• Головна
  • «Європейська Солідарність» йде до парламенту, щоб запобігти реваншу проросійських сил»: інтерв’ю міністра України у справах ветеранів Ірини Фріз
Политические новости
13:00, 3 липня 2019 р.

«Європейська Солідарність» йде до парламенту, щоб запобігти реваншу проросійських сил»: інтерв’ю міністра України у справах ветеранів Ірини Фріз

Политические новости

Вчора, 2 липня, до Запоріжжя завітала міністр України у справах ветеранів Ірина Фріз – кандидат в народні депутати від партії «Європейська Солідарність». Відомий політик провела декілька зустрічей з городянами, а також відповіла на питання журналістів. Про завдання партії «Європейська Солідарність» у парламенті нового скликання, перспективу членства України в НАТО, спробу реваншу проросійських сил та роботу Міністерства у справах ветеранів – у цьому інтерв’ю.

– Зараз серед політиків дуже популярно змінювати партії на долучатися до нових політичних проектів. На відміну від них Ви вже багато років підтримуєте команду Петра Порошенко. Чому на цих виборах вирішили балотуватися у народні депутати саме від партії «Європейська Солідарність»?

– В мене своя історія. Я не просто підтримую команду Порошенка, я працюю з Петром Олексійовичем з 2003 року. І за цей час побачила його вміння використовувати власні знання задля захисту державних інтересів України. Я впевнена: це та людина, завдяки якій ми вистояли протягом 5 років важкої боротьби з Російською Федерацією України. Саме тому я була і залишаюсь членом команди Петра Порошенка і повністю поділяю цінності, які є у нашої оновленої партії.

– Які завдання ставить перед собою партія «Європейська солідарність» у парламенті нового скликання?

– Ми – партія, яка не декларує красиві гасла, щоб просто сподобатися виборцям. «Європейська солідарність» – це партія, яка може звітувати про досягнення. І вони є, без перебільшення, великим: успіхи у міжнародній дипломатії, посилення нашої обороноздатності, реформа фінансово-банківської сектору, прорив у економічній сфері. Мало хто звертає на це увагу. Не зважаючи на5 років воєнної агресії, ми провели реформи, країна під час війни мала стабільну грошову одиницю. У 2014 році ми починали з 108 тисячами на казначейському рахунку. Зараз наша країна має мільярдні золотовалютні резерви. Нам довіряють міжнародні інституції.

Партія «Європейська солідарність» здатна не лише захистити всі здобутки, які вдалося досягнути за ці 5 років, а й продовжити реформувати всі сектори нашої країни.

– Під час роботи в парламенті Ви були головою постійної делегації України в Парламентській Асамблеї НАТО. Чому вступ до НАТО, яке є пріоритетним завданням партії «Європейська солідарність», є таким важливим для України?

Якщо говорити коротко і просто, то НАТО – безпека для України. Принцип «один за всіх та всі за одного», який діє для всіх країн НАТО, дозволяє гарантувати безпеку кожному з членів Альянсу. Я впевнена: якби ще в 2008 році в Бахаресті (Бухарестський саміт НАТО 2008 в Румунії, – прим. авт.)ми отримати гарантії щодо членства в НАТО, то убезпечили б себе від агресії Російської Федерації. На жаль, тоді цього не сталося.

– За 5 років президентства Порошенка ми стали ближчими до НАТО?

Реформа сектору безпеки та оборони, яка здійснювалася під керівництво Петра Порошенка, дозволяє говорити, що ми впевнено наближаємося до членства в Альянсі і можемо отримати членство в НАТО в недалекому майбутньому. Чому я так впевнена? З представниками та фахівцями НАТО Україна розробила Стратегічний оборонний бюлетень України. Фактично, це – дорожня мапа реформування сектору безпеки і оборони за стандартами НАТО. Також мені дуже приємно, що сили спеціальних операцій України вже мають можливість долучитися до спільних навчань з НАТО і пройшли відповідну атестацію.

