Что нового в этом году ждать от “Запорожской книжной толоки”: интервью с оргкомитетом

Чуть больше месяца осталось до старта громкого культурного события в Запорожье - Запорожской книжной толоки. В прошлом году на фестиваль пришло столько людей, что даже организаторы не ожидали такого размаха. 061 встретился с оргкомитетом Толоки, чтобы узнать, что ждать от фестиваля в этом году, по сравнению с предыдущим.

061: Розкажіть, як ви взагалі наважились в нашому, здавалося б, індустріальному та скучному місті організувати такий масштабний культурний захід?

14256315_643874042447523_1418016874_nІгор Гармаш, директор фестивалю: Якщо живою мовою, ми робимо це для того, щоб Запоріжжя, нарешті, перестало пасти задніх. Насправді, Толока існує завдяки міжнародним фондам. Коли минулого року ми тільки починали працювати з цими організаціями, виникло стійке уявлення, що німцям та американцям важливіше розбудувати активну громаду в Україні та її регіонах, аніж самим українцям. Але коли на Першу Запорізьку книжкову толоку прийшло 7000 відвідувачів ми зрозуміли, що не все марно, що люди небайдужі, а навпаки – спраглі до подібних подій в рідному місті, громада формується, а у фестивалю – велике майбутнє. Серед іншого і завдяки Запорізькій книжковій толоці Запоріжжя сьогодні окреслюється на культурній мапі України.

061: Що нового чекати на фестивалі цього року?

14256533_643874009114193_1699012407_nОлена Заставна, програмна директорка фестивалю: Цьогорічна програма буде ще різноманітнішою, ніж минулорічна. По-перше, Толока виходить за межі «Козак-Палацу», заходи проходитимуть і в різних закладах міста. У мене особисто є мрія, аби Толока перетворилася на загальноміське свято, залучала до себе все місто, щоб всі мешканці долучалися до підготовки цього дійства, щоби наш фестиваль став цікавим ресурсом подієвого туризму.

Отже, протягом трьох днів, окрім вже невід’ємно-традиційних компонентів фестивалю, таких як, дитячий простір «Книголісся» та Поетично-музична ніч, додасться ще одна потужна і досить насичена ніч – Театральна. «Ніч української драми» присвячена демонстрації сучасних робіт київських, львівських, херсонських та запорізьких драматургів, а також театру «Запорізька нова драма».

Також у межах Толоки працюватиме ще один дуже потужний майданчик – Платформа громадських ініціатив «Простір можливостей», що об'єднає відкритий лекторій, презентації успішно реалізованих проектів вимушено переміщених осіб і підсумкову дискусію для громадських активістів, що працюють з проблематикою ВПО. Фокус уваги програмної частини ІІ фестивалю буде зосереджено також на фахових, освітніх та просвітницьких заходах, наприклад: перекладознавчі студії, панельні дискусії, круглі столи, відкриті лекції. І, звісно, літературні читання та презентації книжкових новинок.

061: Наскільки ми знаємо, наскрізна тема цьогорічного фестивалю “Шляхи порозуміння». Що це, і чому була вибрана саме ця теза?

14256783_643874002447527_344088129_nІнна Стащук, менеджерка фестивалю: Від самого початку ми хотіли присвятити 2-гу Толоку темі взаєморозуміння – між містами, країнами, мовами, культурами. Між людьми загалом, між літераторами і читачами, між культурними діячами і споживачами культурного продукту. Між двома окремими співрозмовниками, зрештою, які подекуди, навіть використовуючи слова однієї мови, не можуть знайти мови спільної.

Якими є ці шляхи до віднайдення спільної мови? Як довго йти до порозуміння Іншої людини та Іншого в людині? Як знайти точки перетину окремих орбіт? І навіть більше. Як порозумітись з самим собою, зі світом – довкола та всередині?

При цьому важливо, що шляхи – це не лише про дороги, що передбачає мандрівку, часто з невизначеним пунктом призначення. Це ще й про способи, підказки, орієнтири – все те, що врешті дозволить досягнути бажаної мети... І, звісно, книга, читання, мистецтво, діалог, співтворчість – це і є ті самі шляхи порозуміння, про які ми говоритимемо з відвідувачами Запорізької книжкової толоки.

