Ремонт квартир у Львові виконувався навіть в умовах карантину, оскільки карантин тривав практично весь 2020 рік, просто у послабленій чи посиленій формі. Але навіть враховуючи ці обставини, за 12 місяців минулого року українські будівельники виконали роботи загальною вартістю 164,2 млрд. гривень. Цей показник є дійсно вражаючим, враховуючи, що роботи часто доводилось призупиняти через відсутність коштів у замовників, які також втратили прибуток через тотальний локдаун. Але ріст області все ж був очевидним, та указані цифри є офіційними. Вони представлені у звіті Держстату.

Згідно з офіційною статистикою показник прибутку у порівнянні з позаминулим роком виріс практично на 2,8%, а якщо розглядати лише дані за листопад та жовтень, то показники виросли на 8,6%. Що правда досягнути таких показників вдалось не за рахунок робіт в житлових та нежитлових об’єктах, а на інженерних платформах. Інженерні споруди змусили ринок будівельних на ремонтних робіт зрости на 17,4%, тоді як обсяги робіт у житловому та нежитловому середовищі навпаки впали, на 4,6% та 1,2% відповідно. Тому ми і отримали такі результати, оскільки скорочення об’єму роботи у одному сегменті компенсувалося ростом обсягу робіт у іншому.

Але змінився не лише загальний обсяг робіт, але і те, які саме роботи виконувались. Згідно з офіційною статистикою об’єм робіт можливо представити таким списком:

  • роботи в щойно побудованих об’єктах – 36,9% від загального обсягу;
  • стандартний косметичний ремонт та інші нескладні ремонтні роботи – 35,7%;
  • реконструкція та внесення технічних змін в проекти – 27,4%.

Велика різниця пов’язана з ростом обсягу ремонтних робіт спостерігалась залежно від територіальної локації. Так за 2020 рік обсяг ремонтних робіт у порівнянні з попереднім роком виріс у декількох областях України, а якщо точніше, то:

  • Хмельницькій (50,7%, до 5,1 млрд. грн.) та Одеській (41,8%, до 21,5 млрд. грн.);
  • Донецькій (на 40,3%, до 7,7 млрд. грн.) та Чернігівській(на 31,8%, до 2,1 млрд. грн.);
  • Львівській (на 18,2%, до 11,1 млрд. грн.) та Івано-Франківській (на 2%, до 3 млрд. грн.);
  • Черкаській (на 14,7%, до 1,9 млрд. грн.) та Київській (на 17,8%, до 10,6 млрд. грн.).

А також у Сумській (на 6,4%, до 1,4 млрд. грн.), Полтавській (на 4,3%, до 7,1 млрд. грн.) та Волинській (на 4,2%, до 1,9 млрд. грн.) областях. Але є області, де замість росту обсягу проведених будівельних робіт, навпаки, зафіксований їх спад. Наприклад, такі підсумки минулого року спіткали Запорізьку (35,3%, до 2,2 млн.грн.), Кіровоградську (35,2%, до 1,1 млрд. грн.) та Херсонську (36,5%, до 1 млрд. грн.) області. Навіть у самому Києві скоротились об’єми ремонтних робіт. Їх обсяг впав на 2,9%.

Але це не означає, що 2021 рік буде таким же насиченим на хороші новини. Цілком можливо, що приватні ремонтні роботи в житлових будинках також сильно скоротяться. Причин для такої ситуації немало. Взяти хоча б новину, яка занепокоїла населення – цілком вірогідно, що у 2021 році вартість будматеріалів знову зросте. До того ж ріст вартості буде доволі відчутним і складатиме 10-15%. Про це говорить більшість експертів ринку нерухомості.

Зміни будуть стосуватись цегли, штукатурок та інших популярних матеріалів, без яких не обходиться практично будь-який серйозний ремонт, де потрібно більше ніж замінити шпалери. Зміни почали відбуватись ще у 2020 році, коли вартість популярної марки бетону виросла на 25%, а розчину М75 на 18%. Також обіцяють здорожчання арматури. Це пов’язано з тим, що на Україні працює лише два заводи які її виготовляють. Поки що ціни тримаються на доступному рівні, але якщо хоча б один з них призупинить продаж, можна очікувати, що ціни виростуть за рахунок відсутності конкуренції. Така практика не нова, і прослідковувалась протягом останніх шести років. Але все ж є надія, що все не вийде за межі розумного.