Что нового в этом году ждать от “Запорожской книжной толоки”: интервью с оргкомитетом

Чуть больше месяца осталось до старта громкого культурного события в Запорожье - Запорожской книжной толоки. В прошлом году на фестиваль пришло столько людей, что даже организаторы не ожидали такого размаха. 061 встретился с оргкомитетом Толоки, чтобы узнать, что ждать от фестиваля в этом году, по сравнению с предыдущим.

061: Розкажіть, як ви взагалі наважились в нашому, здавалося б, індустріальному та скучному місті організувати такий масштабний культурний захід?

14256315_643874042447523_1418016874_nІгор Гармаш, директор фестивалю: Якщо живою мовою, ми робимо це для того, щоб Запоріжжя, нарешті, перестало пасти задніх. Насправді, Толока існує завдяки міжнародним фондам. Коли минулого року ми тільки починали працювати з цими організаціями, виникло стійке уявлення, що німцям та американцям важливіше розбудувати активну громаду в Україні та її регіонах, аніж самим українцям. Але коли на Першу Запорізьку книжкову толоку прийшло 7000 відвідувачів ми зрозуміли, що не все марно, що люди небайдужі, а навпаки – спраглі до подібних подій в рідному місті, громада формується, а у фестивалю – велике майбутнє. Серед іншого і завдяки Запорізькій книжковій толоці Запоріжжя сьогодні окреслюється на культурній мапі України.

061: Що нового чекати на фестивалі цього року?

14256533_643874009114193_1699012407_nОлена Заставна, програмна директорка фестивалю: Цьогорічна програма буде ще різноманітнішою, ніж минулорічна. По-перше, Толока виходить за межі «Козак-Палацу», заходи проходитимуть і в різних закладах міста. У мене особисто є мрія, аби Толока перетворилася на загальноміське свято, залучала до себе все місто, щоб всі мешканці долучалися до підготовки цього дійства, щоби наш фестиваль став цікавим ресурсом подієвого туризму.

Отже, протягом трьох днів, окрім вже невід’ємно-традиційних компонентів фестивалю, таких як, дитячий простір «Книголісся» та Поетично-музична ніч, додасться ще одна потужна і досить насичена ніч – Театральна. «Ніч української драми» присвячена демонстрації сучасних робіт київських, львівських, херсонських та запорізьких драматургів, а також театру «Запорізька нова драма».

Також у межах Толоки працюватиме ще один дуже потужний майданчик – Платформа громадських ініціатив «Простір можливостей», що об'єднає відкритий лекторій, презентації успішно реалізованих проектів вимушено переміщених осіб і підсумкову дискусію для громадських активістів, що працюють з проблематикою ВПО. Фокус уваги програмної частини ІІ фестивалю буде зосереджено також на фахових, освітніх та просвітницьких заходах, наприклад: перекладознавчі студії, панельні дискусії, круглі столи, відкриті лекції. І, звісно, літературні читання та презентації книжкових новинок.

061: Наскільки ми знаємо, наскрізна тема цьогорічного фестивалю “Шляхи порозуміння». Що це, і чому була вибрана саме ця теза?

14256783_643874002447527_344088129_nІнна Стащук, менеджерка фестивалю: Від самого початку ми хотіли присвятити 2-гу Толоку темі взаєморозуміння – між містами, країнами, мовами, культурами. Між людьми загалом, між літераторами і читачами, між культурними діячами і споживачами культурного продукту. Між двома окремими співрозмовниками, зрештою, які подекуди, навіть використовуючи слова однієї мови, не можуть знайти мови спільної.

Якими є ці шляхи до віднайдення спільної мови? Як довго йти до порозуміння Іншої людини та Іншого в людині? Як знайти точки перетину окремих орбіт? І навіть більше. Як порозумітись з самим собою, зі світом – довкола та всередині?

При цьому важливо, що шляхи – це не лише про дороги, що передбачає мандрівку, часто з невизначеним пунктом призначення. Це ще й про способи, підказки, орієнтири – все те, що врешті дозволить досягнути бажаної мети... І, звісно, книга, читання, мистецтво, діалог, співтворчість – це і є ті самі шляхи порозуміння, про які ми говоритимемо з відвідувачами Запорізької книжкової толоки.

