• Головна
  • Про «зірковий» статус запорізьких готелів
Новини компаній
09:00, 9 червня 2017 р.

Про «зірковий» статус запорізьких готелів

Новини компаній

З початком сезону літніх відпусток зростає попит на готельні послуги. Проте переважна більшість готелів як у самому Запоріжжі, так і на території нашої області працюють нелегально, бо не пройшли процедуру обов'язкової категоризації, без якої згідно з чинним законодавством України надавати послуги з тимчасового розміщення ЗАБОРОНЕНО!

Категоризація готелів з присвоєнням їм відповідної кількості зірок (від однієї до п’яти) є одним з найпоширеніших у світі механізмів інформування клієнтів про рівень умов розміщення й обслуговування у тому чи іншому готелі. Ця процедура є обов’язковою для всіх вітчизняних готелів з листопада 2013 року, коли набули чинності відповідні зміни до Закону України «Про туризм».

Та, як показує практика, категоризацію проходять одиниці. Зокрема, у нашій області відповідні свідоцтва мають лише вісім готелів. Це чотиризіркові «Hotel Intourist» і «Khortitsa Palace», тризіркові «Україна», «Театральний», «Slava» і «Reikartz Zaporizhia», двохзірковий «Бердянськ», а також однозірковий «Білий рояль». Усі вони, крім готелю «Бердянськ», знаходяться у Запоріжжі. Водночас, тільки на відомому міжнародному інтернет-майданчику засобів розміщення Booking.com від нашого регіону свої послуги пропонують разів у десять більше готелів. При цьому, деякі з них навіть самовільно присвоїли собі категорію, заявивши себе як тризіркові готелі. Та цю інформацію легко перевірити на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку України, яке уповноважене на проведення категоризації готелів. Там, в розділі «Туризм» розміщено Реєстр свідоцтв про встановлення категорій готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання).

Набір мінімальних вимог, наявність яких дозволяє віднести готель до тієї чи іншої категорії, регламентований національним стандартом ДСТУ 4269:2003 «Послуги туристичні. Класифікація готелів», в основу якого покладені стандарти Великобританії та Італії. Чим вища категорія, тим складніші вимоги і до матеріально-технічного оснащення готелів, і до кваліфікації персоналу. Інформувати споживачів про те, скільки «зірок» має готель, повинен спеціальний знак категорії, розміщений на фасаді будівлі. Найвища категорія позначається символом «*****», а найнижча – «*».У нижній частині знака обов'язково мають бути вказані номер та дата видачі свідоцтва про встановлення категорії. Іншим об'єктам (мотелям, пансіонатам, будинкам відпочинку, туристичним базам, кемпінгам), залежно від якості обслуговування в них, мають бути присвоєні рівні (також з першого по п'ятий).

Обов’язковою умовою для отримання категорії є проходження готелем добровільної сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання) на відповідність вимогам чинних в Україні нормативних документів щодо рівня безпеки для життя і здоров'я людей, захисту їх майна та охорони довкілля.

Орган з сертифікації ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» призначено на проведення робіт з оцінювання готелів на присвоєння категорій. Висококваліфіковані та досвідчені фахівці за потреби нададуть вам консультативну допомогу та проведуть усі необхідні роботи у максимально короткі терміни.

Чекаємо на вас за адресою: м. Запоріжжя, вул. Антенна, 10. Тел.: (061) 224-69-85.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...