• Головна
  • "Ватославні донатори": митрополит Лука написал заявление в полицию на партию "Демократична сокира" за разжигание ненависти
17:31, 3 червня 2019 р.

"Ватославні донатори": митрополит Лука написал заявление в полицию на партию "Демократична сокира" за разжигание ненависти

Сегодня, 3 июня, митрополит Запорожский и Мелитопольский Лука обратился в полицию с заявлением о том, что члены общественной организации "Демократична сокира" разжигают межрелигиозную рознь и ненависть в обществе. 

Об этом идет речь в сообщении на официальном сайте Запорожской епархии УПЦ Московского патриархата.

Заявление последовало как реакция на этот пост в Facebook на странице партии от 24 мая, в котором говорится о том, что "Демсокира" обратилась в полицию и прокуратуру с заявлениями о том, что якобы епархия получила некоторые земли незаконно. Упоминается и случай, когда на участке, выделенном под храм Московского патриархата построили "АТБ".

"У вказаній публікації згадуються Православна Єпархія саме у Запоріжжі, а також Лука, який є Високопреосвященнішим Митрополитом Запорізьким та Мелітопольським. Тому, маючи занепокоєння щодо змісту вказаної публікації та взагалі контенту сторінки @sokyra.party.zp(Демократична Сокира. Запоріжжя) у соціальній мережі www.facebook.com, Управління Запорізької єпархії Української Православної Церкви, в особі Керуючого єпархією — Митрополита Запорізького і Мелітопольського Луки (Коваленко Андрія Вячеславовича), змушене звернутись до Вас із даною заявою, прагнучи на меті захистити священнослужителів, вірян та суспільство в цілому від незаконних дій, що наразі вчиняються групою осіб з метою розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті.

Так у публікації, серед іншого, містяться погрози (дослівна цитата: «Ми не хочемо бачити їх на нашій землі, хочемо, щоб їм тут було спекотно й дискомфотно»), а також безпідставні звинувачення священнослужителів нібито у вчинених протиправних діях (дослівна цитата: «За роки незалежності ці дядьки в рясах загарбали собі купу церков або ділянок під церкви.»). Не кажучи вже про те, що на фотознімку, що супроводжує публікацію, священнослужителі вочевидь зображені поряд із нацистами Гітлерівської Германії, тобто прирівнюються до останніх автором публікації.

Проте найголовнішу небезпеку становить твердження стосовно того, що УПЦ (Українська Православна Церква) фактично прирівнюється до секти, а православні названі як «суки» (суспільно вживане поняття, прирівняне до лайливих висловів майже у всіх слов’янських мовах). Страшним та загрозливим є і той факт, що публікацію подібного змісту було розміщено (скопійовано) на своїх сторінках ще 31 особами, а бачити та читати її може необмежене коло осіб щодня", - говорится в заявлении Андрея Коваленко (он же митрополит Лука).

В подтверждение того, что ненавистнические заявления представителей Политической партии «Демократична сокира» в социальных сетях является преступлением в виде нарушения равноправия граждан в зависимости от религиозных убеждений, митрополит Лука привел доводы из "Методических рекомендации Бюро по демократическим институтам и правам человека ОБСЕ" - они содержат перечень признаков, по которым преступления квалифицируются именно как совершенные на почве ненависти.

Напомним, ранее в Запорожье действия обвиняемого по делу о взрыве на ЛГБТ-акции в Запорожье (который сказал, что "Радужный флешмоб" - "хула на духа святого") квалифицировали не как преступление на почве ненависти, а как хулиганство. Это случилось во многом из-за устаревших норм Уголовного Кодекса:

"Це особливості нашого Кримінального Кодексу. Так складена норма, що неможливо кваліфікувати це діяння як злочин на ґрунті ненависті, якщо він був здійснений, зокрема, щодо представників ЛГБТ, - объясняет адвокат истца Назар Пасемко. - Зараз якраз намагаються лобіювати зміни до законодавства для того, аби можна було притягнути до відповідальності на підставі іншої статті. Це стосується злочинів, скоєних відносно жінок, наприклад. Кодекс у нас старий, і він вимагає змін. Ми прямуємо до Європи, сподіваюсь, що найближчим часом відбудуться необхідні зміни"

Читайте также: Будьте как дети и ножички верните: заседание суда по делу о взрыве на ЛГБТ-акции в Запорожье в цитатах

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#запорожье #деморда #лука #церковь #упц #московский патриархат
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...