Ми хочемо, щоб фестиваль став простором для спілкування та гуртування дуже різних людей, серед них жителі Запоріжжя, нові мешканці нашого міста, діти і підлітки, студенти й активна молодь, жителі малих міст і сіл Запорізької області, люди третього віку, люди з особливими потребами… І вся наша команда працює на те, щоб кожній з цих категорій відвідувачів з нами було цікаво і комфортно.

061: Які письменники і які видавництва братимуть участь в цьогорічній Толоці. Вже можете назвати якісь імена та назви?

Олена Заставна, Програмна директорка фестивалю: До нас із потужною програмою та величезною кількістю книжкових новинок долучаються Видавництво Старого Лева. Видавництво «Люта Справа» обіцяє приїхати майже повним складом: Андрій Гончарук, Іван Семесюк, Євгенія Чуприна, Артем Полежака. Потішить своїми казками вже улюблений Запоріжжям Сашко Лірник. Нові книжки також готує дитяче видавництво «Час майстрів». Видавництво «Смолоскип» потішить знайомством із молодими українськими поетами. Наразі ще триває укладання програми, тож стежте за анонсами. Ціни на Толоці будуть трохи нижче за роздрібну торгівлю.

061: Розкажіть про механізми долучення – волонтерів, партнерів, учасників - до процесу створення фестивалю.

14256716_643874005780860_963445497_nВіталій Лисенко, виконавчий директор: У організаторів Запорізької книжкової толоки вже є напрацьоване бачення, яким чином залучати партнерські організації та окремих помічників до проведення заходів. Є ще декілька форм співпраці, крім фінансової участі.

По-перше – волонтери, яким всі дуже вдячні за участь у першій Толоці. Нашим волонтерам не байдуже рідне Запоріжжя, люди, які в ньому живуть і працюють, гості міста, та, зокрема, всі учасники й відвідувачі фестивалю, які потребують уваги й підтримки. Долучитись до команди волонтерів можна так само через Інтернет-ресурс ЗКТ: http://toloka.net/orgcom/volunteering/

Основні учасники Запорізької книжкової толоки – це видавництва з різних міст України, книгорозповсюджувачі, а також автори – літератори та інші митці, які пов’язані або й не пов’язані зі створенням книги. Учасникам часто надсилаються персональні запрошення. Вони також можуть за власним бажанням зареєструватись для участі у ярмарковій або фестивальній частині. Також запрошуємо до Запоріжжя майстрів образотворчого мистецтва, журналістів і блогерів, всіх, кому цікаве культурне життя країни. Посилання на відповідні сервіси та запрошення до участі розміщені на цій сторінці: http://toloka.net/participant/.

Партнерами фестивалю фактично є всі, хто долучився до промоції, співорганізації та проведення заходів Толоки. З партнером може бути укладена угода, де вказуються основні напрямки та форми співпраці. Проте багато людей та організацій, підприємці, культурні діячі долучаються до співпраці просто так. Кожний знаходить для себе якусь користь та власну цікавість. Зі свого боку, організатори Запорізької книжкової толоки готові приділити партнерам всю можливу увагу, привітність, відповідальність і порозуміння. Адже якраз для пошуку шляхів порозуміння цьогорічний фестиваль й зорганізується.

СПРАВКА:Другий міжнародний фестиваль Запорізька книжкова толока відбудеться 21-23 жовтня 2016 року в «Козак-Палаці». Триденна програма складатиметься з книжкового ярмарку та літературного фестивалю, що триватимуть щодня з 10 до 19 години. На ярмарок та фестиваль запрошено безліч українських видавництв (минулого року їх було 59) та митців (їх у 2015-му на Толоку завітало понад 180). Крім цього, свято продовжуватиметься дві ночі поспіль –з 21 на 22 жовтня відбудеться театральна ніч сучасної української драми, що залучить 5 українських театрів, а з 22 на 23 жовтня на вас чекає Музично-поетична ніч нон-стоп. Вхід на всі заходи фестивалю «Запорізька книжкова толока» – вільний.

