Кредити під заставу нерухомості мають кілька переваг: по-перше, вони зазвичай пропонують вигідні відсоткові ставки, які є нижчими, ніж за іншими видами кредитів, наприклад, споживчими. По-друге, банки можуть надати значні суми таких кредитів, що дозволяє позичальникам фінансувати великі покупки, такі як квартира чи будинок. Нарешті, ці кредити зазвичай надаються на тривалі строки, що дає позичальникам більше часу для погашення кредиту без надмірного фінансового навантаження.

Кредит під заставу нерухомості в Україні - популярна послуга банків

Вимоги до позичальників та умови кредитування можуть відрізнятися залежно від банку, але загалом вони такі:

 • Громадянство України. Позичальник має бути громадянином України.
 • Вік. Мінімальний вік позичальника, як правило, становить 21 рік, а максимальний - 65 років.
 • Платоспроможність. Позичальник повинен мати офіційне підтвердження доходу, достатнього для погашення кредиту.
 • Відсутність простроченої заборгованості. У позичальника не повинно бути простроченої заборгованості перед іншими банками чи кредиторами.
 • Застава. Нерухомість, яка пропонується як застава, повинна відповідати вимогам банку щодо типу, розташування, стану та вартості.

До числа провідних банків України, які пропонують кредити під заставу нерухомості, належать ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк, Райффайзен Банк, ПУМБ, Сенс-Банк та інші. Кожен з цих банків пропонує власні програми кредитування під заставу нерухомості з різними відсотковими ставками, сумами кредитування, строками погашення та іншими умовами.

Важливо! Перед тим, як брати кредит під заставу нерухомості, ретельно порівняйте пропозиції різних банків, щоб вибрати ту, яка найкраще відповідає вашим потребам та можливостям. Для отримання інформації про кредити на перекредитування, можна скористатися ресурсом https://easypay.ua/ua/catalog/credit-na-perecreditovaniya

Кредит під заставу квартири: на що звернути увагу

Кредит під заставу квартири може бути вигідним для фінансування потреб: від купівлі житла до розвитку бізнесу. Такий кредит має свої особливості, які варто врахувати перед рішенням:

 • Оцінка вартості квартири

Першим кроком для отримання кредиту під заставу є оцінка вартості вашої квартири. Її проводять сертифіковані оцінювачі, враховуючи розташування, тип нерухомості, площу, технічний стан, ремонт, інфраструктуру району та стан ринку. Оцінку вартості довіряйте лише кваліфікованим фахівцям, зареєстрованим у Фонді державного майна України. Важливо! Оцінка, проведена незалежним оцінювачем, буде використовуватись банком як основа для визначення максимальної суми кредиту, яку ви можете отримати.

Відсоткова ставка за кредитом під заставу квартири може варіюватися залежно від:

 1. Банку-кредитора. Різні банки пропонують різні умови кредитування, тому важливо порівняти пропозиції декількох банків, перш ніж приймати остаточне рішення.
 2. Суми кредиту. Як правило, чим більша сума кредиту, тим нижча відсоткова ставка.
 3. Строку кредитування. Чим довший термін кредиту, тим вища загальна сума сплачених відсотків.
 4. Вашої кредитної історії. Позитивна кредитна історія може допомогти вам отримати нижчу відсоткову ставку.

Термін погашення кредиту під заставу квартири може досягати 20 років. Обирайте термін, що відповідає вашим фінансовим можливостям. Чим довший термін, тим більша сума відсотків. Більшість банків дозволяють дострокове погашення без штрафів, що вигідно при отриманні значної суми грошей для економії на відсотках.

 • Ризики та обмеження

Якщо ви не погасите кредит вчасно, банк може: нарахувати штрафи за прострочені платежі; звернутися до суду для примусового стягнення заборгованості, що може призвести до продажу вашої квартири на аукціоні. Квартира під іпотекою не може бути продана або подарована без згоди банку.

Подача заявки та розгляд

 • Заповнення заявки. Включає заповнення форми з особистими даними, інформацією про нерухомість та фінансовий стан позичальника.
 • Перевірка документів та кредитної історії. Банк перевіряє документи, правовстановлюючі документи на нерухомість, довідку про доходи та кредитну історію. Важлива роль аналізу кредитної історії.
 • Тривалість розгляду заявки. Зазвичай розгляд заявки займає від 5 до 15 робочих днів. Тривалість може варіюватися залежно від обсягу документів та політики банку.

Договір повинен містити умови кредитування: суму, відсоткову ставку, терміни погашення, права та обов'язки сторін, санкції за невиконання. Перед підписанням уважно читайте умови, особливо приховані комісії, штрафи за прострочення, умови дострокового погашення. Додаткові витрати можуть включати оцінку нерухомості, страхування, нотаріальні послуги, зазвичай становлять 1-3% від суми кредиту.

Позика від МФО - хороша альтернатива банкам в Україні

Переваги позик від МФО включають швидкість отримання, мінімум документів, доступність для широкого кола позичальників, прозорі умови та можливість онлайн-оформлення. Головною перевагою є швидкість отримання грошей, що займає 15-30 хвилин, на відміну від банків, де процес триває декілька днів.

Для позики в МФО потрібен мінімальний пакет документів: паспорт, ІПН та іноді підтвердження доходу. МФО лояльні до позичальників з неідеальною кредитною історією, студентів та пенсіонерів. Умови кредитування прості та зрозумілі. Багато МФО пропонують можливість оформити позику онлайн, що зручно та економить час.

Як вибрати надійну МФО:

 • Перевірте репутацію. Ознайомтеся з відгуками в інтернеті, наявністю ліцензії та членством у саморегулівних організаціях.
 • Вивчіть відгуки. Прочитайте відгуки на спеціалізованих сайтах і форумах, щоб дізнатися про досвід інших позичальників.
 • Оцініть умови. Ретельно перевірте умови кредитування, включаючи процентну ставку, термін, штрафи за прострочки та додаткові комісії.
 • Порівняйте пропозиції. Порівняйте умови декількох МФО, щоб обрати найвигідніші.

Вибір між банком та МФО залежить від конкретної ситуації та потреб позичальника. Якщо необхідно швидко отримати гроші без зайвих формальностей, МФО може стати кращим вибором. Водночас для довгострокових позик з меншими відсотками краще звертатися до банків.