Ми хочемо, щоб фестиваль став простором для спілкування та гуртування дуже різних людей, серед них жителі Запоріжжя, нові мешканці нашого міста, діти і підлітки, студенти й активна молодь, жителі малих міст і сіл Запорізької області, люди третього віку, люди з особливими потребами… І вся наша команда працює на те, щоб кожній з цих категорій відвідувачів з нами було цікаво і комфортно.

061: Які письменники і які видавництва братимуть участь в цьогорічній Толоці. Вже можете назвати якісь імена та назви?

Олена Заставна, Програмна директорка фестивалю: До нас із потужною програмою та величезною кількістю книжкових новинок долучаються Видавництво Старого Лева. Видавництво «Люта Справа» обіцяє приїхати майже повним складом: Андрій Гончарук, Іван Семесюк, Євгенія Чуприна, Артем Полежака. Потішить своїми казками вже улюблений Запоріжжям Сашко Лірник. Нові книжки також готує дитяче видавництво «Час майстрів». Видавництво «Смолоскип» потішить знайомством із молодими українськими поетами. Наразі ще триває укладання програми, тож стежте за анонсами. Ціни на Толоці будуть трохи нижче за роздрібну торгівлю.

061: Розкажіть про механізми долучення – волонтерів, партнерів, учасників - до процесу створення фестивалю.

14256716_643874005780860_963445497_nВіталій Лисенко, виконавчий директор: У організаторів Запорізької книжкової толоки вже є напрацьоване бачення, яким чином залучати партнерські організації та окремих помічників до проведення заходів. Є ще декілька форм співпраці, крім фінансової участі.

По-перше – волонтери, яким всі дуже вдячні за участь у першій Толоці. Нашим волонтерам не байдуже рідне Запоріжжя, люди, які в ньому живуть і працюють, гості міста, та, зокрема, всі учасники й відвідувачі фестивалю, які потребують уваги й підтримки. Долучитись до команди волонтерів можна так само через Інтернет-ресурс ЗКТ: http://toloka.net/orgcom/volunteering/

Основні учасники Запорізької книжкової толоки – це видавництва з різних міст України, книгорозповсюджувачі, а також автори – літератори та інші митці, які пов’язані або й не пов’язані зі створенням книги. Учасникам часто надсилаються персональні запрошення. Вони також можуть за власним бажанням зареєструватись для участі у ярмарковій або фестивальній частині. Також запрошуємо до Запоріжжя майстрів образотворчого мистецтва, журналістів і блогерів, всіх, кому цікаве культурне життя країни. Посилання на відповідні сервіси та запрошення до участі розміщені на цій сторінці: http://toloka.net/participant/.

Партнерами фестивалю фактично є всі, хто долучився до промоції, співорганізації та проведення заходів Толоки. З партнером може бути укладена угода, де вказуються основні напрямки та форми співпраці. Проте багато людей та організацій, підприємці, культурні діячі долучаються до співпраці просто так. Кожний знаходить для себе якусь користь та власну цікавість. Зі свого боку, організатори Запорізької книжкової толоки готові приділити партнерам всю можливу увагу, привітність, відповідальність і порозуміння. Адже якраз для пошуку шляхів порозуміння цьогорічний фестиваль й зорганізується.

СПРАВКА:Другий міжнародний фестиваль Запорізька книжкова толока відбудеться 21-23 жовтня 2016 року в «Козак-Палаці». Триденна програма складатиметься з книжкового ярмарку та літературного фестивалю, що триватимуть щодня з 10 до 19 години. На ярмарок та фестиваль запрошено безліч українських видавництв (минулого року їх було 59) та митців (їх у 2015-му на Толоку завітало понад 180). Крім цього, свято продовжуватиметься дві ночі поспіль –з 21 на 22 жовтня відбудеться театральна ніч сучасної української драми, що залучить 5 українських театрів, а з 22 на 23 жовтня на вас чекає Музично-поетична ніч нон-стоп. Вхід на всі заходи фестивалю «Запорізька книжкова толока» – вільний.

