій. Але державна мова – українська.

– Як Ви прокоментуєте перші місяці роботи президента Зеленського?

– Програші Зеленського на міжнародні і внутрішній арені говорять про те, що він дилетант. Його команда вирішила, що так легко зможе вирішити всі питання – і політичні, і економічні. Але насправді все виявилося набагато складніше. Вже перша поїздка до президента      Франції Макрона виглядало дещо спонтанно. Ми бачили уривки зустрічі і було помітно, що команда Зеленського не була підготовленою. Потім стало відомо, що саме на цій зустрічі відбулася підкилимна домовленість: Зеленський погодився на повернення делегації Росії до складу ПАРЄ в обмін на звільнення українських моряків. Знаєте, потрібно тримати гідність держави до кінця. Навіщо відкидувати наші зрушення назад?

Його знервовані виходи на брифінги, його абсолютні бездумні пропозиції щодо управління державою, його заяви. Нещодавнє відеозвернення щодо поганого стану справ в Україні… Вдумайтесь. А ти що, не знав, в якому стані країна? Або ти думав, що отримав в руки Францію чи Німеччину?

У мене є побоювання до нинішньої влади. Але хотілося, щоб вони все ж сконцентрувалися на роботі, співпрацюючи з демократичними проукраїнськими силами. Якщо зараз проросійські сили зайдуть до парламенту великим складом, нам буде складно. Але Україна вже на тому етапі, коли так просто свою державність не віддасть.

Цим більшим складом зайде «Європейська Солідарність» до парламенту, тим буде краще. Згодом українці зможуть оцінити всі наші здобутки під час президентства Петра Порошенка, коли побачать це на контрасті.

партія Європейська Солідарність
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Новости компаний
Наверняка, каждому пришлось столкнуться с ситуацией, когда в ходе его профессиональной деятельности необходим был документ, подтверждающий его квалификацию. Если ищешь работу по специальности, то без определенной квалификации не обойтись. Также высшее образование — это обязательное требование для претендентов на руководящие должности. Одним слово, высшее обязательно необходимо. В нашей стране возможны две формы обучения: бесплатная и платная. На, так назыв...
Общество
Впереди День Независимости и три выходных. Этот длинный уикенд лучше провести поближе к воде - знойную и жаркую погоду прогнозируют на все выходные дни.  Об этом 061 сообщили в пресс-службе Запорожского гидрометцентра. По прогнозу завтра, в День Независимости, в Запорожье ожидается переменная облачность, северо-восточный ветер до 12 м/с, температура ночью 20-22°, днем 32-34°, без значительных осадков. По информации гидрометцентра, в области 24 августа мест...
Власть
Сегодня во время коллегии МВД глава Нацполиции Сергей Князев заявился, что у него есть нарекания к руководителям главных управлений Львовской, Закарпатской, Запорожской и Житомирской областей. Больше того, он готов принять кадровые решения в отношении этих руководителей. ГУНП в Запорожской области сегодня звучала в ходе коллегии несколько раз. К примеру, Сергея Комиссарова упрекнули в слабой кадровой политике и в том, что он не смог сломать коррупционные с...
Обновляется
Министр внутренних дел Украины Арсен Аваков уволил руководителей управлений Нацполиции в Запорожской, Закарпатской, Житомирской и Львовской областях. Об этом он заявил сегодня во время коллегии МВД. «Жизнь не стоит на месте. Нам нужны и кадровые и структурные изменения. Я принимаю решение об увольнении руководителей главком Львовской, Закарпатской, Запорожской и Житомирской областей. Прошу соответствующих офицеров после коллегии зайти ко мне для решения во...
Общество
Завтра, 24 августа, отмечается главный государственный праздник страны — День Независимости. Если вы еще не решили, куда пойти на День Независимости, посмотрите нашу афишу. Собрали в ней много интересных событий. 09:00 — Праздничная хода ко Дню Независимости (сбор участников на бульваре Шевченко). 09:30 - Флешмоб #заспіваємогімнразом (площадь Героев перед зданием ОГА). 16:00 – Молодые и Неависимые Beach Party на Центральном городском пляже. 16:00 - начина...
Новости компаний
Довольно часто у украинцев возникают проблемы, для решения которых нужно срочно иметь на руках некую сумму денежных средств. К сожалению, далеко не у всех есть заначка, отложенная «на черный день». В таких ситуациях часто выручают родственники, друзья или коллеги, но нередко у знакомых нет возможности помочь финансово. Тогда единственно правильным решением является получение займа. Для оформления кредита в традиционном банке нужно несколько дней, поэтому с...
Общество
В Запорожье на стадионе «Славутич-Арена» «Заря» проведет ответный матч с «Эспаньолом» в рамках раунда плей-офф Лиги Европы. Вчера команда Виктора Скрипника на выезде проиграла испанцам со счетом 1:3. Поединок состоится 29 августа с 20:00 до 22:00. В связи с этим, бульвар Т.Г.Шевченко от проспекта Соборный до улицы Леонида Жаботинского будет признан зоной сбора футбольных болельщиков, а площадь Запорожская - зоной парковки автобусов болельщиков. Соответству...
Общество
Уже на следующей неделе с правого на левый берег и обратно запустят речной транспорт. Таким образом городские власти пытаются решить проблему огромных пробок в часы пик из-за ремонта плотины Днепровской ГЭС. Об этом 061 сообщили в пресс-службе запорожской мэрии. Катер начнет курсировать с 28 августа. Такое решение принято на сегодняшнем заседании исполкома горсовета. Утром планируют запускать рейс с правого берега на левый, а в вечерний час пик в обратном...
Новости компаний
Сейчас певица-ментор Ольга Горбачева готовится к туру музыкальных тренингов по Украине "Сила". В Запорожье на свой тренинг она приглашает 21 сентября. Это абсолютно уникальный формат концерта. Впервые в Украине тренинг построен по методике музыкального обучения. Теперь женщинам не нужно ходить на длинные лекции и читать тонны литературы по саморазвитию. Достаточно просто слушать песни-аффирмации Ольги Горбачевой и смотреть как быстро мышление меняется на п...