"Допоки ми згуртована сила - нас бояться усі": опубликовано старое интервью АТОшника, который подорвал себя гранатой, - ФОТО - 061.ua

"Допоки ми згуртована сила - нас бояться усі": опубликовано старое интервью АТОшника, который подорвал себя гранатой, - ФОТО

Александр был в первых рядах на Майдане, потом воевал в АТО добровольцем, а два дня назад свел счеты с жизнью

Журналистка сайта "Цензор" Виктория Ясинская опубликовала старое интервью с бойцом АТО Александром Лиходедом, который подорвал себя гранатой в своем доме в Запорожской области несколько дней назад. Об этом сообщает 061.

Интервью было взято в 2014 году после событий на Майдане. Тогда Александру был 31 год. Ранее он работал учителем химии, информатики и математики в одной из школ Запорожской области. С 2010 года, когда Табачник стал министром, уволился со школы. 

Публикуем рассказ Александра, который запостила на своей странице Виктория Ясинская.

«Я подав заяву з приходом Табачника, тому що це найбільший українофоб у світі, якого тільки можна уявити. І я знав, що він буде робити з нашою освітою і дітьми.

Повернувшись після відпустки, переглянув нові освітні програми - в мене стало волосся дибки. Я зрозумів, що з наших дітей роблять просто рабів і не захотів, щоб це творилося моїми руками. Я розумію, що можливо дав слабину, що вчитель - все ж учитель. Я міг патріотично виховувати дітей і давати їм потрібні знання. Але ставало робити це дуже важко, тому що з’явилося багато паперової роботи – бюрократія зросла. А я не вмію працювати не на 100 відсотків.

А щоб у 2010-му робити на 100% я спав по 4 години. І реально з кожним днем навантаження збільшувалось.

Я з 29 листопада на Майдані, тому що був на 100 % впевнений, що Янукович не підпише асоціацію. У мене 2 дітей і дружина і я думав, що не зможу приїхати сюди надовго. Думав, що приїду на тиждень, що за тиждень щось зміниться, але такого не очікував. Що поб’ють студентів. Я був присутній при цьому. Вважаю, що це спланована акція.

Я був на усіх 4 штурмах. Можу їх співставити. І, як на мене, найцікавіші з них це 30 і 11 грудня. Склалося враження, що наша опозиція і влада, це як у фільмах «хороший і поганий поліцейський» в руках у Кремля, тому те, що було 30 і 11 – це дуже-дуже різні речі. Коли ми були на 2 барикаді нас було близько 100-150 чоловік, а навпроти стояло близько 2 тисяч військ.

Десь о першій ночі прийшов судовий виконавець і почав читати постанову, і я зрозумів, що у мене є півгодини, щоб з родиною проститися. Я не очікував, що ми виживемо, я був переконаний, що нас просто зачистять.

Дуже гарно вийшло пропіаритись нашій опозиції. Тягнибок з Яценюком тримали профспілки в перших рядах, наїлись газу… Кличко з братом тримали барикаду на Інститутській. Гриценко став перед бензопилою. Цю можливість використали усі, але коли був справжній розгін 30-го листопада, чомусь не було нікого. І в останній штурм 18 лютого, окрім Луценка з сином я нікого на передовій не бачив. Теж саме було 19 січня. Вони були тільки 11 грудня.. ось такі справжні герої…

Коли я записався в охорону Майдану – нас там тренували. Я би сказав на убій. У нас було 4 командира 4x загонів. Нашого командира ніхто не знав на Майдані. Він підійшов і сказав, що у нього є досвід у тренуваннях, він спортсмен – його і поставили командиром. Наш загін повинен був тримати сходи коло глобуса на Майдан. Нас тренували просто: робити упор ногою в саму останню сходинку і нахилятись якомога нижче головою. Тобто, беркут спускається, б’є з розмаху у голову – і готовий труп. Чому така цікава ситуація, чому я вважаю, що наші 4 командири були СБУшниками?

О першій ночі зібрали усю охорону, сказали, що опозиція домовилась з силовиками – ніякого силового варіанту не буде. Щоб ми йшли відпочивати, бо завтра повинні прийти на мітинг. Багато людей пішло. Нас лишилось зовсім мало, з нашого загону - лише 4 людини. Я тільки приїхав і вирішив просто побути на Майдані.

Хлопці, які стояли в перших рядах отримали найменше – нас майже не били, тобто отримали по разу, а коли втрачали свідомість – не добивали.

