Сьогодні на українському ринку працевлаштування спостерігається значна конкуренція серед кандидатів. Щоб отримати бажану посаду, шукачам потрібно не тільки мати відповідну освіту, високий рівень кваліфікації, а й розвивати особистісні якості. У цій статті ми розповімо як підвищити свою експертність та опинитися поза конкуренцією на ринку праці. А якщо ви зараз займаєтеся пошуком зайнятості за кордоном, рекомендуємо звернутися до порталу Jooble, де нашим спеціалістам пропонується робота Польща та в інших країнах ЄС.

Останні тренди на ринку праці: як вони впливають на вибір кандидатів?

Пандемія коронавірусу та повномасштабне вторгнення вплинули на сучасний формат праці в Україні – фахівці, присутність яких в офісах не є критично важливою, виконують завдання у повністю віддаленому або змішаному форматі. Відповідно роботодавці почали цінувати в кандидатах сміливість перед новими викликами та адаптивність.

Зміна місця роботи та кар’єрні амбіції зараз не є актуальними серед спеціалістів, тому компанії частіше пропонують стабільність та бонуси для персоналу (наприклад, оплата курсів, спортзалу, квартальні премії тощо). До речі, якщо вам цікава робота Ізмаїл або в інших містах країни, зі свіжими вакансіями можна ознайомитися на Jooble.

Також можна виділити наступні запити роботодавців:

 • Головне результат, а не графік – відключення світла, ракетні обстріли, перебої зі зв’язком іноді забирали можливість бізнесів функціонувати на декілька днів або тижнів. Працівники, які в таких умовах знаходили можливість повернутися до виконання обов’язків і приносили результат, стали цінуватися найбільше.
 • Емоційна стійкість – роботодавців зараз надзвичайно цікавить психологічна стабільність кандидатів, яка дозволить не втрачати працездатності та ефективності у потоці незвичайних новин та подій.
 • Перевага спеціалістам, які постійно навчаються – кожного року змінюються підходи та технології виконання одних і тих самих задач, тому тепер усім фахівцям потрібно приділяти багато часу самоосвіті.

Перераховані тренди на ринку праці можна використати при складанні резюме. Замість шаблонної «цілеспрямованості» краще зазначити «орієнтованість на результат», «швидку адаптацію до змін» та «готовність постійно підвищувати кваліфікації». Це тільки підкреслить ваш професіоналізм.

Hard-skills vs. soft-skills: які навички є важливішими?

Під терміном «hard-skills» сьогодні розуміють професійні навички, які необхідні для виконання задач на певній посаді. Зазвичай їх здобувають у вишах, спеціальних курсах та під час роботи. Але на додаток фахівці також повинні володіти «soft-skills», які є вирішальними при виборі між двома кандидатами з однаковою кваліфікацією.

«М’які» навички – це ситуативні компетенції та особистісні якості, які допомагають зробити робочий процес легшим та ефективнішим, отримати гарну репутацію серед колег. Людина формує їх протягом усього життя під впливом різних обставин. 

За аналітикою експертів Jooble, найбільше цінуються наступні «soft-skills»:

 • клієнтоорієнтованість;
 • лідерство;
 • активне слухання;
 • командна робота;
 • комунікативні здібності;
 • менеджмент спорів та конфліктних ситуацій;
 • знання іноземних мов;
 • володіння принципами планування та тайм-менеджмент.

Навіть якщо ви не володієте перерахованими «софт-скіллз», сьогодні їх можна розвивати, відвідуючи тренінги та вебінари. Спеціалісти з працевлаштування рекомендують завжди зазначати «м’які» навички у своєму резюме, щоб підвищувати зацікавленість роботодавця у вашій кандидатурі.