книги Толока Запорожье литература фестиваль
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Развлекательный центр, который расположен в Бердянске, по ул. Горького, 45 проверила специальная комиссия. Поводом для проверки стала жалоба родителей ребенка, который отдыхал в центре неделю назад и получил травму глаза.  По информации местного издания "ПроБердянск", решением исполкома была создана специальная комиссия, члены которой выявили ряд нарушений.  Отсутствие пожарного выхода, множество легковоспламеняющихся материалов, отсутствует инструктаж по...
Политика
Глава правительства Владимир Гройсман подписал распоряжение о "Реорганизации Запорожской государственной инженерной академии". Документ подписан 17 октября.  Об этом 061 сообщает с ссылкой на официальный документ.  "Согласиться с предложением Министерства образования и науки относительно реорганизации ЗГИА путем присоединения к Запорожскому национальному университету", - говорится в документе.  Кроме того, в документе акцентируется внимание на том, что сту...
Важно!
26 октября в Энергодаре пройдут учения, в ходе которых предстоит выяснить смогут ли слаженно и оперативно сработать местные власти, спасатели и профильные ведомства, в случае возникновения чрезвычайной ситуации на Запорожской АЭС. В ходе учений необходимо будет отработать план эвакуации и готовность людей действовать в экстренных условиях. По информации пресс-службы АЭС,  19.10.2018 с 10.00 по 10.05 и 26.10.2018 с 09.35 по 09.40 будут включены сирены, по г...
Происшествия
Жители одного из домов, расположенного в частном секторе в Александровском районе Запорожья, по улице Кривая бухта, заявили что неизвестные люди пытаются захватить их дом. По словам пострадавших, их вещи были якобы выброшены, а окна и двери заварены металлически листами. Подробнее об этом можно прочесть в нашем материале Корреспонденты 061 попросили правоохранителей прокомментировать ситуацию. Как выяснилось, 12 лет назад семья купила часть дома в частном...
Общество
Железнодорожники говорят, что теперь транспорт не сможет попадать в технологическую зону - заезжать на тротуар. И мост не будет разрушаться.  Об этом 061 рассказали в пресс-службе Приднепровской железной дороги. Как мы ранее писали, мост находится на балансе Приднепровской ж/д и потому проведение ремонтных работ на данном объекте находится в их компетенции. «Сегодня специалисты регионального филиала ОАО «Укрзализныця» обустроили тросовое заграждение между...
История
История произошла летом 1961 года. Тогда, водителю-испытателю по фамилии Игошкин было поручено провести испытание «Запорожца» (с правым управлением) по маршруту Запорожье-Симферополь и обратно. Однако, из-за «личных дел», водитель отклонился от маршрута. Эта история описана в приказе №52 по конструкторско-экспериментальному отделу. Документ опубликовали в группе «Украинские автомобили», передает 061. Известно, что водитель сменил маршрут в районе села Крас...
Общество
Военнослужащий Мелитопольской воинской части А1736, которая дислоцируется в пгт Мирное, самовольно покинул расположение части. Бойца не было в части 25 дней. Об этом сообщает местное издание «РИА-Мелитополь». Как выяснилось, уважительных причин для совершения данного поступка у бойца не было. Дело направили в суд. В ходе судебного заседания он раскаялся в совершении поступка, ранее правонарушений он не совершал и является участником боевых действий. Суд пр...
Промо
Пришли домой, но нет сил готовить ужин? Собираетесь отдыхать с друзьями и не хотите заниматься кухней? Обожаете уличную еду, но нет времени выйти за бургером или шаурмой? Выход есть – заказать любимые блюда с доставкой домой или в офис. Сайт 061.ua подготовил для своих читателей обзор самых удобных и интересных сервисов по доставке еды в Запорожье. В нашем ТОПе – доставка суши, пиццы, блюд на мангале, шашлыка, шаурмы и даже – здорового питания! Доставка ед...
Культура
Директор Запорожского городского центра народного творчества и культурно-образовательной работы «Народный дом» Алина Ещенко претендует на должность директора КП «Туристического информационного центра». Ее декларация в статусе «кандидат на должность» опубликована на сайте НАПК. Отметим, туристический центр был открыт летом этого года. Новое КП находится на проспекте Соборном, 151 (это помещение бывшего книжного магазина «Современник»). Из городского бюджета...