Перекидали за паркан і усе. А от саме місиво відбулося з самими беззахисними. Я не знаю, чи вони відчули смак крові, але…. командир одного загону, коли в одного з хлопців трапилась клінічна смерть, кричав у рупор : «один бандеровец готов, добивай остальных!». І раз, раз, вони по команді йшли уперед й били кийками - видовисько було страшне…

Ми розуміли, що мирним Майданом нічого не доб’ємось. Я знав, що потрібно залишатись. Першого грудня почали будувати барикади; загалом так і організувалась самооборона. Спочатку, 30 листопада, я записався у правий сектор, але мені не сподобалась там організація. Нас позаписували, але потім так ніхто з нами і не зв’язався. А першого грудня нас зібралося десь 30-40 чоловік, залишилсь на ніч. В якийсь момент до нас підійшов чоловік і представився комендантом Майдану. І сказав: «будете самообороною?» Ми сказали: «та яка нам різниця як нас назвуть, – ми з барикади не підемо». « Тоді будете у другій сотні, згодні?». « А чому б і ні…»

Під час останнього штурму був поранений невеличкими трьома гумовими. Дві з них, правда, вже через 4 дні знайшли. Стріляли впритул – 3-4 метри. Наша сотня тоді була на Грушевського. Ми працювали приманкою, відтягали на себе якомога більше сил… Ми вийшли за барикаду разом з правим сектором, побудували черепаху і позаду нас викладали шини, тобто наша задача була прикрити цей процес.

Насправді, нам сотник пояснив ситуацію перед цим, що ми тут - гарматне м’ясо… але усі залишились.

Три хлопці після цього втекли, але вони не порушили правил, вони вистояли допоки була черепаха і «беркут» відступив. Вже після того, як ми пройшли в барикаду – хлопці просто пішли.. ніхто їх не звинувачує, бо вони пішли в той час, коли не було загрози, спини нам не відкрили. Правий сектор набагато гірше вчинив: просто вони нам відкрили лівий фланг. Команду «відступ» більшість зрозуміла як «тікати», не усі, звісно, але більша частина. А половина залишилась разом з нами, прикривали відступ.

Я вважаю, що 21 січня міліція отримала великий урок. Вони не очікували, що люди можуть повернутись і піти у контрнаступ. Вони так впевнено йшли у атаку… Думали, що ніхто не повернеться. Серед «беркуту» були два хлопця, що почали кричати: «ви ж не дівчатка, чого прийшли? Уперед!» І коли люди пішли уперед – беркут був шокований. Я б сказав, що в самооборони контроль страху більший ніж у них. За цей час у людей настільки рівні стали емоції, що страх було легше контролювати. Коли у нас другу барикаду били БТР – ніхто не втік, люди кидали каміння, коктейлі, навіть бруківку. У нас там боєць упав, його контузило, а йому кажуть: «ти живий, руки ноги є? -уперед!!!»

Кулі я отримав на Грушевського. Ми пішли по коктейлі, несли 3 ящика, а я йшов позаду. Щит залишив, бо «беркут» ще не наступав, а дійшовши до площі – побачив, що люди тікають. Почув сотника, що ми повинні стояти, триматися. Прийшов на передову, вийшов у 1 лінію. Без щита було доволі страшно. Під час відступу і отримав поранення.

Майбутнє України бачу дуже нечітко. Моє внутрішнє бажання - перегризти Януковичу горлянку за те, що він зробив…

Зараз я відчуваю, що кожна хитра дупка, яка вже після цих дій з’явилася тут на Майдані, шукає своє крісло. Усе як завжди. Зараз, допоки ми згуртована сила, – нас бояться усі. Вони будуть нас зливати, звісно, але розходитись ми не збираємось до тих пір, доки нам не сподобається наша країна….". 

После Майдана Александр пошел воевать в АТО добровольцем. Участвовал в освобождении Славянска, позже служил в Нацгвардии, в последнее время собирался снова пойти на контракт. Но после затяжной депрессии подорвал себя на гранате, чуть не забрав с собой жену и детей.  

Журналистка, опубликовавшая этот текст, отмечает, что бойцам АТО необходимо обращаться к психологам. 

"Я рада, пацани, коли ви кажете, що вам психологи не потрібні, бо ви дядьки дорослі, але це не значить, що вони не потрібні іншим, щоб так яро заперечувати їх необхідність. Я чекаю на той момент, коли в нас на ментальному рівні перестануть сприймати допомогу психологів і психіатрів, як щось безглузде. Погугліть, як це працює в інших країнах. І якщо ви до когось звернулись, а вам не сподобалась дєвочка, яка не шарить, зверніться до іншого спеціаліста, в нас вже їх є різних: і галімих, і класних – було бажання, а знайти свого можна. Бо коли втрачають ногу або руку, навряд чи від того є небезпека ще комусь, а от коли голову, то можуть загинути і близькі, як ледь не сталося в даному випадку", - написала Вика Ясинская. 

