Як використовувати дані по топовим сторінкам конкурентів для SEO

У розпорядженні оптимізаторів є безліч ресурсів та інструментів для проведення дослідження конкурентів. Один з кращих способів зрозуміти, що для них працює і як використовувати ці дані для власного успіху – звіти про топові сторінки. У черговому випуску Whiteboard Friday Ренд Фишкин розповів про переваги кожного джерела таких даних, а також, які питання потрібно задавати, щоб отримати від них більше користі.

Звіти про топові сторінки конкурентів містять дані про те, які URL є найбільш важливими, високо ранжируючими або отримують максимальну кількість посилань. Ця інформація дозволяє підвищити ефективність роботи з пошукової оптимізації. Пользуясь не только своими наработанными методами, но и изучая конкурентов, поэтому seo раскрутка от smart-web.com.ua является одним из лучших методов привлечения клиентов.

Які типи звітів існують, і як з ними працювати, розглянемо нижче.

5 видів звітів про топові сторінки

Є п'ять базових видів звітів про топові сторінки конкурентів.

  • Топові сторінки по посиланнях

Це ті сторінки, на які посилаються: URL або кореневі домени. Дану інформацію можна отримати за допомогою таких інструментів, як Moz, Ahrefs і Majestic.

  • Топові сторінки з репостом в соцмережах

Тут ми аналізуємо ситуацію з Facebook, Twitter, Google+ і LinkedIn. У Moz є можливість отримати дані з Facebook і Google+. Незабаром Google+ може поступитися місцем LinkedIn. У Ahrefs та ж ситуація. Обидва інструменту не мають даних по Twitter.

BuzzSumo – єдиний сервіс, який надає статистику по сервісу мікроблогів. Однак отримати її можна тільки в тому випадку, якщо URL-адреса вже зареєстрований, і по ньому розпочато моніторинг. Щоб надати ці дані, BuzzSumo потрібно помістити сторінку в своїй індекс, а потім почати збирати ретвіти по ній. Деякі дані також можна отримати з SharedCount.com.

  • Топові сторінки за оціночним обсягом трафіку

У цьому сегменті явно лідирує SEMRush. У Ahrefs також є ці дані. Швидше за все, і SEMRush, і Ahrefs використовують Google AdWords в якості джерела даних про обсяги пошуку за ключовими словами. Можливо, Ahrefs робить те ж, що і Moz: покращує цю статистику з допомогою Jumpshot або інших постачальників clickstream-даних.

Перераховані інструменти дозволяють дізнатися про сторінки, які отримують максимальний обсяг органічного трафіку. Це дуже цінна інформація.

  • Топові сторінки за ключовими словами ранжируючими

У домені може бути сторінка, яка ранжується тільки по одному ключовому слову, але отримує безліч пошукових запитів і займає першу позицію у видачі. Відповідно, вона привертає величезну кількість пошукового трафіку.

При цьому можуть бути сторінки, які ранжуються за різними ключовими словами, але на позиціях 6-10 або 11-50. Вони показуються за всім цим запитам, але жодна з них не є дуже ефективною, тому вони не потрапляють у звіт за оціночним обсягом трафіку. Цю інформацію можна отримати з допомогою SEMrush і Ahrefs.

  • Топові сторінки за загальним обсягом трафіку

Ці дані надають SimilarWeb, Jumpshot і Alexa. При цьому враховуються всі джерела трафіку: прямий, пошуковий, з соцмереж, email розсилок, посилань і т. д.

Питання, на які потрібно відповісти

Розглядаючи питання, що потребують відповіді, ми будемо посилатися на розглянуті вище типи звітів.

Що дозволяє нашим конкурентам бути успішними у різних векторах?

Це найбільш очевидний питання, яке задають все. Отже, нас може цікавити, на які матеріали найчастіше посилаються, які публікації отримують найбільше репостов. За допомогою звітів про топових сторінках ми можемо дізнатися, який контент є самим ефективним в різних сегментах. Це очевидно, корисно, дозволяє відповісти на деякі питання, але давайте розглянемо і інші способи застосування цих звітів.

Де наші конкуренти створили матеріали широкого змісту, залишивши прогалини з конкретним запитам, які ми можемо заповнити?

Заповнити їх можна з допомогою блоків з відповідями через створення більш таргетованої сторінки, яка краще відповідає на конкретний запит і не вимагає великої кількості посилань для отримання високих позицій. Для цього можна подивитись на звіт №4: топові сторінки за кількістю ранжируемых ключових слів, але з більш низькими показниками оціночного обсягу органічного трафіку. Розрив між цими метриками дасть можливість створити высокосфокусированный контент і заповнити порожню нішу.

Який контент реально спрацював (викликав резонанс у аудиторії соціальних мереж або привернув прямий трафік), але показав низькі результати з точки зору SEO?

Щоб відповісти на це питання, потрібно подивитися на топові сторінки за кількістю репостов в соціальних мережах. Або ж на звіт №5 – за загальним обсягом трафіку. Потім потрібно проаналізувати ті сторінки, які спрацювали гірше з точки зору кількості ранжируемых ключових слів і оціночного обсягу трафіку.

Який контент допоміг нашим конкурентам розширити посилальний профіль, але не ранжировался або більше не ранжується, оскільки не оновлювався?

