Ви самі, напевно, добре пам'ятаєте шкільні роки і свої довгі муки над домашнім завданням. Далеко не всі вони зводилися до простого вивчення правил і термінів, до запам’ятовування віршів. Часом доводилося робити складні вправи, які ви добре розуміли в класі, але вдома геть забули їх алгоритм рішення. Хоча треба визнати, труднощі викликали не тільки точні науки. Багатьом важко давалася навіть мова. Ваша дитина теж має проблеми з цим предметом? Тоді вам пора підключитися до справи. Замовте собі гдз з української мови 5 клас на gdz4you.com – не треба покладатися лише на свою пам'ять, адже вона може підвести вас.

Чи треба допомагати дитині?

Деякі батьки діють за схемою «сам вирішить – тоді зрозуміє». Звичайно, це в корні неправильно. Як можна розв’язати задачу або виконати вправу, не знаючи алгоритму? Навряд чи таке навчання сильно відіб'ється на знаннях. Швидше за все, дитина просто спише рішення у однокласників. Тому не кидайте школяра.

Звичайно, в розумінні дорослих завдання п'ятого класу прості. Але для дітей вони незрозумілі і складні. Особливо справа ускладнюється, якщо учень відволікся на уроці і пропустив слова вчителя. У цьому випадку тільки ви зможете надолужити згаяне зі школярем і допомогти йому зрозуміти матеріал.

Яка користь від спільної домашньої роботи?

Включення в справу батьків корисно тим, що дорослі отримують можливість пояснити матеріал. Таким чином, дитина буде не просто бездумно переписувати відповіді з решебника. Ви будете контролювати процес і зможете переконатися, що тема зрозуміла учнем. У цьому випадку навчання дійсно стане продуктивним.

Як організувати процес?

Якщо ви тільки плануєте підключитися до виконання домашнього завдання, то саме час дати кілька рекомендацій з цього приводу. Отже, перший час намагайтеся виконувати більшу частину завдання разом із дитиною. Це дасть вам уявлення про рівень знань школяра. Ви виявите пробіли і зможете сучасно заповнити їх, повторивши матеріал.

Зверніть увагу, що ви не повинні повністю брати на себе вирішення всіх завдань. Сидить поруч і в потрібний момент пояснюйте дитині незрозумілі правила, алгоритми. Так, це потребує уваги і концентрації від вас, проте тільки так ви зможете допомогти чаду розібратися в скрутному матеріалі.

На наступних етапах ваша присутність уже е потрібно. Школяр зможе сам продуктивно виконувати уроки, а вам залишається тільки при необхідності приходити йому на допомогу або перевіряти готові завдання.