«Україна має величезний потенціал»: Анатолій Гриценко про кредити МВФ, розвиток промисловості, ціну на газ та мирний план

Лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко за рейтингами різних соціологічних досліджень – серед лідерів майбутньої президентської кампанії. У Запоріжжі політик зустрівся з журналістами та поділився своїми думками щодо урегулювання конфлікту на Донбасі, кредитів Міжнародного валютного фонду, тарифів на газ та ін.

Про втрачені можливості

«Після отримання незалежності на початку 90-х українці були впевнені у собі. Ми вірили, що всі дороги відкриті, відчували потужний промисловий, технологічний потенціал. Ми чекали, що далі будемо попереду інших республік Радянського союзу. На жаль, з різних причин, насамперед через злодійкувате і безстратегічне мислення влади, ми втратили позиції. Зараз дуже багато доріг перед нами закриті, нам диктують і нав’язують політику.

«Зробити Україну такою може лише президент, який спирається на довіру людей, який тримає слово, який створює можливість рухатися вперед до мирного неба»

Нам потрібно відновити суб’єктність, стати єдиним і цілісним народом, відновити наше вміння розвивати промисловість, випускати гідну продукцію з доданою вартістю. Тоді з’явиться перспектива, економічна основа демократії. Розвиватиметься підприємництво: ми не будемо все імпортувати, а будемо навпаки – наповнювати чужі ринки.

Я хотів би, щоб на наступному етапі ми сконцентрувалися саме на економіці. Щоб наступні річниці Дня Незалежності давали нам впевненість в тому, що ми йдемо вірним шляхом. Щоб це свято стане найважливішим державним святом в країні».

Про розвиток промисловості

«Ми маємо усвідомлювати: без промисловості України не буде. Крапка. Дехто ще тішиться, що ми експортуємо багато зерна. Мовляв, на цьому можна збудувати країну. Ні, зерном Україну не підняти. Нам потрібно технологічне виробництво з високою доданою вартістю, з потужними інженерами. Тоді країна матиме перспективу. А Україна, попри всі наші проблеми, має великий потенціал для цього.

Металургія – це важлива складова промисловості, тим більше, зорієнтована на експорт. На жаль, на експорт, бо всередині країни немає реального виробництва, що могло би використовувати таку продукцію. Світовий ринок металургії є дуже тісним та конкурентним. На потужній технологічній базі будують сотні нових металургійних підприємства: в Індії, Китаї та багатьох інших країнах.

Власникам українських заводів потрібне бажання вкладати в розвиток обладнання за умови дотримання екологічних стандартів. Їм треба трошки придушити жадібність і вкласти в оновлення виробництва. Якщо заробляти і витрачати ці гроші на яхти, перспективи не буде.

По-друге, влада повинна всебічно стимулювати вихід наших експортерів на ринок світових держав – в усіх галузях. В державі повинні працювати потужні економічні підрозділи, які вивчають ринок, проводять перемовини, стимулюють вихід наших виробників на світовий ринок. Крім того, потрібно відновити рівень спеціальної технічної освіти. Зараз для галузі промисловості дуже важко знайти кваліфікованих робітників. Ключовий напрям змін – це розвиток освіти.

По-третє, влада повинна бізнесу дати можливість спокійно працювати. Я гарантую: на посту президента ніхто від мого імені не буде відбирати у підприємців долі бізнесу. Якщо підприємство працює за законами і сплачує податки, його власник спатиме спокійно. Я це їм гарантую».

Про мирний план

«Комплекс завдань, який потрібно вирішити в процесі деокупації, реінтеграції, повернення до нормального життя Донбасу, буде тривати 3-5 років. Створені там за цей час парламенти, уряди і відомства треба демонтувати. Треба створити ті структури, які будуть забезпечувати нормальне життя по українському законодавству.

«Моє ім’я – не Петро Порошенко, а Анатолій Гриценко. Тому я не можу вам легковажно сказати, що війна закінчиться за два тижні. Вся країна вже пересвідчилася, що порожні обіцянки обернулися втратою довіри»

За офіційною інформацією звідки виїхало 1,6 мільйона людей. За попередніми оцінками назад хочуть близько 500 тисяч українців. Питання – куди їм повертатися? Хто зараз живе в їхніх домівках, на кого вже оформлена їхня власність, скільки разів її вже перепродали. Це тривала робота органів юстиції. Це буде непростий період. Я вже не кажу про військову складову. Про те, що треба вилучити зброю, провести амністію і дати людям шанс нормально жити. Звичайно, ті, хто вийшов за межу людяності, вбивав, катував, збивав літаки, підуть під суд. Після того, як буде прийнято принципове рішення, все це триватиме орієнтовно 3-5 років.

