В Запорожском селе жители борются за единственный детский садик

На Запоріжжі у селі Малокатеринівка збунтувалися батьки дошкільнят.

Батьки підозрюють, що чиновники хочуть закрити єдиний у селі дитячий садочок. Цього року там припинили набір у ясельну групу і селяни переконані, що це перший крок до закриття закладу, а це означає що батькам майже двох сотень малюків нікуди буде прилаштувати дітей.

Шестирічна Ілона восени має йти у перший клас. Проте віддавати її до школи цьогоріч батьки не будуть, бо не змогли підготувати дитину. Кажуть - місця в дитячому садку їм не вистачило, самі ж вільного часу на навчання дочки не мали. Надто багато роботи.

Олена Перекрест, бабуся дівчинки:

- Как ее, куда отдать, если она ниче, ну, буквы мы выучим, ну до 20 научимся, ну все. Куда с нею, який с неї ученик?

Таких, як Ілона, може стати більше, говорять селяни. Адже у сільраді вирішили закрити ясельну групу в дитсадку. Тож діти, які потрапляли у неї, не зможуть перейти у старші групи й отримати бодай якусь дошкільну підготовку. Люди впевнені - згодом дитячий садок узагалі закриють. У Оксани Целєвої п'ятеро дітей-дошкільнят. Подіти їх ніде.

Оксана Целєва, багатодітна мати:

- Я держу большоє хозяйство. Мені надо їздить на поля, мені надо полностью шоб дітьо находілось, шоб я за нього не переживала. Понімаєте. Я привела його на полсідьмого утра і в полсідмого вечора я його забрала, я цілий день свободна, я могу работать.

У селищній раді кажуть - ясла закрили, бо старий садок не відповідає санітарним нормам. Дітям тут - затісно. Проте альтернативи поки немає. Планували збудувати новий садочок при школі, але в обласному бюджеті бракує грошей.

Роза Ковтун, секретар Малокатеринівської селищної ради:

- 7 миллионов надо полностью на то, чтобы этот садик сделать. Ну, сначала пообещали, сейчас опять ждем. Но мы надеемся, что вот это вот, строительство этого садика решит все вопросы.

Батьки попереджають: якщо місця в дитсадку скоротять ще більше - поведуть дітей до кабінетів чиновників, аби ті самі з ними няньчилися.

Тетяна Чеботар, член батьківського комітету:

- Мы просто придем на 8 часов утра. Рабочий день в сельском совете, и пожалуйста - до 5 часов вечера.

Подробности
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии