Координатор проекту «Стоптерор» Семен Кабакаєв у Запоріжжі: «Я впевнений, з Порошенком реваншу Путіна не станеться» - 061.ua

Координатор проекту «Стоптерор» Семен Кабакаєв у Запоріжжі: «Я впевнений, з Порошенком реваншу Путіна не станеться»

Днями до Запоріжжя приїхав відомий громадський діяч, блогер Семен Кабакаєв. Після початку війни у 2014 році луганський інженер-будівельник переїхав до столиці і почав нове життя, як координатор проекту «Стоптерор». Активісти за допомогою жителів окупованих території збирали дані про терористів, переміщення військ. Отриману інформацію використовують СБУ та військослужбовці, а також як доказовий матеріал для міжнародних судів. У Запоріжжі експерт з питань національної безпеки поспілкувався з журналістами і розповів про зміни в країні, перебіг реформ, а також пояснив, чому вирішив підтримувати на виборах Петра Порошенка.

– З якою метою, Семене, приїхали до Запоріжжя?

Зараз я є довіреною особою кандидата в Президенти України, Глави держави Петра Порошенка. Мене запросили до Запоріжжя дляспілкування з молоддю. У мене було три зустрічі (в ЗНУ, ЗДІА та КПУ, – прим.авт.). Я обговорював зі студентами питання безпеки і розвиток держави в цілому.

Сьогодні найбільш важливе і актуальне – питання НАТО. Мені було дуже цікаво поспілкуватися з молоддю і дізнатися їхню думку щодо цього, тому що саме вони через 5-10 років будуть формувати політику держави: або своїми голосами, або громадською чи політичною діяльністю.

Я розказав свої думки, розповів, які існують фейки, чому це питання важливе для України. Я впевнений, таких зустрічей має бути набагато більше.

– Чому ви підтримуєте Петра Порошенка на виборах?

Дуже важливо розуміти, що на цих виборах ми обираємо не імя, а вектор розвитку держави. На жаль, є безліч проросійських кандидатів. Путін хоче продовжити контролювати Україну – її економічну, енергетичну, політичну, суспільну сфери. Він хоче, щоб все було, як раніше. Щоб він брав участь в українській політиці, впливав на призначення осіб.

Треба розуміти, що за останні 20 років в Україні зробили багато хто з нинішніх кандидатів у президенти. Майбутній Глава держави повинен вистояти проти Росії і не дати їмповернути все назад.

План дій Петра Олексійовича Порошенка мені близький, мені подобаєтьсяйого бачення. Останні роки я бачу реальні зміни в безпековому секторі: в правоохоронній системі, в армії, в СБУ. Єдине, що я хотів ще бачити – це розвиток оборонно-промислового комплексу.

Я впевнений, з Порошенком реваншу Путіна не станеться. Для цього, звичайно, потрібно багато працювати, але у інших кандидатів я, навіть, не бачу бажання щось змінити та захистити країну.

– Які здобутки Президента Петра Порошенка за ці 5 років Ви можете назвати?

Спочатку важливо сказати, що дуже багато людей звикли до старої моделі, коли Президент країни вирішував все. В 2014 році це змінилося. У нас зараз парламентсько-президентська модель управління державою. А тому важливо розуміти повноваження Президента. Глава української держави має всього дві зони відповідальності: міжнародна політика і оборонно-безпековий сектор. Наша організація «Стоптерор» вже 4 роки тісно співпрацює з поліцією, ЗСУ, СБУ. Можу сказати однозначно: зміни в системі безпеки – це краще, що було зроблено в країні.

Крім того, звичайно, варто згадати декомунізацію, децентралізацію, безвіз. Це стратегічні зрушення змінюють країну на багато років вперед.

Для мене дуже важливо, що в Україні тепер є своя помісна церква. Чому це важливо? Я бачив, як в 2014 році через церкви завозили спецпризначенців, кадрових військових, найманців, зброю. Я бачив, який вплив мала російська церква на окупованих територіях. В тому числі – в анексованому Криму. Незалежна помісна церква – це той крок, який відновлює історичну справедливість. Це крок, який буде будувати духовний напрямок нашої нації вже незалежно від Росії. Це крок на сотні роки вперед.

Децентралізація – перший крок до Європейського союзу. До того, щоб громадяни зрозуміли: їхні гроші не йдуть у Київ, а залишаються на місцях. А тому потрібно контролювати свого мера, голову ОДА, своїх голів селищних рад. Ми отримали можливість контролювати витрати наших податків, впливати на те, як ми живемо.

Час, в якому ми живемо, без перебільшення історичний. Я радий брати участь у цих процесах.

– Чи збігається бачення опору російській агресії, яке пропонує Петро Порошенко, з вашими поглядами?