Якщо говорити про настрої людей, про відновлення довіри – це може тривати десятиріччя. Але людяне і добре в наших серцях допоможе приглушити той біль і дозволить рухатися вперед».

Про кредити МВФ

«Нинішню практику співпраці з МВФ українська влада дискредитувала. Але ми не можемо обірвати співпрацю з міжнародним валютним фондом в одну мить. Сьогодні розмір внутрішнього боргу держави – більше 50 тисяч гривень на одну людину. Це при офіційній чисельності населення в 42 мільйони.

Наша команда завершить цей цикл співпраці з МВФ з одною стратегічною метою – щоб Україна більше не отримувала кредитів. Ми вважаємо, що в країні достатньо ресурсів для того, щоб не ходити до когось і просити гроші. Один з перших кроків – залучити внутрішні інвестиції. Ми маємо провести податкову амністію. Дуже багато людей з різних причин мають певну власність, яку вони бояться декларувати. Наша команда дозволить задекларувати все майно без кримінального переслідування. Ці гроші треба покласти в українські банки під державні гарантії. Тоді такі ресурси підуть в економіку і будуть стимулювати виробництва.

Другий крок – залучення зовнішніх інвестиції. Ми зараз дуже часто спілкуємося з зарубіжними інвесторами. Їх найбільше турбує не митниця, не війна, не розмір податків, а справедливий суд. Бо сьогодні ви можете заробити майно, а рішенням корупційного суду все втратити. Ви можете підписати контракт з субпідрядником. Він нічого не зробить, а суд буде на його стороні. Судова система має захищати і звичайних людей, і людей бізнесу. Ці зміни призведуть того, що Україні взагалі не треба буде брати кредити. Наша політики – нам не потрібні кредити, нам потрібні інвестиції».

Про підвищення цін на газ

«Навколо ціни на газ дуже багато ігрищ і тих, хто хоче на цьому заробити або вкрасти. Ми знаємо, що більшість олігархів виросли саме з нафтогазової сфери. Нема прозорості в визначенні тарифів і цін на газ. Донедавна в комісії НКРЕКП були Вовк і вовки. Не лише журналісти, а депутати Верховної Ради не можуть отримати розрахунки з обґрунтуванням тарифів. Коли уряд приймає рішення ціни на газ, там також присутній олігархат зі своїми інтересами.

Зарубіжні експерти та дехто в Україні зараз кажуть, що ціни на газ в Україні складають 40-50 % від ринкових, а тому треба їх піднімати. Та в мене питання – де той ринок газу? Коли уряд своїм рішенням затверджує ціну – це ринок? Коли в областях працює лише один облгаз – це ринок?

Захмарно підняти тарифи і дати мільйонам людей субсидії – такого не було, навіть, при бандитському режиму Януковича. Треба робити кроки назустріч. По-перше, провести ревізію власного українського видобутку. Питання: куди продають все те, що видобувається в Україні, чому за 5 років правління Порошенко рівень видобутку не збільшився? В цій галузі має бути максимальна прозорість і чесність. Кому видані ліцензії? Як обґрунтована саме така ціна? Чому ці гроші не вкладені в розроблення нових свердловин, в геологічну розвідку? Коли буде відповідь на ці питання, я впевнений, з’явиться можливість не просто не збільшувати, а й зменшувати тарифи на газ».

Про перші кроки на посаді президента

«Президентські вибори – це рубіж, це червона лінія. В науковому плані, як кандидат технічний наук я знаю, про що говорю, це точка біфуркації. В нас буде лише два варіанти шляху. Або донизу, коли державу роздеруть на шматки, а люди виїдуть. Або швидкий рух догори. Я хочу, щоб країна пішла другим шляхом.

З першого дня президенства я почну робити те, що обіцяв. Перше – директива про початок повноважень Верховного Головнокомандуючого, яка доходить до кожного солдата. Робота почнеться з кадрових призначень. Хто знає кумів Анатолія Гриценка? Не знаєте і знати не будете. Це принципово. Імена кумів Порошенка, Януковича, кумів Ющенка нам вже відомі. Нікого з бізнес-партнерів Анатолія Гриценка не буде призначено на жодну посаду. В мене немає бізнесу і немає бізнес-партнерів. Я можу вийти, поклавши руку на поліграф, і сказати: в мене немає зарубіжних рахунків, офшорів, немає сліпих трастів, закордонних фабрик. Я хотів би, щоб інші кандидати в президенти вийшли і так само сказали.

