• Головна
  • 5 историй запорожцев, которые отказались от российских товаров
Спецпроект
09:50, 26 травня 2016 р.

5 историй запорожцев, которые отказались от российских товаров

Спецпроект

061 продолжает рассказывать о запорожцах, которые чем-то отличаются от других. Сегодня в нашей рубрике - истории людей, которые перестали покупать товары из России. Они - очень разные, но с похожими убеждениями.

vuV1mZkIlFgОльга Лебедева, 24 года, студентка:

"Отказ от товаров российского производства не был ни для меня, ни для нашей семьи задачей, требующей большой силы воли и решительности. Осмысленное решение было принято с момента появления т.н. «зеленых человечков» и последующей оккупации Крыма. Решила, что хватит и покупки российского газа".

"Продуктов российского происхождения практически и так не было в холодильнике, одежды из РФ так и подавно в шкафу не нашлось. Отказалась от косметических средств, нашла альтернативу украинского, польского и болгарского происхождения. Осталась очень довольна качеством и стоимостью".

"Единственной относительно сложной задачей было одно очень специфическое лекарство от роспроизводителя, крайне необходимое нашей семье. Но и тут решение нашлось намного быстрее и ненамного дороже, чем ожидалось".

Раз уж я отказалась от поездок к своим родственникам в Россию, не была ни разу с момента оккупации в любимом Крыму, то не покупать российские товары – это вообще мелочь

"Мировая и украинская политика может придумывать любые формулировки для этой войны и оккупации, но для нашей семьи ситуация крайне очевидна, как и для многих здравомыслящих людей. И раз уж я отказалась от поездок к своим родственникам в Россию, не была ни разу с момента оккупации в любимом Крыму, то не покупать российские товары – это вообще мелочь. Мне кажется, что это стоит сделать каждому. Разве можно покупать что-то российское, пока под их снарядами гибнут самые смелые украинские мужчины и невинные мирные жители, пока они берут в заложники людей и терроризируют крымских татар? Для меня ответ очевиден".

13295404_1274713572557470_466786933_n (1)Михаил Геращенко, 58 лет, букинист:

"13 березня після повернення з Київського Майдану я та вся моя родина відмовились від товарів російського виробництва. Таке рішення прийняв, як тільки зрозумів, що гроші, що витрачені на російський товар ідуть на озброєння російських терористів, які знаходяться на окупованих територіях України і вбивають наших побратимів".

"Побутова хімія – це основне, що купували не звертаючи уваги на виробника, також промислові товари для домашнього користування, також їжа для домашніх улюбленців, кава, чай. Товари російського виробництва замінили на українські, польські, німецькі, турецькі. Та авжеж в пріоритеті українське виробництво".

"Наразі я перестав помічати російські товари на полицях в магазинах, бо просто не хочу їх бачити. Гадаю, їх не поменшало, вони просто стали приховувати своє виробництво, міняють маркування, місце розфасування. Жуйки, батончики, як лежали на полицях так і лежать, без попереджувальних вивісок. Просто я знаю, що вони випущені країною-агресором і навіть не торкаюсь їх".

З країною-агресором ніяких торгівельних стосунків підтримувати не можна. І саме українці мають стати рушієм цього рішення

"Всі українці мають відмовитися від товарів російського виробництва. Наведу приклад радянсько-німецької війни 1939-45х рр.., ви уявляєте собі продаж товарів німецького виробника у радянському союзі та навпаки під час війни?! Вважаю, що і зараз з країною-агресором ніяких торгівельних стосунків підтримувати не можна. І саме українці мають стати рушієм цього рішення. На теренах Західної України більшість магазинів, крамничок відмовились від будь-яких постачань російських товарів. Наш же латентно-сєпарський регіон з таким же керівництвом до цього не готовий, адже досі не визнає агресію на Донбасі та окупацію Криму".

13255975_570970469732165_6440300194084436242_nЮлия Кривенко, 28 лет, переводчик:

"Від російських товарів я відмовилась із початком війни на Донбасі. Це відбулось майже відразу після Майдану і стало продовженням відмовлення від продукції, власниками якої були представники Партії регіонів".

