Іван Карпенко-Карий

Містична історія на дві дії

Корифей українського театру І. Карпенко-Карий написав геніальний драматургічний твір, який залишиться актуальним і через століття. Сповнена шекспірівськими пристрастями п’єса точно і яскраво змальовує людські характери. А вони, в свою чергу, провокують вражаючі події.

Всі думки головного героя трагікомедії Герасима Калитки крутяться навколо одного: як дістати грошей, щоб скупити навколо всю землю. Він змушує працювати день та ніч і рідних, і наймитів. Він готовий битися до крові, аби не віддати гроші… Одне слово – одержимий! Калитка прагне швидко розбагатіти, але він переконаний, що чесним шляхом заробити неможливо. В освіту він не вірить, зверхньо ставиться до ерудованих людей, гадаючи, що наука – це дурня, яка грошей не приносить. Заради наживи він здатний піти набудь-яку аферу. І душі не пожалкує, «бо без душі, мабуть, легше, ніж без грошей», - говорить один із персонажів п’єси.

В інтерпретації молодого режисера Генадія Широченко відомий твір заграє новими фарбами, викличе безліч асоціацій із сьогоденням та підштовхне глядача до роздумів. У виставі не буде «шароварщини». Не буде й етнографічної ілюстрації з життя селян кінця ХІХ століття, оскільки йдеться про людину як таку — незалежно від її національності. Публіка побачить дивовижну містичну історію, бо коли когось охоплює пристрасть, то обов’язково з’явиться таємнича сила, що потягне його за собою. Можна з упевненістю сказати, що ця сучасна вистава, дуже емоційна та правдива, не залишить байдужим жодного глядача.

Режисер-постановник – Геннадій Широченко

Композитор – В'ячеслав Тодика

Хормейстер – заслужений діяч мистецтв України Лілія Гринь

Художники-постановники – член Національної спілки художників України Тетяна Власенко та Катерина Пахомова

Хореограф – Маріанна Фортус

Музичне оформлення – Сергій Войтенко

У виставі грають: заслужені артисти України Любов Фриган і Максим Березнер, Інна Яновська, Олександр Цвєтков, Віктор Латишев, Петро Желєв, Юрій Макаренко, Ілона Василенко, Євген Козлов, Назар Баранніков, Сергій Цевельов.