З приходом осені питання опалення житла стає актуальним. Морози наступають в наших краях раптово і щоб не опинитися захопленим зненацька погодою, треба заздалегідь вирішити, чим і як опалювати свою житлоплощу.

Звичайно, у власників квартир вибору немає – їм доводиться чекати включення центральної опалювальної системи. А ось господарі приватних котеджів можуть відмовитися від послуг тепломережі. Їм лише потрібно облаштувавши автономну обігрівальну станцію. Вона не буде залежати від центральної системи і дозволить господарям самостійно регулювати кількість подаваного в будинок тепла. Зрозуміло, що це більш вигідний і зручний варіант опалення. Основою такої автономної системи стає котел. Зазвичай це модель на твердому паливі, яка визнана найдешевшою і економічною.

Чи можна додатково вигадати кошти на встановлення котла? Так, ось приклад – завдяки програмі IQ energy замовник зміг повернути собі кілька тисяч гривень. Вам не доводилося чути про неї раніше? Тоді треба пояснити деякі моменти.

Як діє IQ energy?

IQ energy є важливим інструментом в області енергоефективності в житловому секторі. Діє вона у відповідності з усіма європейськими стандартами і допомагає громадянам заощаджувати.

Хто розробив цю програму? Вона була створена ЄБРР – міжнародною організацією за підтримки донорів. Інвестуючи в високопродуктивні технології, вдається підвищити в цілому енергоефективність житлового фонду.

Звичайно, фінансуються далеко не всі проекти. Щоб не помилитися, заздалегідь подивіться каталоги в Інтернеті, де вказані котли, які підходять за своїми параметрами під вимоги програми.

Вибираємо котел опалення

На ринку представлені найрізноманітніші варіанти пристроїв. Ви можете вибирати модель, відштовхуючись від вимог IQ energy або ж від особистих переваг. Якщо ви маєте намір скористатися програмою, то вирушайте в Інтернет і з'ясовуйте всі критерії, яким повинна відповідати ваша обігрівальне техніка.

Людям, які не планують брати участь в IQ energy, можна дати кілька загальних порад щодо вибору котла.

Звертайте увагу на його тип, адже крім твердопаливних моделей на ринку є газові, електричні апарати.

Перевірте потужність котла, з'ясуйте його габарити. Важливо, щоб за цими параметрами він ідеально підходив вам. Уточніть також, чи гріє пристрій воду. Краще брати двоконтурний котел, який забезпечить вам постійну подачу гарячої води.