– Повернути окуповані території можна двома шляхами. Перший шлях – капітуляція на умовах Путіна з поверненням окупований територій. Другий шлях – це шлях перемоги і мир на сході на наших умовах. Ми маємо підготувати дорожню карту шляху до перемоги. У Петра Порошенка вже є такий план: мінські домовленості, нормандський формат,пропозиції введення миротворців, звільнення території. Поки кожну з наших пропозицій, які ми піднімали на міжнародній арені, блокувала Росія.Але потрібно розуміти, що це дуже важкий шлях, який не можна пройти швидко. Стратегія Президента мене влаштовує, тому що я розумію: щоб перемогти, треба зробити багато кроків. Сьогодні у підтримку України виступає вся міжнародна коаліція: нас підтримує вся Європа, Сполучені Штати.

На конференції в Конгресі США

Я впевнений, ми стоїмо на правильному шляху. Ми відходимо від Мордору, від Росії і йдемо в цивілізований світ, де в нас є багато друзів.

Більшість жителів окупованих територій, які в 2014 році підтримували Росію, вже змінили свою думку. Вони зрозуміли, що їх обманули і нічого доброго «русский мир» не принесе. Але є і інша проблема. Тепер вони бояться про це казати, тому що прийдуть і кинуть їх за грати або у підвал. Коли ми починали роботу нашої організації, багато людей ставили життя під ризик, щоб допомогти нашим військовим. І зараз на Донбасі дуже багато людей, які з нетерпінням чекають повернення до України.

– Як ви розцінюєте рівень виконання обіцянок Президента Порошенка? Чи вдалося здійснити все задумане?

– За п’ять років Президентом проведена колосальна робота.Звичайно, хочеться, щоб робилося швидше і більше. Але треба дивитися окремо на кожен напрямок: що там відбувається. Чому мені подобається децентралізація? Тому що більшість грошей залишаються на місцях, а не йдуть до Києва. В Запоріжжі люди мусять навчитися самі контролювати мера, голову ОДАі змусити їх звітувати.

Мені подобається те, що робить Уляна Супрун. Це зрив титанічної плити з одного місця лише за рік. Медична реформа вже почала працювати на першій ланці. Результати ми зможемо побачити і відчути через 3-4 роки, а потім – дати оцінку системі.

Але варто задавати питання і Кабінету міністрів. Тому що в нас багато чого закидають Президентові, хоча це взагалі не в його компетенції. Парламентська коаліція, потрібно розуміти, неоднорідна, там є різні групи впливи. Також мають бути питання щодо виконання реформ до відповідного органу влади чи управління.

Мені не подобається ситуація з корупцією. Я не задоволений тими результатами, які показують прокуратура, різні антикорупційні органі. Для мене показником буде, коли люди на зустрічах не будуть казати, що з них вимагають гроші.

Водночас з 2014 року рівень корупції скоротився у рази. Зараз ви можете прийти до сучасного сервісного центру МВС, вже не вимагають гроші у кабінетах, де сидять красиві дівчата за віконцями, де всі сплати офіційні. Міністерство юстиції провело реформу: люди можуть швидко отримати паспорт, інші документу без грошей у закритий кабінетах.

Є різні напрямки, на яких боротьба йде добре і успішно, є інші – де все геть погано і за них треба братися і виправляти. Чи може Президент встигнути за усім? Ні не може. Чи знає він про всі ці речі? Беззаперечно. Я впевнений, Президент в курсі думок суспільства щодо стану реформ. Він завжди намагається змінити ситуацію і вносить у парламент проекти законів.

– Дайте декілька порад. На що треба звернути увагу, щоб зробити правильний вибір під час голосування і не потрапити під вплив пропаганди та маніпуляцій?

Відповідь дуже проста. Треба навчитися критично мислити. В моєму спілкуванні зі студентами мені дуже подобається їхня відкритість. Вони задають дуже багатопитань і готові слухати. Студенти можуть десь помилятися, але критичне мислення у молоді дуже добре розвинуте. Критичне мислення – це головний ворог пропаганди.

Крім того, потрібно дивитися на кейс реальних справ. Наприклад, я – громадський діяч з чотирма проектами різного спрямування. Я займаюсь чим 4,5 роки. За кожен свій проект можу відзвітувати в цифрах: що було зроблено, який це принесло результат і т.д.

Тому перед тим, як думати голосувати за кандидата, треба подивитися, що він встиг зробити, з чим йде на вибори, який має бекграунд. А зараз від більшості політиків ми чуємо лише популістичні гасла: знизити ціну за газ в 40 разів, підняти зарплату в 100 разів. Якщо у кандидата нема чим хвалитися, він тільки гаслами і користується. Це значить, що він для вас насправді нічого не зробить.

