Сучасне дозвілля
Комп'ютерні ігри стали сьогодні поширеним видом дозвілля для дорослих і дітей. І, якщо дорослі самостійно вирішують: в які ігри їм грати і грати взагалі, то за вибір дітей відповідають батьки. Саме тому батькам потрібно прагнути до того, щоб захоплення комп'ютерними іграми стало безпечним, так і корисним заняттям для дитини. Тому потрібно розібратися: які бувають ігри, чим вони можуть допомогти або нашкодити, і як правильно підібрати комп'ютерну гру на gameon.com.ua конкретній дитині?
Дитина може грати як на комп'ютері, без використання інтернету (гра заздалегідь встановлюється і запускається з комп'ютера), так і в он-лайн режимі, коли гра запускається на сайті.
Домашні комп'ютерні ігри мають певні переваги: можливість дорослими контролювати зміст гри, немає реклами; створення бібліотеки ігор. Мінуси: ліцензійна гра досить дорога, а підробка не відрізняється високою якістю, може йти в неповній версії. Переваги ігри онлайн: велика різноманітність ігор; гра не займає місця на комп'ютері. Мінуси: під час гри можуть з'явитися спливаючі вікна з дорослим вмістом або реклама, тому необхідно користуватися тільки перевіреними ресурсами.
Тривалість гри, як і час, проведений біля комп'ютера, згідно з рекомендаціями дитячих лікарів, не повинна перевищувати 10-15 хвилин в день для дітей від 3 до 5 років, 20 хвилин в день для п'ятирічок, і для дітей старшого віку — плюс 5 хвилин на кожні три роки. Якщо дитина повертається до гри в кожну вільну хвилину і ігнорує інші види відпочинку, віддаючи перевагу всьому тільки віртуальні ігри, потрібно обов'язково прийняти заходи.
Гра не повинна містити сцен насильства, викликати у дитини почуття страху або агресії. Тривале перебування в стресовій ситуації і часті негативні емоції негативно позначаються на психічному розвитку дитини. Важливо також якість графічного зображення і колірне виконання ігор.
Смислове навантаження та співвідношення з віком дитини. При виборі комп'ютерних ігор обов'язково враховуються вік, темперамент дитини, її інтереси. Гра повинна мати прості та здійсненні завдання для малюка, і, навпаки — для старшої дитини бути не примітивною і одноманітною, а захоплюючою і стимулюючої до досягнення мети, перемоги.
Якщо гра проходить в онлайн-режимі, то саме батьки повинні пояснити дитині правила безпечного користування інтернетом, контролювати час гри, її зміст і смислове навантаження, спостерігати за реакцією дитини. Виключення можливості перегляду і відвідування дітьми сайтів з "недитячим" вмістом.