Як використовувати дані по топовим сторінкам конкурентів для SEO

У розпорядженні оптимізаторів є безліч ресурсів та інструментів для проведення дослідження конкурентів. Один з кращих способів зрозуміти, що для них працює і як використовувати ці дані для власного успіху – звіти про топові сторінки. У черговому випуску Whiteboard Friday Ренд Фишкин розповів про переваги кожного джерела таких даних, а також, які питання потрібно задавати, щоб отримати від них більше користі.

Звіти про топові сторінки конкурентів містять дані про те, які URL є найбільш важливими, високо ранжируючими або отримують максимальну кількість посилань. Ця інформація дозволяє підвищити ефективність роботи з пошукової оптимізації. Пользуясь не только своими наработанными методами, но и изучая конкурентов, поэтому seo раскрутка от smart-web.com.ua является одним из лучших методов привлечения клиентов.

Які типи звітів існують, і як з ними працювати, розглянемо нижче.

5 видів звітів про топові сторінки

Є п'ять базових видів звітів про топові сторінки конкурентів.

  • Топові сторінки по посиланнях

Це ті сторінки, на які посилаються: URL або кореневі домени. Дану інформацію можна отримати за допомогою таких інструментів, як Moz, Ahrefs і Majestic.

  • Топові сторінки з репостом в соцмережах

Тут ми аналізуємо ситуацію з Facebook, Twitter, Google+ і LinkedIn. У Moz є можливість отримати дані з Facebook і Google+. Незабаром Google+ може поступитися місцем LinkedIn. У Ahrefs та ж ситуація. Обидва інструменту не мають даних по Twitter.

BuzzSumo – єдиний сервіс, який надає статистику по сервісу мікроблогів. Однак отримати її можна тільки в тому випадку, якщо URL-адреса вже зареєстрований, і по ньому розпочато моніторинг. Щоб надати ці дані, BuzzSumo потрібно помістити сторінку в своїй індекс, а потім почати збирати ретвіти по ній. Деякі дані також можна отримати з SharedCount.com.

  • Топові сторінки за оціночним обсягом трафіку

У цьому сегменті явно лідирує SEMRush. У Ahrefs також є ці дані. Швидше за все, і SEMRush, і Ahrefs використовують Google AdWords в якості джерела даних про обсяги пошуку за ключовими словами. Можливо, Ahrefs робить те ж, що і Moz: покращує цю статистику з допомогою Jumpshot або інших постачальників clickstream-даних.

Перераховані інструменти дозволяють дізнатися про сторінки, які отримують максимальний обсяг органічного трафіку. Це дуже цінна інформація.

  • Топові сторінки за ключовими словами ранжируючими

У домені може бути сторінка, яка ранжується тільки по одному ключовому слову, але отримує безліч пошукових запитів і займає першу позицію у видачі. Відповідно, вона привертає величезну кількість пошукового трафіку.

При цьому можуть бути сторінки, які ранжуються за різними ключовими словами, але на позиціях 6-10 або 11-50. Вони показуються за всім цим запитам, але жодна з них не є дуже ефективною, тому вони не потрапляють у звіт за оціночним обсягом трафіку. Цю інформацію можна отримати з допомогою SEMrush і Ahrefs.

  • Топові сторінки за загальним обсягом трафіку

Ці дані надають SimilarWeb, Jumpshot і Alexa. При цьому враховуються всі джерела трафіку: прямий, пошуковий, з соцмереж, email розсилок, посилань і т. д.

Питання, на які потрібно відповісти

Розглядаючи питання, що потребують відповіді, ми будемо посилатися на розглянуті вище типи звітів.

Що дозволяє нашим конкурентам бути успішними у різних векторах?

Це найбільш очевидний питання, яке задають все. Отже, нас може цікавити, на які матеріали найчастіше посилаються, які публікації отримують найбільше репостов. За допомогою звітів про топових сторінках ми можемо дізнатися, який контент є самим ефективним в різних сегментах. Це очевидно, корисно, дозволяє відповісти на деякі питання, але давайте розглянемо і інші способи застосування цих звітів.

Де наші конкуренти створили матеріали широкого змісту, залишивши прогалини з конкретним запитам, які ми можемо заповнити?

Заповнити їх можна з допомогою блоків з відповідями через створення більш таргетованої сторінки, яка краще відповідає на конкретний запит і не вимагає великої кількості посилань для отримання високих позицій. Для цього можна подивитись на звіт №4: топові сторінки за кількістю ранжируемых ключових слів, але з більш низькими показниками оціночного обсягу органічного трафіку. Розрив між цими метриками дасть можливість створити высокосфокусированный контент і заповнити порожню нішу.

Який контент реально спрацював (викликав резонанс у аудиторії соціальних мереж або привернув прямий трафік), але показав низькі результати з точки зору SEO?

Щоб відповісти на це питання, потрібно подивитися на топові сторінки за кількістю репостов в соціальних мережах. Або ж на звіт №5 – за загальним обсягом трафіку. Потім потрібно проаналізувати ті сторінки, які спрацювали гірше з точки зору кількості ранжируемых ключових слів і оціночного обсягу трафіку.

Який контент допоміг нашим конкурентам розширити посилальний профіль, але не ранжировался або більше не ранжується, оскільки не оновлювався?

Можливо, користувачі шукають інформацію за 2017 рік, а контент був створений в 2015 році. Тому, незважаючи на велику кількість посилань, він більше не ранжується також добре. Ці варіанти являють собою величезні можливості. Щоб їх визначити, чи можна подивитися на топові сторінки по посиланнях (звіт №1), але з меншою кількістю ранжируемых ключових слів і низьким обсягом оціночного пошукового трафіку.

Який контент отримав мало посилань, але багато трафіку, і ранжирується по великій кількості ключових слів?

Щоб обійти такі сторінки у видачі, потрібно отримати більше посилань, оскільки це їхнє слабке місце.

Замість висновку

Тепер ви знаєте, як можна комбінувати і поєднувати ці дані. Порівнюючи інформацію по топовим сторінок з різних джерел, ви можете отримати реально потужні SEO-можливості в області вмісту і націлювання на ключові слова.

Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Политические новости
17:30, Вчера
КУРС КРИПТОВАЛЮТ
Покупка
Продажа
BTC
7 152,16
8 741,52
ETH
545,33
737,80