Перші дні моєї роботи дадуть людям розуміння, що все серйозно, що почалися зміни. Люди почнуть посміхатися, спокійно спати і розуміти, що в них замість приниження зв’явилася надія».

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
1 человек рекомендует
Общество
061 подводит итоги понедельника, 12 ноября, в Запорожье и области Утро началось с ДТП: под Запорожьем столкнулись две фуры, а в области врезались лоб в лоб "Таврия" и "Ланос". А в Заводском районе Запорожья в ДТП погиб 22-летний парень. В Запорожье еще на двух маршрутах теперь можно оплатить проезд по QR-коду. А еще перестали ходить трамваи №12 и №15: переезд ремонтируют полтора года. В Запорожье патрульные задержали двух парней с сотней наркотических "зак...
Политические новости
В Запорожье лидеры всех конфессий предупредили об опасных последствиях игнорирования нравственного и духовного воспитания в школах. Рост числа самоубийств среди подростков, распространение буллинга (англ. Bullying – травля, агрессивное преследование одного из членов коллектива) в школьной среде, по причине несовершенства современной системы образования, были названы среди главных угроз. К такому выводу пришли лидеры религиозных организаций запорожского рег...
Общество
Запорожская школьница получила стипендию имени Тараса Шевченко. Об этом сообщают на сайте Запорожской ОГА. Ученицу 9 класса Веселовской общеобразовательной школы № 1 Анну Шавлюк указом президента Украины отметили стипендией имени Тараса Шевченко за особые успехи в изучении украинского языка и литературы в 2017/18 учебном году среди учеников школ. Напомним, согласному другого указа президента лучшие ученики Запорожской области получили стипендии по результа...
Общество
Одним из модератором второго запорожского Туристического форума станет известный украинский журналист, телеведущий Дмитрий Гордон. Об этом сообщают организаторы форума. Дмитрий Гордон на форуме будет модератором направления «Маркетинг». Известный журналист с 1995 года издает популярную газету «Бульвар», которая сегодня называется «Бульвар Гордона». С февраля 2017 года на телеканале «112 Украина» Дмитрий Гордон ведет авторский проект «Гордон». Как уже писал...
Власть
Фирмы семьи депутатки Запорожского городского совета Ольги Ревчук, которая отпраздновала 30-летие в запорожском ресторане со звездами, за несколько последних лет получили подрядов не менее, чем на 1,3 млрд гривен. Об этом пишут "Наші гроші.Запоріжжя" со ссылкой на соответствующие данные в системе электронных закупок "Прозоро" и "Вестнике государственных закупок". ООО "Ферротрейдинг" за последние 2 года получило подрядов в сфере публичных закупок на сумму 1...
Политические новости
Сегодня, 12 ноября, народный депутат Украины, лидер Радикальной партии Олег Ляшко встретился с коллективом Запорожского железорудного комбината – крупнейшего предприятия отечественного горно-металлургического комплекса. «Вы занимаетесь очень тяжелой работой. Равнять ваш труд и труд человека, который сидит в кабинете – очень несправедливо. Поэтому после президентских выборов я, в первую очередь, внесу изменения в Конституцию о сокращении количества народных...
Происшествия
Запорожский многопрофильный лицей №99 ушел на карантин - много детей заболело ОРВИ. Об этом идет речь в приказе Хортицкого территориального отдела образования департамента образования и науки Запорожского городского совета от 9 ноября. Подробнее о ситуации сегодня рассказал начальник территориального отдела образования Хортицкого района Александр Годжек, передает пресс-служба горсовета. По словам Александра Годжека, первые признаки неблагополучной эпидемио...
Политические новости
Лидер Радикальной партии, народный депутат Украины Олег Ляшко встретился с жителями села Балковое, что в Токмакском районе Запорожской области. На встречу с известным политиком пришло множество местных жителей, недовольных политикой действующего руководства страны. «Я приехал к вам специально. К сожалению, в села наши политики никогда не доезжают, только и выступают с высоких трибун или по телевизору. Я вырос и провел все свое детство в таком же селе. Поэт...
Криминал
Сегодня, 12 ноября, в Запорожье около 7 часов в полицию позвонили очевидцы и рассказали, что на улице Нижнеднепровской двое подозрительных парней что-то ищут возле многоэтажки. Об этом сообщает пресс-служба запорожской патрульной полиции. Патрульные приехали и увидели двух парней, которые подходили по описанию. Во время поверхностной проверки в карманах и рюкзаках инспекторы нашли 68 полиэтиленовых зип-пакетов обмотанных липкой лентой с порошковым вещество...