• Головна
  • В Запорожье пройдут слушания по озеленению города и мониторингу загрязненности воздуха: пока просят мораторий на строительство
13:09, 3 липня 2018 р.

В Запорожье пройдут слушания по озеленению города и мониторингу загрязненности воздуха: пока просят мораторий на строительство

Результат прошлых общественных слушаний проигнорировали

В субботу, 7 июля, в Запорожье в ДК "Орбита" пройдут общественные слушания по поводу Программы озеленения города и Программы создания и функционирования системы мониторинга вредных веществ в воздухе. Кроме того, петиция о запрете постройки в местах зеленых насаждений набрала достаточное количество голосов. Об этом 061 стало известно из распоряжения мэра и благодаря сайту петиций.

Инициировали новые общественные слушания те же активисты, что и в прошлый раз - глава общественой организации "Эко центр" Павел Панасенко и глава ОО "Запорізька правозахисна ліга «Універсал»" Денис Тарасов.

В распоряжении мэра сказано, что слушания состоятся в эту субботу в 10:00 в ДК "Орбита":

"Провести громадські слухання щодо розробки та прийняття комплексної Програми озеленення міста Запоріжжя, Програми побудови та функціонування системи автоматизованого спостереження (моніторингу) за вмістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі 07.07.2018 о 10-00 годині у великій залі комунального закладу «Палац культури «Орбіта»".

Напомним, что за покупку передвижной лаборатории депутаты проголосовали 26 апреля.

Кроме того, за неделю до окончания срока набрала достаточно голосов петиция за мораторий на строительство на зеленых территориях общего пользования до того, как их площади начнут соответствовать нормам:

"В експертному звіті № 01-0329-17/МД що до "внесення змін до геренального плану міста Запоріжжя" сказано, що в місті лише 617 Га зелених територій загального користування і потрібно буде створити ще 1053 Га таких територій.Потреба в зелених насадженнях загального користування буде становити 1670 Га, - пишет автор петиции Вячеслав Бодров. - Це зафіксовано і в пояснювальні записці до змін до Генерального плану м. Запоріжжя.

Такий мораторій дуже важливий, тому що згідно доповіді ВООЗ за 2017 рік зелені зони загального користування призводять до зменшення кількості звернень до лікарів і позитивно впливають на здоров'я городян, особливо малозабезпечених. Тому будь яке зменшення зелених територій загального користування при існуючому не виконанні пормативів по цих територіях є порушенням ст. 50 Конституції України.Місто має розвиватись, але не за рахунок здоров'я людей.Тому мораторій на забудову зелених територій загального користування буде сприяти створенню програми озеленення міста.

Така програма забезпечить збільшення кількості, площі і наповнення зелених територій загального користування потрібним змістом: велодоріжками, вигулами для собак, вуличними тренажерами і спортивними майданчиками, красивими зеленими куточками, зонами, де городяни зможуть самі висаджуватии дерева і багато іншим. Це призведе до покращення безпеки довкілля і умов життя городян".

Эту петицию должны будут рассмотреть на профильной комиссии и на следующей сессии горсовета.

Напомним, в начале прошлого месяца в мэрии заявили, что результаты предыдущих слушаний о «ТЦ Кальцева» и парке Яланского установить невозможно. Как прошли эти слушания, можно посмотреть здесь.

Читайте также:Запорожский горсовет попросит полицейских убрать с улиц рекламу наркотиков, - ДОКУМЕНТ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Запорожье #парк #озеленение #экология #мониторинг
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...