"Мені було не складно сказати "ні" російським товарам, адже я прекрасно розумію, що купуючи продукти від російського виробника, ми спонсоруємо армію окупантів, які на Сході країни вбивають наших хлопців".

"Якщо казати конкретно про продукти, то довелось відмовитись від жувальних гумок, снікерсів, баунті, шампуней та пральних порошків. Мені було зовсім не важко знайти українські аналоги".

Я пам'ятаю, коли почалась війна, ми завжди з моїм хлопцем кожного разу перевіряли на товарах, хто виробник. Код "460" я запам'ятала на все життя!

"Я пам'ятаю, коли почалась війна, ми завжди з моїм хлопцем кожного разу перевіряли на товарах, хто виробник. Код "460" я запам'ятала на все життя! Зараз я просто не їм снікерси, а пральний порошок обираю тільки наш - український. Жувальні гумки не жую, оскільки вони псують зуби. До речі, купувати гумки не проблема, бо є польські аналоги, які, можливо, коштують на пару гривень дорожче".

"Думаю, далеко не всі українці замінити російські аналоги українськими. На жаль, якщо казати про Запоріжжя, мало хто підтримує таку позицію, вважаючи, що від покупки товару нічого не зміниться. Але я рада, що моя родина вже більше двох років не купує російське - ми з гордістю можемо сказати, що не спонсоруємо російську армію!"

13263696_1037200012996401_2857939214175310650_nАлексей Мосейко, 29 лет, врач:

"Почав відмовлятися від товарів російського виробництва ще задовго до революції Гідності. Але все ж таки, при відсутності вибору доводилося іноді купувати деяку продукцію. Після початку окупації Криму поставив в сім'ї на це табу. Єдиний товар, з яким була проблема - це косметичні засоби, які використовувала дружина. І то від них вона дуже швидко відмовилася".

"Відверто кажучи, іноді трапляється так, що випадково купуємо російську продукцію. Так, нещодавно через інтернет замовили розмальовки дитині, а вони виявилися надрукованими в Росії. Відтепер на тому сайті нічого не замовляємо".

Єдиний товар, з яким була проблема - це косметичні засоби, які використовувала дружина. І то від них вона дуже швидко відмовилася

"Питання "Чому?" взагалі не стояло. Це те, що, мені здається, повинно виконуватися апріорі. Для власного самозбереження, захисту".

"В супермаркетах якихось є попередження, що товар російського виробництва, але не в усіх. Виробники борються за сегмент ринку. Завозять товари з інших країн. Наприклад, раніше снікерси були російськими, тепер із Польщі імпортуємо".

11895976_1644056562538773_9100549581697934357_nОльга Могуренко, 27 лет, HR-менеджер:

"Відмовитися від товарів російського виробництва спонукала війна з Росією: купувати товари ворога - це, як мінімум, дивно. Важко сказати, від яких саме товарів відмовилася, бо ніколи раніше не дивилась на виробника. Сподобалась упаковка (вартість або якість) - та й купували з чоловіком, а зараз - спершу виробник".

Вивіски-попередження в магазинах про те, що продукція імпортована із Росії, бачу, але не завжди цінник відповідає товару, що під ним. Тому завжди перевіряю вручну. Мені здається, що таких товарів стало менше продаватися, але вони хитрі: почали друкувати, що вироблено в іншій країні, а по факту ні. Потрібно уважніше вчитуватися".

Російських товарів стало менше продаватися, але вони хитрі: почали друкувати, що вироблено в іншій країні, а по факту ні. Потрібно уважніше вчитуватися

"Якщо хтось говорить, що "рассєйский" товар краще по якості, ціні та вигляду, то я можу сказати, що то ліниві люди та ще багато інших образливих слів в їхню адресу. Такі люди просто не можуть логічно думати та правильно шукати заміну продукції із Росії. Уявіть, що раптом якийсь товар припинять виробляти, наприклад, макарони ТОВ "Макарони". То це ж не означає, що вони взагалі не купуватимуть макарони, бо саме їхній улюблений виробник закрився!"

Читайте также

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Запорожье #история #Россия
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...