Якщо говорити про найбільш дієві способи залучення зацікавленої аудиторії на сторінки сайту, то контекстну рекламу по праву вважають одним з найбільш ефективних методів. По-перше, контекстна реклама вважається доречною, по-друге, її зовнішній вигляд найбільш природний на пошукових майданчиках або сторінках рекламованого ресурсу і, по-третє її бачать тільки ті користувачі, які проявили зацікавленість до тих чи інших категорій товарів або послуг. Таким чином, завдяки даному виду реклами потенційними покупцями найбільш часто здійснюються переходи на потрібні сторінки або сайти.

Одним з найбільш поширених питань клієнтів, які задають фахівцям агентств, є питання, скільки коштує гугл реклама? Однозначно відповісти, в яку суму обійдеться бюджет кожної конкретної рекламної кампанії, мабуть, неможливо. Специфіка такого роду реклами - це неможливість застосування фіксованих тарифів на конкретні «товарні одиниці». При інших видах інтернет реклами кожен раз показується банер або рекламне оголошення, що рекламодавцем оплачується окремо. Тут же фахівці користуються моделлю, при якій оплата здійснюється з урахуванням здійснених користувачами кліків (переходів) по оголошеннях, тобто, виходячи з конкретної дії користувача в пошукових системах.

Таким чином, по кожному конкретному кліку фахівці рекламного агентства PPC визначають вартість контекстної реклами в гуглі за допомогою аукціону рекламних позицій, з урахуванням ставок ключових слів - максимальної вартості, яку рекламодавці готові заплатити за кожен конкретний перехід на сторінки свого сайту, який рекламується. З підвищенням цієї ставки зростає ймовірність показу оголошення на більш вигідних позиціях в пошукових системах, на думку замовника реклами та потенційного покупця.