Все про сортування сміття. Частина 1: як відрізнити вторсировину від відходів, які не перероблюються - 061.ua

Все про сортування сміття. Частина 1: як відрізнити вторсировину від відходів, які не перероблюються

Від редакції. У Запоріжжі тема сортування сміття стає все популярнішою. Для тих, хто замислюється про це, але не знає, з чого почати, 061 запускає нову рубрику. Ми попросили запорізьких активістів, які вже більше року займаються популяризацією сортування відходів, написати серію статей про те, навіщо це потрібно, як це відбувається в інших країнах, як уникнути зайвого сміття і куди в Запоріжжі можна здати різну вторсировину. У першій частині - про те, що з наших буденних відходів можна здати, а що не підлягає переробці.

Згідно з поправкою до закону України «Про відходи» з 1 січня 2018 року кожен українець повинен сортувати своє сміття. Важливість роздільного збору сировини є беззаперечною не лише для екології, а й для економіки країни. Повторна переробка матеріалів не лише економить ресурси, а й зменшує кількість токсичних відходів на міських звалищах.

У цій статті ви дізнаєтесь, яка частина нашого буденного сміття є цінною сировиною, а які відходи не підлягають переробці.

Існують два основних правила сортування, які розповсюджуються на всю вторинну сировину:

1) тара має бути суха та чиста;

2) всі упаковки необхідно щільно стискати.

Види вторинної сировини:

1) Макулатура – газети, книги, журнали, рекламні проспекти, паперова упаковка тощо. Увесь папір та картон необхідно зробити пласким, для економії простору, та скласти в паперовий пакет чи зав'язати мотузкою.

Увага! Макулатурою не є: одноразовий посуд, чеки, пачки від цигарок, пакування типу Tetra Pak, волога забруднена сировина (навіть папір та картон), а також, продукти вторинної переробки, такі як серветки, лотки від яєць, туалетний папір.

2) Tetra Pak – вид багатошарового пакування (картон, поліетилен та фольга). Найчастіше використовується, як тара для молока та соку. Упаковку необхідно промити зсередини та стиснути.

3) Поліетилен - усі пакети, якими ви користуєтесь у побуті щодня, одноразові рукавички в супермаркетах, упаковки від молока та стрейч плівка. Готувати до здачі таку сировину дуже легко, необхідно лише ущільнити та скласти поліетилен у… всім відомий пакет с пакетами.

Увага! Вироби з поліетилену мають властивість тягнутися. Вся упаковка, що про розтягуванні рветься, так званий, «шуршик» не є вторинною сировиною.

4) Пластик – найбільш популярний матеріал для упаковки продуктів харчування, косметики, техніки та побутової хімії.

Має сім основних видів, п'ять з яких підлягають переробці. Для того, щоб розібратися, з якого саме виду пластику виготовлена річ, необхідно знайти на ній маркування . Зазвичай, це трикутник з цифрою (від 1 до 7) всередині і літерами внизу, але зустрічаються випадки, коли є лише літери.

Увага! Пластик з номером 3 та 7, або взагалі без маркування, не підлягає переробці.

5) Метал – залізні кришки, алюмінієві та консервні бляшанки, будь-які металеві предмети. Усе треба очистити від залишків їжі та спресувати.

6) Скло – пляшки та банки від напоїв, косметики та ліків. Підходить навіть бите скло, але його треба скласти окремо в прозору скляну банку з кришкою.

Увага! Парцеляна, жаростійке та ударостійке скло не підлягає переробці.

7) Небезпечні відходи у складі побутових – до них відносяться ртутні термометри , батарейки, люмінесцентні лампи, невикористані ліки, фарби, жири, лаки, розчинники, а, також, ABS.

8) ABS – будь-яка стара побутова техніка, праски, навушники, телефони.

Увага! Ні в якому разі відходи цього типу не мають потрапити на смітник.

9) Органічні відходи – залишки їжі рослинного походження, деревина, квіти.

Якщо у вас є присадибна ділянка, то цей вид відходів можна компостувати, якщо ви живете в квартирі – то викидайте їх в спеціальний бак чи бак із загальним сміття.

Залишкові відходи – все, що залишилося від вашого сміття, після роздільного збору.

Саме ця частина відходів відправляється на полігон. Зазвичай, це «шуршик», засоби гігієни, упаковки та продукти без маркування, наприклад, одноразові бритви та зубні щітки, обгортки від цукерок з фольгою, вологі серветки, скотч, чеки та зламані речі.

Увага! Якщо у вас є старий одяг, чи будь які непотрібні вам речі, придатні до використання – не викидайте їх, а віддайте в благодійний магазин. Так ви зробите свій сміттєвий вклад в навколишнє середовище трошки меншим і подаруєте старим речам нове життя.

