Торгівля у Чернівцях зародилась давно і має свою неповторну історію. Площі міста, подивитись на які приїжджають тисячі туристів, колись були торговельними і навіть мали відповідні назви. До прикладу, відома Театральна площа, на якій полюбляє збиратись молодь міста, колись називалась Рибною, оскільки тут активно велась торгівля рибою.

Торгівля сьогодні

Сьогодні у Чернівцях активно продають та купують. Торгівля є важливою частиною життя міста, з одного боку – від неї отримують дохід, з іншого боку – усе необхідне: продукти, одяг, товари широкого вжитку, предмети побуту, сувеніри... В принципі цей перелік безкінечний, оскільки сьогодні торгівля у Чернівцях дійшла до точки, коли можна купити все, чого душа забажає. Ще не так давно наші бабусі і дідусі й уявити не могли, що зможуть вийти за ріг будинку і скуштувати японські роли чи придбати в магазині найсмачніше німецьке пиво. Сьогодні ж це перестає бути чимось особливим.

Торгівля у Чернівцях, як і в більшості сучасних міст, доволі розвинена галузь. Вона є однією із найпривабливіших для малих підприємств поряд із сферою послуг, а також туристичним та ресторанним бізнесом. Плідно розвивається роздрібна та оптова торгівля. Успішно функціонують та чудово уживаються в місті ринки, великі супермаркети, дрібні магазини та невеличкі крамниці.

Ринки у Чернівцях

Ринки Чернівців – окрема тема, оскільки саме тут діє один із найбільших та найколоритніших ринків України - Калинівський ринок або, як називають його місцеві, «Калинка». Базар з потужною інфраструктурою, на якому можна купити все, дає роботу тисячам продавців і щодня обслуговує кілька тисяч покупців. Особливо жвавою є торгівля у вихідні дні, коли на Калинівський ринок традиційно з’їжджаються покупці із сусідніх областей. Оперативні новини із життя ринку, про його проблеми та досягнення можна дізнаватися на сайті pogliad.ua. Сайт активно стежить за усіма подіями, які відбуваються у торгівельній галузі міста: журналісти готують як гарячі інформаційні повідомлення, так і розлогі статті з глибокою проблематикою.

Загалом, якщо вірити статистиці, яку публікував сайт pogliad.ua, у 2015 році офіційно функціонували 24 ринки у Чернівцях. Для маленького міста – це достатньо велика цифра. Серед них продовольчі, непродовольчі ринки, змішаного типу, а також квіткові.

Гріх не згадати і про сезонні ярмарки, найбльший з яких - Петрівський. Петрівський ярмарок, крім великих торговельних можливостей, став туристичною ізюминкою міста.

Стихійна торгівля у Чернівцях

Попри успішний розвиток торговельного комплексу, він має і проблеми. Одна з головних – це стихійна торгівля у Чернівцях. З цією проблемою боряться роками, проте вона не зникає. За даними вищезгадуваного сайту pogliad.ua, у Чернівцях налічується понад 40 місць стихійної торгівлі. Вони засмічують місто, а продукцію, яка там реалізується, не перевіряють. Куплені тут продукти не мають жодної гарантії якості, тому можуть бути небезпечними для здоров’я. Зараз боротьбу зі стихійною торгівлею розпочала нова поліція, на яку місцеві жителі покладають чимало надій.