Все об электронных петициях на местном уровне

Мешканці багатьох українських міст мають змогу зветатися до органів місцевого самоврядування з побажаннями змінити ті проблеми, які їх турбують не виходячи з оселі. Такий спрощений механізм впливу громадян на прийняття рішень можливий завдяки впровадженням механізму електронних петицій. Ця форма зв'язку між населенням та владою прийшла в Україну з Європи, де населення має право звертатися до влади із вимогами. Відомими прикладами таких ініціатив є сумнозвістний референдум по українському питанню у Нідерландах та британський BREXIT.

Жителі Запоріжжя наразі не мають змоги писати петиції до місцевої влади. На рівні обласної ради рішення прийнято ще в березні, але тестова версія сервісу не працює й досі. На рівні міста - сервіс взагалі знаходитсья у стані розробки. Тому активісти змушені створювати петиції на сайтах Президента та Кабміну.

Про український досвід втілення європейських ініціатив ми говоритимемо з Миколою Ляховичем, одним із авторів проекту електронних петицій у місті Чернівці. Він розповів про те, як працює платформа петицій на рівні міста, про здобутки та проблеми, а також про те, що чекає Запоріжжя у разі введення такої системи у дію.

Читайте далі в форматі лонгріда за посиланням.

петиция Запорожье
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии