• Головна
  • Евреи и историки: залитая красной краской афиша фильма о Петлюре - это провокация
РАЗБОР
19:40, 6 вересня 2018 р.

Евреи и историки: залитая красной краской афиша фильма о Петлюре - это провокация

РАЗБОР
Евреи и историки: залитая красной краской афиша фильма о Петлюре - это провокация

После того, как сегодня, 6 сентября, в день премьеры в Запорожье в двух кинотеатрах неизвестные облили красной краской афиши фильма "Таємний щоденник Симона Петлюри" и разбросали листовки с надписью "Петлюра кат єврейського народу", показ фильма оказался под угрозой срыва.

061 разобрался, что думают об этом происшествии сами евреи и как оценивают утверждение на листовках историки.

Ни в одном городе Украины этого не повторилось.

Сейчас идет колоссальная подготовка к большим еврейским праздникам (в сентябре их много - в том числе Рош аШана - годовщина сотворения мира, еврейский Новый год),  но Главный раввин Запорожской области Нохум а-Коэн Эрентрой нашел время кратко прокомментировать 061 произошедшее:

“Еврейская община в любом случае за мир и за то, чтобы не проливалась кровь. К этой провокации мы никакого отношения не имеем - только можем осудить это все. Тем более, в преддверии еврейских праздников, когда это выглядит, может быть, как разжигание чего-то. Что касается Петлюры - это часть истории, как ее воспринимать? Это история. Мы абсолютно спокойно относимся к истории. Надеемся, что полиция найдет виновных”.

Как нам рассказали в пресс-службе областной Нацполиции, сейчас правоохранители пытаются установить, кто может быть причастен к инциденту - заявления написали и кинотеатр им. Маяковского, и кинотеатр им. Довженко.

Кинотеатр им. Довженко собирается снять с показа фильм "Таємний щоденник Симона Петлюри" - бояться, что могут испортить экран. В кинотеатре им. Маяковского пока не решили, что делать и точно ли будут показывать фильм - возможно, наймут охрану. Так что точно показывать фильм пока что будут только в "Мультиплексе".

Заведующий кафедрой новейшей истории в ЗНУ, доктор исторических наук и профессор Федор Турченко объяснил, что Петлюра не имел отношения к еврейским погромам, а советская историография, по традиции, все перекрутила.

“Ця думка була сформована під час радянського режиму. І це було обґрунтуванням вбивства Петлюри радянським агентом спецслужб у Парижі.

Що стосується єврейських погромів. Єврейські погроми відбувалися в Україні в 1917 - 1920-х роках. У єврейських погромах брали участь різні політичні сили: і білогвардійці, і чевоноармійці - згадайте “Конармію” Бабеля, там це описано чітко. Були ці єврейські погроми і під час Української революції, коли очолював Українську народну республіку Петлюра. Але Петлюра абсолютно не причетний до цих погромів: була анархічна ситуація,в ході якої частини, які називали себе частинами армії УНР, дійсно брали участь у цьому, скажімо так, явищі, яке абсолютно засуджувалося Петлюрою. І Петлюра віддав під суд, були розстріляні декілька отаманів армії УНР - це були селянські командири, які за своєї ініціативи чи під впливом якихось інших обставин брали участь у цих погромах. Був такий селянський командир - Семесенко. Він брав участь у цих погромах, і він був засуджений до страти Петлюрою.

Той факт, що були під час Петлюри ці погроми, не викликає сумнівів. Але вони були під час різних режимів, і на це були певні причини, які описані в літературі. Але вважати Петлюру ініціатором і тим більше відповідальним за це, він підстав не давав: не давав наказів, не був причетний у цих справах, навпаки - робив все, щоб цих погромів не було.

Більше того, під час його урядування УНР були створені цілі єврейські загони, які були в складі української армії, воювали за Українську народну республіку і всілякими методами намагалися нейтралізувати ці погромницькі настрої, які інколи проявлялися.

