Кожне виробництво ставить жорсткі умови до організації робочого процесу, важливою складовою яких являється освітлення. Від правильно підібраних типів ламп та спроектованого розміщення світильників залежить комфорт співробітників, зниження ризику отримання браку та безпека життєдіяльності трудового колективу. Тому освітлення виробничих приміщень вимагає від інженерів особливої уваги. Спробуємо розглянути, які фактори потрібно враховувати в першу чергу при організації освітлення на підприємстві, в робочому цеху або на складі.

Локалізація освітлення

Класична схема освітлення виробничих приміщень включає загальне и локальне джерело світла. Для загального можна використовувати будь-які типи ламп та світильників: світлодіодне, люмінесцентне, металгалогенове, ртутне та ін. Монтується воно по всьому периметру приміщення, забезпечуючи рівномірний розподіл світла. Локальне підсвічування необхідне для освітлення невеликих зон. Воно актуальне для робочих поверхонь, стелажів та коридорів, конвеєрів і т. д. Локальні світильники можуть бути підключеними до загальної системи або вмикатися незалежно один від одного.

В якості супутніх типів підсвічування використовується аварійне (евакуаційне і резервне), чергове, робоче освітлення. Розрахувати необхідний рівень освітленості та кількість ламп можна за стандартами та встановленими нормами.

Джерело світла

Для освітлення виробничих приміщень найбільш економними і ефективними визнані світлодіодні лампи. На відміну від газорозрядних, ртутних і люмінесцентних, LED не містять небезпечних складових (ртуті, фреону, ультрафіолету) та являються самим економним типом освітлення. Тривалий строк служби, відсутність технічного обслуговування та необхідності в утилізації роблять їх беззаперечними лідерами як для підприємств, так і для дому.

Вибір світильника

Світильники для виробництва повинні відповідати вимогам, які є у приміщень (пожежної безпеки, характеристикам світлового потоку, конструкційним особливостям, простоті в обслуговуванні, низькій вазі, тривалому строку служби та ін.). Оптимально організовувати освітлення виробничих приміщень з залученням підвісних світильників, вбудованих на навісних.

Детальну інформацію про вимоги щодо виробничого освітлення можна знайти на сайті офіційного виробника світлодіодних світильників http://vtnled.com/led-svitilniki, де про LED світильники написано все.