Можливо, користувачі шукають інформацію за 2017 рік, а контент був створений в 2015 році. Тому, незважаючи на велику кількість посилань, він більше не ранжується також добре. Ці варіанти являють собою величезні можливості. Щоб їх визначити, чи можна подивитися на топові сторінки по посиланнях (звіт №1), але з меншою кількістю ранжируемых ключових слів і низьким обсягом оціночного пошукового трафіку.

Який контент отримав мало посилань, але багато трафіку, і ранжирується по великій кількості ключових слів?

Щоб обійти такі сторінки у видачі, потрібно отримати більше посилань, оскільки це їхнє слабке місце.

Замість висновку

Тепер ви знаєте, як можна комбінувати і поєднувати ці дані. Порівнюючи інформацію по топовим сторінок з різних джерел, ви можете отримати реально потужні SEO-можливості в області вмісту і націлювання на ключові слова.

smart-web.com.ua
ЯквикористовуватиданіпотоповимсторінкамконкурентівдляSEO
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
Сегодня, 18 августа, в Запорожье на аэродроме в Широком начался фестиваль «Музыка и небо». Об этом сообщает корреспондент 061. Как уже сообщалось, в рамках фестиваля «Музыка и небо» пройдет чемпионат Украины по вертолетному спорту и показательные полеты малой авиации, выставка вертолетов и автомобилей музея «Фаэтон». За звание лучших пилотов соревнуются экипажи из Запорожья, Харькова и Белоруссии. На протяжении двух дней они будут выполнять четыре спортив...
Происшествия
На трассе Харьков-Симферополь ( у поворота на село Приморское) вчера в обед произошло ДТП. Об этом сообщает отдел коммуникаций ГУНП. Видео с места аварии 061 прислали читатели. 25-летний водитель автомобиля «Ford Cougar» с литовской регистрацией, во время обгона по обочине дороги не справился с управлением, выехал на встречную полосу и столкнулся с грузовым микроавтобусом «Iveko». Известно, что в легковом авто находилась пассажир — девушка 1997 года рожден...
Общество
Без музыки, но под открытым небом: запорожцы выстроились в огромную очередь,чтобы уехать на фестиваль в Широкое. Там сегодня проходит первый день фестиваля "Музыка и Небо". Представители городской власти прогнозировали, что на аэродроме в Широком соберутся тысячи запорожцев, а также жителей других областей. Для удобства горожан обещали организовать специальные автобусы, каждые два часа должны отправляться от Металлургов до аэродрома. Корреспондент 061 пров...
Общество
Вчера, 17 августа, в центре Запорожья патрульные перекрыли движение с проспекта, чтобы перевести бабушку через дорогу. Об этом 061 стало известно из публикации в соцсети депутата горсовета Олега Коломойца. Это случилось на перекрестке проспекта Соборного и улицы Украинской (возле остановки "Лахти"). Так как дорога широкая, а бабушка ходит медленнее, чем сменяется сигнал светофора, полицейские решили перекрыть движение. Пользователи соцсетей в комментариях...
Власть
16 августа в Запорожье работники Нацполиции, патрульные и бойцы Нацгвардии отрабатывали алгоритм, чтобы в будущем обеспечить безопасность и правопорядок во время проведения резонансных мирных собраний и массовых мероприятий. В основе сюжеты этих учений был конфликт на избирательном участке. Об этом сообщает отдел коммуникации Нацполиции. По легенде, в помещение избирательного участка зашли неизвестные, которые вступили в конфликт с членами избирательной ко...
Общество
061 подводит итоги пятницы, 17 августа, в Запорожье и области Стало известно, что к Бердянску присоединится село Азовское. В Бердянске полицейский купил авто и 13 раз пытался внести его в декларацию — НАПК выписало штраф. В США раскритиковали «Мотор Сич» за сотрудничество с Китаем: у Богуслаева ответили на критику. Появились фото того, как на Южном прокладывают 600 метров канализационных труб. Вчера в центре Запорожья в торговом центре загорелась витрина,...
Происшествия
В Приазовском районе (село Приморский Посад), в районе базы отдыха "Эльдорадо", в море на расстоянии 20 метров оказался 5-летний ребенок.  Об этом сообщает пресс-служба ГСЧС. По информации ведомства, мальчика во время шторма прибило к волнорезу. После чего, волны начали накрывать  ребенка одна за одной. Спасатели вытащили его на берег.  Помощь медиков ребенку не потребовалась. От ГСЧС привлекались 2 спасателя и одна единица техники.  Отметим, сегодня утром...
Аналитика
Американская газета «Washington Timеs» опубликовала материал, в котором заявила, что запорожское авиастроительное предприятие «Мотор Сич» поставляет двигатели для военных самолетов Китая, пишет УНИАН. По информации издания, Китай поставил на вооружение один авианосец, еще три — на этапе усиления своих военных возможностей. В то же время, китайские госСМИ сообщили, что на первом авианосце начнут работу учебно-боевые самолеты JL-10, с помощью которых пилоты...
Новости компаний
Запорожская компания MasysTec – МасисТек Украина с февраля 2018 года открыла новое направление по реализации и установке солнечных батарей производства Японии, Китая и США. Ориентируясь на рынок Украины, компания предлагает полный пакет услуг по установке и сервисному сопровождению альтернативных источников энергии. Напомним, что с 2010 года МасисТек активно занимается системами безопасности, метрологией и энергетикой. На вооружении компании системы видеон...