Освіта на глибині кількох метрів: в Хортицькому районі Запоріжжя відкрили першу «підземну» школу

Це пʼятнадцята «підземна» школа у Запорізькій області і перша у Хортицькому районі Запоріжжя.

Учні та педагоги гімназії № 106 відтепер мають можливість виходити на заняття офлайн щодня.

Заклад побудований за таким самим проєктом, як і інші «підземки». Тут обладнано 13 класних кімнат, зони відпочинку, буфет, ігрові майданчики.

За словами директорки школи Тетяну Колупаєвої, в навчальному закладі 776 учнів, з них близько 600 - перебувають у Запоріжжі.

«Підземна» школа запрацювала 20 листопада, в перший день на заняття вийшло 200 дітей. Керівниця закладу говорить, що в подальшому навчання буде проходити у дві зміни, аби всі учні могли вчитися очно щодня.

«У травні минулого року ми могли забезпечувати офлайн освітою лише кілька тисяч учнів. На сьогодні, вже 30 тисяч школярів області щодня ходять в школи. Це прогрес, якого ми досягли за трошки більше ніж рік. Наша мета - охопити 60 тисяч учнів очною освітою», - сказав начальник ОВА Іван Федоров.

Проте, на жаль, не всі діти, які живуть на території Запорізької області, мають можливість відвідувати школи. Хоча в районах також побудовані такі навчальні заклади.

Що відомо про евакуацію дітей з прифронтових громад?

Справа у тому, що через погіршення безпекової ситуації на початку листопада була оголошена примусова евакуація родин з дітьми з пʼяти громад Запорізького району. В ОВА говорять, що завдяки волонтерам на правоохоронцям, евакуація майже закінчена. Проте, є випадки, коли батьки відмовляються виїжджати.

«Наше завдання - це діалог, навіть, якщо мова про обов’язкову евакуацію», - сказав Федоров.

Він уточнив, що великої евакуації із Запорізької області зараз не існує. Щодня з громад, де є «загострення ситуації» вивозять десятки людей.

«Десятки, не сотні», - уточнив очільник.

За його словами, найскладніша ситуація в Гуляйполі. В місті проживає трошки більше ніж 400 людей. Кожен день погоджуються на виїзд від 10 до 20 людей.

Влада запевняє, що людям готові надати всіляку допомогу: починаючи від гуманітарної допомоги та оформленням документів, закінчуючи переїздом в інший регіон.

Нагадаємо, евакуація є безкоштовною. Людей вивозять правоохоронці або волонтери. 

Цей матеріал став можливим завдяки проєкту «Голоси України», який є частиною програми SAFE, що реалізується Європейським центром свободи преси та медіа (ECPMF) у партнерстві з ЛЖСІ в рамках Ініціативи Ганни Арендт та за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Партнери програми не впливають на зміст публікацій редакції та не несуть за нього відповідальності.