Всі ми прекрасно знаємо, що хвороба не приносить задоволення, не красить людину і не продовжує його життя. Однак в більшості випадків в наших силах все змінити і тим самим поліпшити своє самопочуття.

Поговоримо про таку серйозну проблему, як камені в нирках. Люди, що мають цю проблему, нерідко цікавляться симптомами каменів у нирках, причинами їх виникнення і, звичайно ж, способами їх лікування (бажано без операції). Здається, що якби вони знали причини утворення каменів, вони б не допустили появи сечокам'яної хвороби. Наскільки це дійсно так, невідомо, в будь-якому випадку якщо камені є, від них треба позбавлятися. Запобігти утворенню каменів може кожен, і лишається розібратися, як вивести камені з нирок .

До формування каменів не ведуть різноманітні причини. Камені починають рости прискореними темпами з однієї причини — через порушення обміну речовин, в даному випадку порушення водно-сольового балансу в організмі і хімічного складу крові.

Збої метаболічних процесів є причиною багатьох захворювань. Коли в сечі починає з'являтися велика кількість нерозчинних солей, відбувається формування і ріст кристалів, що і призводить до сечокам'яної хвороби.

Виходить, причина формування каменів у нирках одна, проте факторів, що сприяють порушенню метаболізму таким чином, що починають формуватися камені, — безліч.

Чинників, що сприяють утворенню каменів, безліч.

Погана вода. Не секрет, що вода, яку п'є більшість людей, нескінченно далека від досконалості. Якщо у воді, яку ви регулярно п'єте, підвищений вміст мінеральних солей, через якийсь час в нирках можуть утворитися камені. Це стосується також дуже активного і безперервного вживання мінеральних вод і кухонної солі. Чим більш жорстка вода тече в кранах в якому-небудь регіоні, тим вище там відсоток людей, які мають камені в нирках.

Що провокує харчування. Якщо постійно їсти солону, смажену, гостру, кислу їжу, з часом можна стати «щасливим» власником каменів у нирках. Така їжа буде постійно підвищувати кислотність сечі, що сприяє каменеутворенню. Якщо усунути ці страви з раціону і два (а для деяких і в три) рази зменшити вживання солі, ви вбережете не тільки свої нирки від каменів, але і інші органи від інших захворювань.

Мало води. Концентрація сечі залежить від кількості води, яку людина п'є щодня. Розчинені солі в сечі починають кристалізуватися, будучи причиною поступового формування каменів у нирках.