Я не памятаюза всі роки незалежності, щоб так стрімко йшло реформування. Змін дуже багато у різним напрямках. Питання в іншому – в деяких сферах реформування більш ефективне, а в деяких – менше. Я впевнений, що ми, як держава і нація більше не допустимо проросійські сили до влади. Так, вони зараз підкупають людей – політиків, громадських активістів. Але я думаю, що люди будуть обирати розумом і будуть дивитися на бекграунд кандидата – ті позитивні зміни у державі, якими можна похвалитися.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Криминал
Правоохранители сообщили о подозрении злоумышленнику, который организовал незаконный вылов рыбы и нанес государству ущерб на 7,7 миллионов гривен. Об этом сообщают в областной прокуратуре. Приморский отдел Бердянского местной прокуратуры осуществляет процессуальное руководство в уголовном производстве по факту вылова водных биоресурсов без надлежащего разрешения в территориальных водах Украины в пределах Бердянского и Приморского районов Запорожской област...
Происшествия
За последние два месяца сотрудники налоговой милиции фискальной службы Запорожской области обнаружили 34 преступления в сфере экономики. Об этом сообщают в пресс-службе Главного управления ГФС в Запорожской области. Из 34 фактов 20 касается фактов уклонения от налогообложения в особо крупных размерах. Всего с начала года следователи запорожской ГФС расследовали 107 уголовных производств, из которых 75 относятся к категории тяжких преступлений. В суд направ...
Происшествия
24 марта в Запорожской области зафиксировано 10 пожаров в экосистемах. На их тушение выезжали 38 спасателей. Об этом сообщают в областном управлении ГСЧС. Общая площадь охваченной огнем территории составила 3 гектара. Причины возгораний устанавливаются. Ведется расследование. В ГСЧС призывают граждан соблюдать правила пожарной безопасности во время пребывания на открытых территориях. Читайте также: В Запорожье убили женщину - подозреваемый задержан
Культура
В Запорожье философ Сергей Тарадайко проведет лекцию «Mazeppa. Легенда про гетьмана: образ в літературі і мистецтві» к 380-летию со дня рождения гетмана Ивана Мазепы. Об этом 061 сообщили организаторы встречи. «В історичних дослідженнях про Мазепу відчутна парадоксальна ситуація... Бо, з одного боку, всі визнають, що ця постать оповита чутками й легендами. Проте, з іншого, всі дослідники відсторонюються від легенд і намагаються триматися «фактів»... Але хі...
Криминал
Хортицкий районный суд Запорожья приговорил обвиняемого по делу о незаконном приеме металлолома на год лишения свободы. Об этом сообщает прокуратура Запорожской области. По материалам следствия, ранее судимый местный житель организовал скупку металлолома у себя в гараже. В ходе обысков у него изъяли лом черных металлов, электронные весы, черновую бухгалтерию. Металлолом решением суда изъят в пользу государства. Читайте также: В Запорожье ищут 5 человек...
Общество
В Запорожье объявлен конкурс на замещение 5 вакантных мест в батальоне полиции особого назначения. Об этом сообщает пресс-служба ГУНП Запорожской области. Конкурс включает себя тестирование, медосмотр, проверку уровня физической подготовки, психологическое тестирование и собеседование. Предвартильно необходимо заполнить электронную анкету на сайте. Прием заявок от конкурсантов продлится до 23 апреля, документов — до 26 апреля. Батальон полиции особого...
Общество
С начала года в Запорожской области зарегистрировано 487 случаев кори. Областной центр — грод Запорожье — на первом месте по количеству “подхвативших” вирус. Об этом сообщает пресс-служба ГУ “Запорожский лабораторный центр МОЗ”. По данным медиков, только за последнюю неделю в регионе зафиксировано 44 случая кори, из которых 21 в Запорожье, еще 10 — в Мелитополе, 3 — в Бердянске, 6 — в Мелитопольском районе, по одному — в Вольнянске, Пологовском, Акимовск...
Общество
В марте пробное внешнее независимое оценивание в Запорожской области проводилось в 25 пунктах. В нем участвовали 4800 старшеклассников. Об этом сообщили в Департаменте образования и науки Запорожской ОГА.  Десять пунктов тестирования находились в Запорожье, Бердянске, Мелитополе, Энергодаре, Токмаке, Васильевке и Орехове. В этом году количество тестируемых увеличилось на 300 учеников по сравнению с 2018 годом. В ходе тестирования было выявлено одно наруш...
Политические новости
Сьогодні до Запоріжжя приїхав народний депутат України (фракція «Блок Петра Порошенка») Олександр Черненко. Голова Лічильної комісії Верховної Ради восьмого скликання, який до обрання в парламент багато років працював головою Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України», поділився з журналістами своїм баченням політичної ситуації напередодні виборів. «Зараз в Україні за допомогою інформаційних технологій відбувається штучне нагнітання...
Новости по теме
Народний депутат Олександр Черненко: «Наступні п'ять років Президента Петра Порошенка – це шлях для вступу до НАТО та ЄС»
Офтальмологи Запорожской облбольницы помогают запорожцам с плохим зрением посмотреть на мир по-новому
Что посмотреть на Кипре
Шуфрич: Государство должно поддерживать промышленные предприятия
В Запорожье сторонники кандидата в президенты Анатолия Гриценко провели вече-пикет за честные выборы, – ФОТОРЕПОРТАЖ
Этот подарок оценит каждый современный мужчина!
Фесенко: Москва показала, что готова договариваться только с Бойко
Юрий Бойко: На встрече в Москве мы отстаивали интересы Украины и её граждан
Благотворительный фонд «Допомагати просто» выиграл 2 гранта Программы КУСАНОНЕ правительства Японии
Ніна Южаніна – про досягнення України з Петром Порошенком: «Ми побороли хаос 2014 року, з нуля розпочали розбудову армії, отримали європейську і світову підтримку»