Країна, яка є членом НАТО, має не лише декларувати, а й мати спроможність захищати цінності, на яких побудований Альянс. НАТО розділяє цінності Європейського Союзу: демократичні цінності верховенства права, свободи та прав громадянина. Я впевнена, що в новій штаб-квартирі НАТО залишилось 29-те вільне крісло і, сподіваюсь, це крісло – для України.

– Якими, на вашу думку, є здобутки команди президента Петра Порошенко у напрямку підтримки ветеранів АТО? Які досягнення вже має створене міністерство у справах ветеранів АТО?

Ще під час голосування у Верховній Раді я була впевнена, що в нашій державі буде створене подібне міністерство. Чому? Тому що ветерани, як кадровий потенціал, як найбільш пасіонарні люди нашого суспільства, показали готовність йти захищати і віддати за свою країну найдорожче – життя. Такі люди мають право на захист своїх інтересів у виконавчій владі. Для захисту інтересів ветеранів на законодавчому рівні був створений відповідний комітет у парламенті. Щоб голос ветеранів був відчутним і у виконавчій гілці влади, було створено міністерство ветеранів.

Міністерство має бути їхнім адвокатом, їхнім аудитором щодо роботи державних установ, їхнім лобістом у виконавчій гілці влади. За ці місяці ми займалися розробкою нормативно-правової документації, щоб виробляти державну політику у справах ветеранів. Зокрема, ми вже маємо ухвалений закон «Про Єдиний державний реєстр ветеранів». Реєстр – це той фундамент, який дасть міністерству у справах ветеранів можливість якісно виконувати свої функціональні зобов’язання. В подальшому на базі реєстру буде створено платформу «Є-ветеран», з допомогою якої учасник АТО через мобільний додаток зможе звертатися та отримувати допомогу. Ветерани зможуть не ходити колами за довідками і пільгами у різні 22 державні установки, а звертатися напряму до міністерства, яке працюватиме за принципом «єдиного вікна».

Створення такого реєстру вкрай важливе, адже дасть можливість не лише зрозуміти, яка кількість ветеранів в Україні, а допоможе випрацьовувати державні програми. Спрямовані не лише на надання пільг, а й, в першу чергу, на надання можливостей. Наші ветерани – молоді та амбітні люди, які, скоріш, прагнуть можливостей, аніж пільг.

Ірина Фріз з однопартійцями. Запорізькі ветерани АТО Валерій Прозапас та Андрій Хімічев балотуються по мажоритарним округам №76 та №77

– Які завдання ви, як депутат парламенту нового скликання, ставите перед собою?

– У новому парламенті я буду далі захищати інтереси ветеранів. Тому що ці 7 місяці на посаді міністра у справах ветеранів були для мене неймовірним досвідом. Сотні зустрічей з унікальними людьми запалюють і дають впевненість в тому, що не можна опускати руки і варто боротися. Ми зобов’язані відсіч реваншистам в усіх формах не лише на фронті, а й у цивільному житті.

У новому парламенті я буду займатися у питаннями сектору безпеки і оборони, щоб реформувати нашу державу у відповідності до стандартів та критеріїв НАТО.

–  Рішення ПАРЄ, рішення судів щодо перейменування вулиць, дискредитація Міноборони та волонтерів. Як Ви гадаєте, ці події говорять про реванш проросійських сил?

– Хоча пройшло лише декілька місяців, вже бачимо ознаки реваншу всюди. Але можу запевнити: партія «Європейська Солідарність» йде до парламенту, щоб зупинити та унеможливити реванш проросійських сил, які сьогодні скрізь набирають обертів. По всій країні бачимо, як повертаються зомбі періоду Януковича і намагаються прийти до влади як по мажоритарним округам, так і спискам рейтингових партій. За часів президента Порошенка жоден з тих, хто сьогодні може зганьбити нашу державу, і не міг подумати про повернення. А зараз складається таке враження, що для таких людей відкрили всі двері.

