Більшість людей рано чи пізно стикаються з проблемою втрати зубів. Одні одразу замислюються над протезуванням, інші — не бачать в цьому нагальної потреби. Проте порушення цілісності зубного ряду — це не лише естетичний дискомфорт. При цьому посилюється навантаження на інші зуби, що може викликати їх деформацію, а ще порушується нормальний процес жування, що негативно впливає на роботу травної системи. Тому відтягувати процедуру відновлення зубів необачно, оскільки це тільки ускладнить подальше протезування.

Взагалі існують різні методики протезування зубного ряду. Серед них найбільшої популярності з кожним днем набуває імплантація, яка дозволяє відновити повністю втрачені зуби.

Що таке зубні імпланти, їх види

Імплантант — це спеціальна ортопедична конструкція, яка хірургічним шляхом встановлюється в кісткову тканину щелепи та замінює корінь зуба. Для того, щоб не відбулося відторгнення штучного кореня, зубні імпланти http://elvirabezvushko.com.ua/articles/zubni-implanti-za-i-proti.html виготовляють з високотехнологічних біосумісних матеріалів, серед яких кераміка, біоскло, титан, цирконій, сплави хрому і кобальту та інші. З усіх перерахованих матеріалів стоматологи надають перевагу титановим конструкціям, які є абсолютно нейтральними для людини.

Видів імплантантів існує багато. В залежності від форми вони бувають:

 • коренеподібними;
 • пластинчастими;
 • комбінованими (поєднання перших двух);
 • циліндричними;
 • гвинтоподібними;
 • дисковими.

Пацієнту самотужки важко визначитися із тим, яку саме конструкцію краще встановити. Вибір в першу чергу залежатиме від того, який у нього дефект зубного ряду. Тому варто довіритися стоматологу, а також не завадить ознайомитися з відгуками споживачів.

Елементи та види протезування на імплантах

При протезуванні на зубних імплантах застосовують всього три елементи:

 1. імплантант (служить опорою для зубного протезу);
 2. абатмент (з’єднує всю конструкцію);
 3. зубний протез.

Різновидів такого протезування також є три:

 1. одиночна коронка (встановлюється при втраті одного зуба з опорою на штучний корінь);
 2. незнімний міст (використовується при відсутності декількох зубів, кріпиться на дві опори, якими виступають імпланти);
 3. знімні пластинчасті протези (частіше всього призначаються, коли на щелепі немає жодного зуба, фіксуються на 2-6 штучних коренях).

Відновлення зубів за допомогою імплантів: усі “за” і “проти”

Навіть при тому, що дана методика протезування вважається найдосконалішою, все ж вона має як безперечні переваги, так і певні недоліки. Звичайно, що відновлення зубів http://elvirabezvushko.com.ua/services/implantation/vstanovlennya-implantu.html з використанням штучних коренів має більше прихильників та позитивних відгуків. Тому, розглядаючи переваги та недоліки зубних імплантів, спочатку наголосимо моменти, що свідчать на їх користь. Серед них:

 • імплантанти встановлюються в кісткову тканину відсутнього зуба без обточування зубів, що знаходяться поруч;
 • з їх допомогою можна вирішити проблему відсутності будь-якої кількості дефектів на щелепі;
 • навантажуючи кісткову тканину, вони зупиняють процес її руйнування;
 • імпланти не дають змоги зміщатися іншим зубам, відновлюють функції жування і дикції;
 • при заміні коронок, мосту або пластинчатого протезу, коли термін їх експлуатації закінчився, міняються лише абатменти, а штучні корені не чіпаються.

До негативних моментів відносять наступне:

 • довга тривалість (приблизно до 6 місяців) повного приживлення імплантанта;
 • можливість появи деяких ускладнень у вигляді хворобливого стану, набряку, кровотечі чи, навіть, відторгнення штучного кореня;
 • наявність протипоказань, про які ви можете дізнатися у стоматолога.

Якщо ви живете або гостюєте у Львові та досі не можете зважитися на протезування зубів,

завітайте до нас. Стоматологічна клініка на вул. Шота Руставелі http://elvirabezvushko.com.ua/ надасть професійну консультацію кожному, хто її потребує та допоможе вам прийняти непросте, але важливе рішення.

Більше інформації ви можете дізнатись на нашому сайті http://elvirabezvushko.com.ua