Текст та фотографії – Владислава Павлова, Zpspace, спеціально для 061.

Далі буде.

мусор сортировка стекло пластик экология Запорожье
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 очень хорошо
Актуальность
12
(8 оценок)
Автор
12
(8 оценок)
Изложение
12
(8 оценок)
Я рекомендую
9 человек рекомендуют

Комментарии

Власть
Сегодня во время визита в Запорожье президент Украины Владимир Зеленский выслушал обращения запорожцев. Их с помощью своей страницы в социальной сети собрал уроженец Запорожья, известный украинский юморист и блогер Руслан Ханумак. На сайте администрации президента его назвали общественным активистом, а в его фейсбуке в качестве места работы указана студия «Квартал 95». Руслан Ханумак в присутствии мэра Владимира Буряка, главы областной полиции Сергея Комис...
Власть
Президент Украины Владимир Зеленский побывал на строительстве нового пассажирского терминала запорожского аэропорта. Об этом сообщает 061. Мэр Владимир Буряк пригласил главу государства посетить строительство во время визита на мосты Преображенского. И хотя это не планировалось в программе визита, Владимир Зеленский согласился посмотреть стройплощадку перед вылетом. «Володимир Олександрович оцінив те, що Запоріжжя власними силами будує сучасний термінал та...
Власть
Сегодня во время рабочего визита в Запорожье глава государства Владимир Зеленский упрекнул запорожского мэра Владимира Буряка в том, что по городу развешано слишком много бордов “его команды”. Об сообщает корреспондент 061. “Я ехал и видел очень много ваших бордов, а еще мне сказали, что вы заклеили много своих бордов перед моим приездом. Не тратьте на это деньги. Я кстати читал борды и фамилия ваша была на них. Лучше найдите деньги на корректировку прое...
Власть
Генеральный директор предприятия «Укргидроэнерго», на балансе которого плотина ДнепроГЭС, пообещал уволиться, если не закончит ремонт плотины до 15 октября. Об этом сообщает 061. Как уже писал 061, сегодня, 18 июля, в Запорожье приехал Президент Украины Владимир Зеленский и, первым делом, он проинспектировал ремонт дорожного полотна на плотине ДнепроГЭСа. Руководитель «Укргидроэнерго» Игорь Сирота рассказал, что работы по ремонт деформационных швов на доро...
Политика
Перед проведением будущих выборов в Верховную Раду Украины СБУ призывает жителей и гостей Запорожского края быть внимательными и осторожными. Об этом 061 сообщили в запорожском управлении СБУ. "Для недопущения попыток дестабилизации общественного порядка и противодействия разведывательно-подрывной деятельности со стороны враждебных спецслужб просим граждан информировать правоохранителей в случаях наличия информации: - о подготовке к совершению террористиче...
Экология
Завтра, 19 июля, в 18:00  в Хортицком районе Запорожья состоится чемпионат по вырыванию амброзии. Об этом 061 рассказали будущие участники чемпионата. Подробная информация о мероприятии содержится на странице события в Фейсбуке. В чемпионате можно участвовать и жителям других населенных пунктов. Приз - 1000 гривен. Победит тот,  кто соберет на заданной территории больше всего амброзии с корнем. Сбор участников возле ДК "Хортицкий" со стороны ЗАГСа. "Чемпіо...
Политические новости
Сегодня в Запорожье с рабочим визитом прибыл Президент Украины Владимир Зеленский. Вместе с городским головой Владимиром Буряком они обсудили главные проблемы города и договорились о решении самых болезненных вопросов запорожцев.   Городской голова Владимир Буряк отметил, что в Укравтодоре появилась проблема финансирования проекта строительства мостов. Мэр направил в ведомство письмо с предложением софинансирования 50% стоимости указанного проекта из город...
Политические новости
Вчера Запорожье с рабочим визитом посетил один из лидеров партии Оппозиционный блок, заместитель главы фракции этой политической силы в парламенте – Александр Вилкул. В нашем городе народный депутат ознакомился с производством Запорожского завода ферросплавов – крупнейшего в Европе производителя ферросплавов, а также пообщался с коллективом предприятия. «Принятие законопроектов в программе «Новая индустриализация» Оппозиционного блока позволит значительно...
Власть
Сегодня, 18 июля, в Запорожье приехал Президент Украины Владимир Зеленский. Первой он посетил плотину ДнепроГЭС. Об этом сообщает корреспондент 061. Чтобы добраться к месту ремонта и стенду со схемой реконструкции, Зеленскому пришлось сначала постоять в пробке.  Гендиректор "Укргидроэнерго" Игорь Сирота рассказал президенту о ходе реконструкции, после чего Зеленский пофотографировался с людьми и уехал. ОБНОВЛЕНО в 17:00. Во время общения с главой государст...