Ми маємо бути пильними, тому що «русский мир» під масками «нових облич» може завадити подальшому розвитку нашої держави, нашого європейського руху та нашої євроатлантичної інтеграції. «Європейська Солідарність» буде цьому протидіяти. Ми будемо захищати той державницький фундамент, який закладено під час 5 років президентства Петра Порошенка.

Нова влада декларує незрозумілі розмиті меседжі, але не демонструє спрямованість продовжувати курс на ЄС та НАТО. «Європейська Солідарність» декларує такий курс і європейські цінності, тому що розуміє, як дорого це коштувало. Це віддані життя тисяч наших громадян, які хотіли, щоб Україна отримала європейський і євроатлантичний шлях, які хотіли, що ми були демократичною країною, а не уламком федеративної імперії Росії.

– Як вважаєте, чи впорався новий президент з пріоритетним завдання глави держави – збереженням міжнародної підтримки?

З моєї точки зору, не впорався і не впорається. Він не має відповідної освіти. А ті масивні удари, які ми сьогодні отримуємо на зовнішньому фланзі свідчать про те, що його команда або не спроможна вчасно реагувати, або саботує вчасну реакцію. Я буду говорити, що це, в кращому випадку, некомпетентність. В гіршому випадку – свідомий підрив наших позицій та зовнішньому фронті.

– Команда партії «Європейська Солідарність». Що обєднує усіх цих людей?

– Це люди, які сповідують демократичні цінності. Якщо ви зайдете в будь-який офіс нашої партії, побачите молодих людей, які мають прагнення, освіту і розуміння, як розбудовувати нашу державу. Це люди, які не лише обіцяють, але, незважаючи на молодий вік, можуть говорити і про власні здобутки та досягнення.

Це фахівці у різних сферах: у громадському секторі, у фінансовому секторі, у секторі дипломатії, у секторі безпеки та оборони. Це люди, які мають здобутки і готові ці здобутки імплементувати у діяльності на законодавчому рівні. Партія «Європейська Солідарність» буде представлена в парламенті фахівцями з досвідом, яким не потрібен час, щоб навчатися та зорієнтуватися. У парламенті потрібні фахівці з досвідом та прагненнями. Нашим опонентам можу сказати: легко говорити популістичні гасла, але набагато складніше зіштовхнутися з реальністю і перетворити свої обіцянки у законопроекти, які справді будуть змінювати життя українців.

Ірина Фріз на зустрічі з виборцями у Запоріжжі

– Що Ви можете сказати тим людям, які на президентських виборах голосували проти Петра Порошенка?

Не помиляється лише то, хто нічого не робить. Реформи, які за ці 5 років розпочали в усіх секторах, доводять те, що Петро Порошенко є президентом нового формації, що він є президентом-реформатором. Продовжуючи курс реформ, він не звертав увагу на втрату власних рейтингів та рейтингів своєї партії. Треба розуміти, левова частина лідерів, які наполегливо вели свою країну шляхом реформ до ЄС і НАТО, також жертвували власними рейтингами. Реформи не даються взнаки сьогодні на сьогодні. Той, хто вважає, що у нас все погано, просто забуває те, як було раніше. І не цінить те, що ми маємо зараз. Ми не цінуємо безвіз, економічну стабільність. За всі роки незалежності Україна, її президенти та премєр-міністри були на газовій голці Російської Федерації. Петро Порошенко своєю наполегливою працею довів, що ми можемо вже третій рік поспіль не купувати газ у росіян. Що ми можемо бути незалежними. І економічно, і фінансово, і інституційно.

Завдання партії «Європейська Солідарність» у парламенті нового скликання – захистити фундамент державності, який президент Петро Порошенко разом зі своєю командою заклав за п’ять років при владі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Партія «Європейська солідарність»
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...