Період виховання дитини дошкільного віку нерідко стає для батьків одним з найбільш складних. Як підготувати дитину до школи, на що звернути увагу, яким критеріям повинен відповідати дошкільник, щоб легше адаптуватися до навчання і бути успішним? Рекомендуємо, щоб ваша дитина відвідувала дитячий садок Клевер Кідс, де ведеться навчання за системою Монтесорі, є курси англійської із носіями мови, а також басейн, спортивні секції.

З моменту народження і до вступу в школу дитина проходить досить складний, але цікавий шлях першого пізнання світу. Що можна, а що не можна, яке це на смак, на запах, на дотик, він робить перші кроки, промовляє перші слова, навчається користуватися горщиком і виконувати нескладні доручення. Школа стає новим етапом розвитку, від готовності до якого, однак, залежить успішність його проходження. Чи є у дитини прагнення до знань та відкриттів, хоче він вчитися або його важко чимось зацікавити, чи вміє він читати і добре фізично підготовлений для свого віку, як спілкується з іншими людьми – з однолітками і дорослими, має свої принципи і розуміння добра і зла, деяких моральних питань? Все це безпосередньо впливатиме на інтерес до навчання і його вмінню адаптуватися в колективі.

Вихованням називають цілеспрямоване формування особистості, процес, який допомагає дитині підготуватися до взаємодії в соціумі. Це передача накопиченого досвіду, розвиток у дитини певних якостей і умінь. Як правило, в будь-якому вихованні використовується три основних способи – покарання, заохочення і особистий приклад. Причому останній спосіб вважається чи не найбільш ефективним, оскільки діти схильні повторювати за дорослими, копіювати їх звички і поведінку. Це не означає, що метод «батога і пряника» не працює, просто слід пам'ятати про те, що все добре в міру. При надмірному покарання можна задушити в дитині ініціативність, створити психологічну травму – особливо, якщо він не розуміє, за що його карають. При надмірному заохоченні можна розпестити або заохотити розвиток формату спілкування під назвою «шантаж», коли дитина погоджується виконувати свої обов'язки тільки взамін надання будь-яких благ і задоволень.

Тому, в ідеалі, завжди пам'ятайте про те, який приклад ви подаєте вашій дитині. Якщо ви не займаєтеся спортом, то зацікавити дитину зарядкою буде складно. Якщо ви не читаєте книжок і багато часу проводите в Інтернеті, то не дивуйтеся, чому вашого малюка не цікавить література.