Читайте также:Запорожский АТОшник сорвал в маршрутке символику СССР, - ФОТО

АТО Майдан Запорожье
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
Жители села Константиновка (Мелитопольский район) запечатлели смерч, который образовался в поле. Природное явление сняли и жители ул. Белякова. Вихрь было хорошо видно на большом расстоянии. Однако вреда людям он не причинил. Пострадавших нет. Внимание! Видео содержит ненормативную лексику. Отметим, 30 апреля этого года небольшой смерч прошел в самом Мелитополе. Вихрь прошел по Северному переезду города. Читайте также: В Запорожье Велодень собрал тысячи ве...
Общество
Сегодня, 26 мая, в Запорожье состоялся ежегодный Велодень. Участниками самого масштабного велособытия года стали более 4 тысяч запорожцев. Корреспондент 061 запечатлел участников традиционнного Велодня. Каким был Велодень-2019, можно увидеть по ссылке: В Запорожье Велодень собрал тысячи велосипедистов: как это было, — ФОТОРЕПОРТАЖ Если были участником Велодня, поищите себя на фото, возможно, именно вы попали в объектив нашего корреспондента: Читайте также...
Общество
Запорожский натуралист и краевед Юрий Батаев опубликовал снимки заповедных животных острова Хортица. Фотографии, сделанные на минувшей неделе, Батаев выложил на своей странице в Facebook. На фото пятнистый олень, лиса, редкие птицы острова. Подобные серии фотографий Батаев публикует регулярно. Читайте также: В Запорожье Велодень собрал тысячи велосипедистов: как это было, — ФОТОРЕПОРТАЖ
Общество
Сегодня, 26 мая, в Запорожье состоялся традиционный Велодень — самое масштабное велособытие года. Об этом сообщает корреспондент 061. Традиционный Велодень в Запорожье проводят в последнее воскресенье мая уже более 10 лет. Участники, которых с каждым годом становится все больше и больше, показывают, что велосипед — это полноценный вид транспорта, которому стоит создать безопасную инфраструктуру для движения по городу. Участники пробега — более 4 тысяч люде...
Происшествия
Информация о том, что в пятиэтажном доме по улице Северокольцевая (Коммунарский район) говорит квартира, поступила в Службу "101" вчера около 12:00. На месте происшествия спасатели установили, что пожар произошел в квартире на третьем этаже.  Об этом сообщает ГСЧС.  С помощью спецлестниц спасатели вывели на улицу мужчину (проживал в квартире на третьем этаже) и женщину (квартира на четвертом этаже). Кроме того, были эвакуированы еще 6 жителей дома.  Причин...
Криминал
Троих подозреваемых в организации нелегального реабилитационного центра в Запорожье взяли на поруки местный депутат, помощник народного депутата Украины и запорожская легкоатлетка. Ходатайства удовлетворил Орджоникидзевский суд Запорожья. Прокуратура настаивала на аресте троих подозреваемых. 22 мая в Запорожье полиция задержала троих подозреваемых в организации нелегального «реабилитационного центра» для наркозависимых. В нем удерживали 80 человек. Людей н...
Криминал
Сотрудники Александровского отделения полиции совместно с кинологами и взрывотехниками обнаружили в Запорожье, в одной из квартир, подпольный цех по ремонту и переделке оружия.  Об этом сообщает отдел коммуникаций ГУНП. 24 мая сотрудники угрозыска провели санкционированный обыск в одной из квартир дома по улице Независимой Украины в городе Запорожье. В квартире проживал ранее судимый мужчина 1975 года.  В ходе обыска нашли и изъяли:  - пистолет «PERFECTA»...
Криминал
Полицейские нагрянули с обыском к жителю села Владовка (Черниговский район). В доме у 62-летнего мужчины они нашли около четырех килограммов измельченной марихуаны. Об этом сообщает пресс-служба ГУНП. Наркотическое вещество направили на исследование в Запорожского Научно-исследовательского экспертно-криминалистического центра. Открыто уголовное производство по признакам ч.1 ст.309 (Незаконное производство, изготовление, приобретение, хранение, перевозка ил...
Происшествия
Во время проверки сотрудники прокуратуры обнаружили случаи нарушений законодательства в Ореховской исправительной колонии №88. Об этом сообщают в областной прокуратуре. Во время проверки правоохранители установили многочисленные случаи нарушения законодательства. В колонии, как оказалось, систематически готовят необоснованные характеристики осужденных. Благодаря такой характеристике в отношение одного из осужденных безосновательно инициировали вопрос о его...