книги Толока Запорожье литература фестиваль
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Власть
Департамент капитального строительства Запорожской облгосадминистрации по результатам тендера намерен заключить соглашение с ООО "Токмакский райавтодор" на обслуживание дороги стоимостью 3 млн 750 тысяч гривен. Об этом сообщают "Наші гроші. Запоріжжя" со ссылкой на систему электронных закупок "Прозоро". Фирма должна будет выполнить планирование 75 км обочин местных дорог общего значения в Токмацком и Черниговском районах, устранить повреждения асфальтобето...
Происшествия
В Бильмакском районе Запорожской области волки ели арбузы на бахче. Как сообщает "Районка", жители села Смирново обнаружили следы, похожие на собачьи в поле с арбузами. При этом у многих плодов была выедена мякоть. За полем установили наблюдение и выяснили, что ягодами питалась волчица с несколькими волчатами. Местные жители предположили, что животные ели арбузы из-за сильной засухи. Очевидцы отметили, что волчица не проявляет агрессии, а наоборот ведет се...
Политические новости
Об этом рассказала член бюджетной комиссии, депутат горсовета Дарья Трюхан. По ее словам, депутаты поддержат выделение средств на окончание реконструкции детской поликлиники в Южном микрорайоне. На окончание работ необходимо 6,6 миллионов гривен. Выполнение работ шло по графику, однако в процессе возникла необходимость в дополнительных работах, а именно - в замене внутренних коммуникаций. «Депутаты «Самопомощи» неоднократно выезжали на объект, чтобы провер...
Власть
В Запорожье на площади Фестивальной установили два транспортных электронных табло, на котором пассажиры могут увидеть расписание движения коммунального транспорта. Об этом сообщают в пресс-службе мэрии. Два электронные табло (по одному на каждой стороне проспекта) уже работают, но в ближайшие дни пока в тестовом режиме. Также с их помощью можно зарядить мобильный телефон и подключиться к бесплатному Wi-Fi. Первое информационное табло установили несколько м...
Власть
Для школ Запорожской области приобрели еще шесть автобусов для подвоза детей и учителей. Об этом сообщают в областной администрации. Уже состоялся аукцион на приобретение шести школьных автобусов на условиях софинансирования на сумму 10,3 миллиона гривен (5,9 млн образовательной субвенции и 4,2 млн из местных бюджетов). Сейчас идет завершение процедуры закупок. Школьные автобусы получат Веселовская, Камышевахская, Воскресенская, Подгорненская территориальн...
Криминал
Житель Заводского района в своем доме занимался производством самогона. Об этом сообщают в областном управлении полиции. Цех по изготовлению самогона по улице Ушакова 17 августа обнаружили участковые офицеры Заводского отделения полиции. Полицейские изъяли готовую продукцию и аппарат для его изготовления. В отношение 32-летнего владельца дома правоохранители составили административный протокол. Проводится проверка Как уже писал 061, в Запорожье из незаконн...
Происшествия
19 августа на трассе Харьков — Симферополь под Мелитополем столкнулись Ford Sierra и BMW X5. В результате травмировались четыре человека, в том числе двое детей. Как сообщают в пресс-службе Запорожского управления ГСЧС, все пострадавшие находились в Ford Sierra. Госпитализированы водитель, женщина-пассажир и двое детей 2005 и 2006 года рождения. На место приезжали четыре автомобиля “скорой помощи”. фото - "РИА Мелитополь" Читайте также: Владимир Кальцев до...
Общество
Офшор Владимира Кальцева выкупил две фирмы, владеющих правом аренды 20 гектар в Запорожье. Об этом на своей странице в Facebook сообщает Запорожский центр расследований. Один из участков площадью 10,14 гектара находится вдоль трассы Харьков — Симферополь и примыкает к территории Запорожской областной клинической больницы. Другой участок площадью 9,3 гектара расположен в центре Запорожья — на склоне между ДС “Юность” и Набережной. Ранее расследователи насчи...
Происшествия
В Запорожье правоохранители изъяли из незаконного оборота крупную партию вин стоимостью почти 5 миллионов. Об этом сообщают в областном управлении ГФС. Оперативники остановили работу компании, которая для уклонения от уплаты налогов осуществляла маркировки алкогольной продукции несоответствующими акцизными марками. По результатам обысков, проведенных в складских помещениях компании, изъято почти 48,2 тысяч литров вин отечественного производства, разлитых в...