Але ще раз повторюю: ніяких фактів, які б свідчили про його (Симона Петлюри, - 061) причетність до єврейських погромів, немає і не було. Навпаки, в його середовищі були євреї, були цілі структури, які очолювали євреї, які опікувалися справою єврейського народу, його проблемами, які в тих анархічних умовах виникали в Україні. Врешті решт, на місці Петлюри в той час могла бути інша людина - вона в цій ситуації мало що змінила б.

Евреи и историки: залитая красной краской афиша фильма о Петлюре - это провокация, фото-8

А те, що це написали… Це традиції радянської історіографії і комуністичного режиму, який хотів таким чином скомпрометувати і Українську революцію, і українську ідею і відповідним чином показати українців як ненависників євреїв, антисемітів, тощо. І посіяти таким чином між українцями та євреями елементи ненависті і т.д. Це вдавалося. І під час радянського режиму вся література і все інформаційне середовище було на це спрямоване. І виправданням цього надуманого звинувачення було вбивство Петлюри радянським агентом, євреєм у Парижі в 1926 році.

Справа в тому, що під час Української революції Петлюра був одним із найпослідовніших прихильників незалежності, боротьби за українську ідею, боротьби за УНР. Він був більш послідовним, ніж, скажімо, Грушевський, ніж Винниченко”.

Также профессор сказал, что считает обливание афиши краской провокацией “пятой колонны”:

“Це роблять обдумано чи необдумано представники того середовища, яке називають п’ятою колоною.

Це моє розуміння цієї ситуації. І це не тільки моє розуміння, це розуміння сучасної історичної науки і взагалі об’єктивних істориків: написані цілі книги і українцями, і євреями. Але ця історія продовжуєтся. Деякі пишуть, але неаргументовано, що “отвєтствєнний політічєскі” - але ж це інша справа: він (Петлюра) не міг в тій ситуації, коли революція була, коли мінялися режими, коли його контроль над територією був обмежений, відповідати юридично за ці справи.

Тому я ще раз говорю, це провокація чистої води. Якщо це робили люди, які не розуміють, то вони просто не розуміють. Але я думаю, що скоріше за все це представники тієї сили, яка називається “п’ятою колоною”.

Фильм "Таємний щоденник Симона Петлюри"стал победителем восьмого конкурсного отбора Государственного агентства Украины по вопросам кино, которое 15 сентября 2016 года заключило контракт с производителем о предоставлении государственной финансовой поддержки на производство фильма размером 23,6 млн гривен. Общий бюджет ленты составляет почти 48 млн гривен. Часть средств на производство фильма выделил Украинский конгрессный комитет Америки.

"Сюжет стрічки охоплює період життя Симона Петлюри , головного отамана військ Української Народної Республіки і лідера Директорії УНР , коли той перебував в еміграції у Парижі , до того дня, коли Петлюру вбив Самуїл Шварцбард . Історія розповідає не лише про план знищення Петлюри, а й про останні дні його життя.Драматургічний прийом написання Петлюрою переносить глядачів із Парижа в Україну , до подій та дійових осіб того короткого періоду УНР, коли Україна здобула, та не змогла втримати незалежність", - говорится в описании фильма.

Интересные факты о фильме "Тайный дневник Симона Петлюры»:

- На работу над сценарием киноленты ушло около 6 лет.

- Съемки фильма проходили во Львове и Киеве, а также в Париже.

- Премьерный показ киноработы состоялся в рамках фестиваля "История.UA" в Запорожье (2018).

Читайте также:"Мариуполь. Последний форпост": последние 50 книг - по специальной цене

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Запорожье #афиша #Петлюра #евреи #история #погромы #кино #кинотеатр
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
Звільнений з полону росіян перший заступник мера Енергодара розповів про катівні та 138 днів в одиночній камері
Знищені документи і воєнний стан: що не так з комерційною забудовою біля обласної бібліотеки у Запоріжжі
У Запоріжжі виявили водіїв, які працювали на автобусних маршрутах та виконували перевезення без необхідних документів
У Вільнянську виконали останню волю жінки, яка попросила після смерті передати всі заощадження хворим дітям та сиротам
Оголошення
live comments feed...